Skocz do zawartości

doplata do i7 4790k czy nie ma sensu?


Recommended Posts

witam mam pytanie mam zamiar zupgradowac mojego kompa zmienic i5 2500k i p67pro3 na , asus XII ranger z97 i cpu 4690k lub 4790k i teraz pytanie, komp sluzy glownie do gier jest sens doplaty do i7? glownie gram w bf4 a i7 osiaga okolo 10fps wiecej, moze bedzie bardziej przyszlosciowy? i takie pytanie moze dziwne ale zapytam... jest roznica w oc 4690k i 4790k? chodzi mi czy rozni sie oc ze 4690 lepiej sie kreca a 4790k gorzej? czy to poprostu zalezy od sztuki?

Link to post
Share on other sites

Między i5 sandy a i5 haswell refresh jest już spora różnica w grach, wystarczy trochę poczytać ;) zresztą Nv zapowiedziała że sterowniki będą głównie tworzone pod nowe procki intela, więc z czasem ta różnica też podskoczy, takie chamskie zagranie ze strony producentów by wymusić przesiadkę, co do Skylake tu jest wielki znak zapytania. Wyczytałem gdzieś że intel zamierza te procki wydawać razem z płytami na zasadzie BGA, podobno będzie też LGA, ale jeżeli tak dalej pójdzie to wkrótce by zmienić procka będzie trzeba wymieniać razem z całym mobo :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Między i5 sandy a i5 haswell refresh jest już spora różnica w grach, wystarczy trochę poczytać ;)

http://forums.anandtech.com/showthread.php?t=2389580

 

roznice w Serious Sam1 hd, Stalker, Unreal 2 , Unreal tournament, ogolnie w rozdzielczosci 2500x1600 po zsumowaniu wynikow 6% na korzysc nowego proca. Faktycznie przepasc

Link to post
Share on other sites

http://www.purepc.pl/procesory/test_procesora_core_i74790k_devils_canyon_szybki_jak_diabli

Tutaj widać SPORĄ różnice w samych klatkach 4790K/2500K, wiem bo sam właśnie wymieniłem 2500k na tegoż Devils Canyon.

Płytka Z97 więc zawsze mmożna sprzedać i wsadzić Broadwella.

Testy po OC:

Crysis 3, 1920x1080 / Very High / AF x16:
4790K: 64
2500K: 47

 

Far Cry 3, 1920x1080 / Ultra / AF x16
4790K: 70
2500K, 63

Skyrim, 
1920x1080 / Very High / AF x16 / AA x8
4790K: 70

2500K: 61

 

I tak dalej.. więc jeśli minimalny FPS ma mi się podnieść o 10-15 fps (może i więcej, zależnie od gry) to nie mam pytań.

Sczególnie że w takiego Wieśka 3, GTA V (duży narzut na CPU) czy inne gry "nowej generacji" na 2500K na ULTRA się nie pogra :D

Nie mówiąc o sterach pod haswella, mniejszym ograniczniu gpu etcc..


  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No może na 2500k się nie pogra w ultra no ale co z tego jeśli będziemy mieli najmocniejszy

cpu, ale za słabe gpu

Bo cepa kupimy za 1400zł i styka ale grafa za 1400zł to mało.

Ja mam i r9 280x i mało to dla mnie, ale nie mam kasy i szkoda mi kasy na karty po kroju

r9 290x gtx 780ti i wyzej choć moją r9 280x kupiłem uzywkę i tak, wiec raczej i5 wydaje mi się ze wystarcza do takich kart.

Następną podstawkę 1151 to chyba sobie zbuduje na i7.

Edytowane przez krystianh87
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...