Skocz do zawartości

Monitory do 800zł 24" grafika


Recommended Posts

Siemanko,

 

planuję wymienić monitor 19" wide na coś większego. Na celu mam 24" także panoramiczny.

 

Cena: do 800zł

 

Moje typy, ale nie wiem który tak naprawdę najlepszy. Wyglądają wszystkie ładnie, więc z tym nie będzie problemu. Chce go używać do normalnego użytkowania ale także do grafiki, jestem grafikiem i chciałbym wmiarę dobrą maszynę no i dużą:

- BENQ G2420

- BENQ V2420

- ASUS VH242H

- LG W2443T-PF

- SAMSUNG P2350

- DELL ST2410

 

parę powyższych modeli występuje w różnych wersjach, różnią się literkami i często ilością złączy.

 

Pomóżcie doradzić i napiszcie o wadach i zaletach i co warto mieć w monitorze.

 

Dodam, że mam karte nVidia GeForce 8800GS (384MB).

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

bez przesady, takie bajki to nawet nie chce słuchać, LCD podstawa, ewentualnie LED RGB (ale to za drogie), jestem początkującym grafikiem, wielkeiej maszyny bo grafiki nie potrzbeuje ale pisze ze Photoshop i inne używam często i zaawansowanie. Poza tym, internet, gry, może jakieś filmy.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego aż 24 cale ??

Jeśli chodzi o grafikę to chyba te ips i pva są zaranie najlepsze.

Jeśli chodzi o cale i kwotę to nie masz szans kupić dobrego monitora do grafiki za tyle i w takich calach niestety.

Radzę dołożyć parędziesiąt zł. i kupić 22cale

Albo ISP:

nowe hp'ki http://allegro.pl/item1192572332_monito ... _nowy.html

Stary Dell w2209wa http://www.ceneo.pl/2237591

LG w2220p http://allegro.pl/item1180669039_nowy_l ... _w_wa.html

 

Albo pva

SAMSUNG

http://allegro.pl/item1179561328_monito ... x_dvi.html

ale tu tylko 20

 

tyle .....

dla grafika nawet początkowego nie ma sensu taniej tn skoro można dołożyć kilka dziesiąta zł i być naprawdę zadowolony....

Link to post
Share on other sites

jesli ips jest o wiele lepszy od tn to chetnie bym wolal ips,

na ten moment wybieram 23" samsung p2350, ale po zapoznaniu sie z powyzsyzm postem przemysle opcje mniejszego ale z lepsza matryca.

 

teraz mam hp 19" w1907s jakby co

 

 

edit: rzetelna ta porada powyżej co do ips ale chyba bede obcował przy TN, bo wyniesie mnie ten monitor 750zł, uzywam go do roznych celow, grafika rowniez i na pewno przydaloby sie lepsze cos ale nawet na tym co mam pracuje sie ok jesli chodzi o kolory wiec moze w przyszlosci jesli bym bardziej profesjonalnie cos robil pomysle nad ips-em.

a jednak zalezy mi troche na wielkosci, 23-24" to duzo wiecej niz 21"

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Wszyscy mówią, że najlepsze odwzorowanie kolorów jest w starych monitorach CRT, więc skoro jesteś grafikiem...

Wiem, że nie chcesz słuchać i to nie polularne stwierdzenie ale tu się zgadzam w 100%. Widziałem TN'ki i PVA i sam jednego TN i PVA na biurku ale do mojego starego CRT Lite-On to się nie umywa jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów i czerni (wiadomo CRT ma inne wady). Ale jak LCD dla grafika to chyba matryce PVA albo IPS.

Link to post
Share on other sites

Widziałem TN'ki i PVA i sam jednego TN i PVA na biurku ale do mojego starego CRT Lite-On to się nie umywa

Bo są różne CRT i różne PVA i IPS. Samo oznaczenie tymi skrótami nie oznacza, iż monitor jest świetny.

Są monitory PVA lub IPS za 1000 zł, są za 8000 zł.

By w miarę wiernie monitor odwzorowywał kolory, to i tak trzeba by go kalibrować. CRT częściej, LCD rzadziej.

Niektóre LCD nie nadają się do kalibracji.

Zresztą podałem link w poprzednim poście..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...