Skocz do zawartości

Wentylatory 140mm do chłodnic, i pytantko dot. weży "rurek"


Recommended Posts

Tak więc powolutku już zbieram graty do mojego układu lc (pod cpu jak i gpu być może sekcja zasilania na mobo).

Bloki już mam dobrane, chłodnice też, na dole będzie chłodnica Alphacool'a  280(86mm) na górze natomiast 420 (60mm), teraz poszukuję do nich cichych i wydajnych(szczególnie na niskich obrotach) wentylatorów prawdopodobnie ustawię na nich konfiguracje push-pull. Rygory pod względem kolorystyki no cóż, szukam czegoś z pozłacanymi akcentami ew. czarne. Cena powiedzmy do 60-70zł za szt. mogą być też tańsze mogą też być droższe od podanej przez mnie sumy.

 

Następnie mam drobny dylemat na temat węży albo inaczej rurek z plexi.

http://angela.pl/p10799,alphacool-hardtube-10-13mm-plexi-clear-40cm.html

Czy są do tego gdzieś dostępne specjalne złączki, i czy ciecz przepływa z mniejszymi lub z większymi oporami w porównaniu do tradycyjnych węży.

 

Tak więc czekam na wypowiedzi starych wyjadaczy  ;)

Link to post
Share on other sites

Starym wyjadaczem nie jestem, lecz mam taki luźny pomysł... nie lepiej zmienić chłodnice na 360mm i 240mm? I do tego piękne eLoop'y.
Na chłodnice 120x masz większy wybór, niż na 140tki, a aż tak wiele na wydajności nie stracisz.

Pozdrawiam! ;)

P.S. Nie dam sobie ręki uciąć, ale na rurki to by było chyba coś takiego (nie patrz na rozmiar):
http://angela.pl/p10485,ek-water-blocks-ek-hd-adapter-12-16mm-black.html

Link to post
Share on other sites

Złączki w rozmiarze 10-13 powinien robić alphacool (w końcu to ich rurki są w linku), takie robi też primochill,ale cena zabija

 

http://www.aquatuning.pl/chodzenie-wodne/zczki/armatura-acylic-tube/1310mm/17732/alphacool-ht-13mm-anschraubtuelle-g1/4-fuer-plexi-messingrohre-geraendelt-deep-black?c=6247  ;)

Link to post
Share on other sites

@Karol1701

Im większa powierzchnia do odprowadzenia ciepła tym lepiej, a że jest troszkę mniejszy wybór w porównaniu do 120mm mówi się trudno dla mnie priorytetem jest przede wszystkim cisza. btw. eloop'y są paskudne  :(.

 

@natsu Musiałem w takim razie gdzieś to przegapić, tak czy siak dzięki.

 

Dobra kolejna rzecz, bo z tego co mi wysłaliście to są zwykłe złączki proste, to w takim razie kolejne pytanko, czy są może złączki kątowe do tych rurek 45/90, czy trzeba przykładowo połączyć, chłodnica->złączka kątowa->złączka prosta-> rurka-> złączka prosta->złączka kątowa-> blok wodny. Pytam się, bo wolę się upewnić niż potem przypierdzielić zonk'a  %-)

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

@Karol1701

Im większa powierzchnia do odprowadzenia ciepła tym lepiej, a że jest troszkę mniejszy wybór w porównaniu do 120mm mówi się trudno dla mnie priorytetem jest przede wszystkim cisza. btw. eloop'y są paskudne  :(.

Jasne, tylko zaproponowałem, gdybyś nie znalazł nic ciekawego ze 140mm. Różnicy aż tak ekstremalnie dużej nie będzie, a 120x jest bardziej uniwersalnym rozmiarem - choćby w przypadku zmiany obudowy. Co do eloop'ów - kwestia gustu. ;) 

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

@up
Na początku miałem w planach dwie chłodnice 240 do corsarza 500r, ale tak czy siak nie chciałem za bardzo kombinować z umiejscowieniem jednej chłodnicy na froncie + do tego miałem w planach zmianę budy i padło na enthoo primo więc się uparłem na 280 i 420 :P
Prawdopodobnie będą teraz wentylatory Noiseblocker PK3 ale jeszcze się rozejrzę, może coś wpadnie mi w oko :).

 

Tylko teraz mam dylemat między zwykłymi wężami a rurkami z akrylu, z jednej strony będzie się lepiej prezentować, zaś drugiej strony ( z tego co wyczytałem na innych forach) będzie znacznie trudniej z ułożeniem tego + większe koszta z adapterami(choć nie koniecznie :P)

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Nie spojrzałem w spoiler - nie wiedziałem, że masz taką budę... Enthoo raczej się nie zmienia, przynajmniej nie od razu... :P

 

Co do Twojego dylematu, to jeśli masz czas i pieniądze, to idź w rurki. Wyglądają naprawdę świetnie moim zdaniem. Wybierz po prostu to, co Ci się bardziej podoba. :)

Link to post
Share on other sites

Edit:

Trochę jednak przemyślałem sprawę i nie będę na starcie porywał się z akrylami, na początek zwykłe tradycyjne węże, prawdopodobnie będą to tygony ;).

 

Oj coś nie pykło, scalcie te 2 posty bo wygląda to jakoś mało elegancko.

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Silent vs Pure wings to tylko różnica w budowie ramki wentylatora i jego montażu, silenty też można dostać bez pwm. Ale jak mówi wojtask1111 oba pracują identycznie bo są zbudowane na tych samych łożyskach.

 

Co do węża to polecam Ci primochill-a primoflex adv lrt i do tego złączki barrow 10/16

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hmmmm.. miałem(i mam) do czynienia z BQ shadow wigs 140mm no i powiem źle nie jest, ale szału też nie ma albo po prostu mi się znudziły.

 

Jeszcze mam trochę swoich propozycji:

Scythe Glide Stream

Noctua Redux (choć trochę ten szary kolor mi nie odpowiada)

Alpenfohn Wing Boost 

 

@PatrykT

Trochę późno mi z tym wężem wyleciałeś, od nie dawna mam tygona 15,9/9.5, i złączki alphacool'a oraz koolance 16/10 :P

 

Ale zapamiętam to sobie jak kiedyś natknie mnie na zmiany :).

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Ten tygon nie jest zły ale pastela już z nim nie użyjesz :P no i mnie do niego zniechęca ten nadrukowany napis . Mi ostatnio chodzi po głowie całkowicie czarny wąż :P ale na szczęście zawartość portwela szybko weryfikuje moje zachcianki :D 

 

Z tych wentylatorów co podałeś to ostatnio bardzo modne zrobiły się te alpenfohny i myślę że mogą być warte ryzyka :P

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam przezroczysty płyn od EK i mi to narazie w zupełności starczy :P. Co do wentylatorów, najbezpieczniejszą opcją jest wiadomo Noctua, ale stylistycznie alpenfohn'y górują, i jest niestety moment gdzie człowiek zaczyna głupawki dostawać, bo nie wiadomo co wybrać  :/.

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Noctua jest paskudna a nie eloopy :P (będzie mi tu moje wentylatory obrażał)

Co do Pure wings 2 vs Silent wings 2. To NIE jest to samo łożysko. Rifle bearing z PW 2 jest takie samo jak w shadow wingsach (bardzo dobre) ale FDB z SW2 jest lepsze. Różnicę słychać na pierwszy rzut... ucha. Miałem okazję porównać je bezpośrednio i silent wingsy 2 nadal są pod względem kultury pracy najlepszym ze wszystkiego co do tej pory trzymałem w łapach. Warto się jednak w tym przypadku zastanowić nad użyciem stocków z EP. U mnie pracują razem z SW2 i eloopami nie odbiegając kulturą pracy. W tym układzie można spokojnie uzyskać absolutnie bezgłośną pracę kompa.

 

Co do węża. Tak jak koledzy odradzam tygony, miękkie to jak pasztetowa i ten dupiaty napis zawsze wyjdzie nie tam gdzie się chce i trzeba kręcić złączkami na płynie do mycia naczyń. Bzdura, zwłaszcza że w tej cenie można kupić znacznie nowszy advanced lrt albo wąż XSPC. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zastanowię nad tym zestawieniem stocków z EP + SW2 , w sumie będą to mniejsze koszta a i  z wentylatorami od EP źle nie jest ;).

Jeszcze trochę pokombinuję dzięki.

A co do węży, to wcześniej  napisałem że mam już tego tygona ale tragedii nie mam nakładaniu, u mnie wchodzi bez problemu (no wiadomo opór jakiś tam jest), może zamienię na inny przy okazji wymiany GPU(czerwiec 2015).

Btw.

 

 

Z dwojga złego brałbym noctue  %-).

 

 

Edytowane przez Siwersus
Link to post
Share on other sites

Powiedziałbym że nie masz gustu ale fakt że wziąłeś taką obudowę jak moja oznacza że jest jeszcze dla Ciebie nadzieja  :wariat:

 

Tu masz profesjonalne zestawienie eloopów i noctua w moim układzie:

Eloopy

 

http://i.imgur.com/ZkIwlho.jpg

http://i.imgur.com/VpgJEmu.jpg

 

 

vs

 

Noctua

 

http://i.imgur.com/zX8mGwr.jpg

 


 

 

tragedii nie mam nakładaniu

 

To nie chodzi o naciąganie na złączki tylko o to że przy dokręcaniu nakrętki na złączkę obracasz wąż więc cieżko wycyrklować gdzie wyjdzie napis i trzeba temu zapobiegać smarując wąż płynem do mycia naczyń żeby ograniczyć tarcie o nakrętkę i go nie obracać. Ale oczywiście masz rację- to nie jest jakiś wielki problem. Problemem jest to że sączy skubaniec plastyfikator. Przy bezbarwnym EK nie powinieneś mieć jednak większych przygód.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

E tam, ten napis na tygonach mi lata wokół no...  ;). Po za tym to pierwsze moje LC i brałem najbezpieczniejsze opcje, a że tygon jest ponoć najbardziej elastyczny to go zakupiłem. (no może nie najbezpieczniejsze, bo LC dla początkującego dwiema dużymi chłodnicami i dwoma blokami, no cóż  %-). ). Tak czy siak układ będzie ulepszany. 

Co do wentylatorów chyba jednak użyję jednak tych od EP i dokupię parę SW2, tylko że znowu  mam wątpliwości, tym razem do mocowania SW2 do chłodnic. Chodzi mi o te gumowe nakładki w ramkach, czy nie będzie problemów z przykręceniem wentylatora do chłodnicy?

 

 

A co do noctuy mi chodziło o redux'y, ale pewnie byś tą kupę szaro przerobił  :cry:

Tak czy siak LC zacne :)

 

 

Edytowane przez Siwersus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To był jeszcze układ przed zmianą platformy na Haswell-e. Nowsze zdjęcia są w temacie z sygnatury :) 

 

SW2 nie kręci się do chłodnic przyjemnie. U mnie chłodnica na topie jest w push-pull więc SW2 mam zamontowane pod osłoną topu obudowy. Zwyczajnie przez te szare, gumowe tuleje puściłem wystarczająco długą śrubę (chyba któreś z zestawu dodawanego do budy albo chłodnicy). Przepchnięcie śruby przez te elementy nie jest łatwe ale wentylatory trzymają się bardzo dobrze. Jest to więc możliwe a efekt przynajmniej doskonale izoluje ewentualne wibracje wentylatora.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...