Skocz do zawartości

Komputer do gier ~5500-5700


Recommended Posts

Witajcie.

Nadeszła pora na wymianę. Na razie bez grafiki - czekam na GTX980.

Dobrałem taką konfigurację i chciałbym poznać wasze zdanie na ten temat, może lepiej coś zmienić?

 

 

Zastosowanie: Przede wszystkim gry.

Kwota: Jak w temacie - okolice 5600 zł 

Monitor 23" FullHD LG

Specjalne wymagania: WYDAJNOŚĆ

Z poprzedniego komputera zostaje SSD - Samsung 830 120 GB, i chłodzenie Thermaltake Contac 30

 

Intel Core i7-4790K 4GHz BOX - 1279 zł

MSI Z97 GAMING 7 - 619 zł

Corsair DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 Vengeance Pro Red - 365 zł

Corsair CX Series Modular 80 Plus Bronze 750W - 373 zł

Corsair Carbide Series 400R czarna - 348 zł

Seagate Barracuda ST2000DM001 (2TB, 64MB, SATA/600) - 313 zł

 

Wszystko z Agito.pl za 3312 zł. Dodatkowo przy takiej konfiguracji dostaję jeszcze myszkę od MSI o wartości 100 zł i może zwrot 180 zł z CashBack jeśli kupię do 03.10.2014 więc chyba warto.

 

Do tego chciałbym Asusa GTX980 STRIX / MSI GTX980 4G / Gigabyte GTX 980 G1  jak tylko pojawią się w sprzedaży (MSI już jest np. na x-kom)

 

Jakieś sugestie?

Edytowane przez mateusz1807
Link to post
Share on other sites

Najpierw uzupełnij wzór:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Sam wybór podzespołów bardzo przepłacony poczynając od CPU, a kończąc na GPU. GTX980 jest mocno nieopłacalna względem GTX970, a o procku możesz poczytać w FAQ zestawów.

Link to post
Share on other sites

Najpierw uzupełnij wzór:

  • Zastosowanie komputera: (gry, biuro, photoshop, obróbka wideo, itp.),
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: (najlepiej w złotówkach)
  • Których części potrzebujesz?: (zestaw z monitorem, peryferiami czy sama "buda" itp.)
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? (overclocking)
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor? Czy masz zamiar go zmienić? Jaki to model?:
  • Specjalne wymagania: (cichy zestaw, mała obudowa, chłodzenie wodne, multi-gpu itp.)
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? (często można oszczędzić trochę pieniędzy na obudowie czy dysku, nie zapomnij podać dokładnego modelu)
  • Własna propozycja zestawu: (jeśli jej nie posiadasz, pole pozostaw puste)
  • Inne: (wszelkie pytania, które Cię dręczą)

 

Sam wybór podzespołów bardzo przepłacony poczynając od CPU, a kończąc na GPU. GTX980 jest mocno nieopłacalna względem GTX970, a o procku możesz poczytać w FAQ zestawów.

Raczej chcę się kierować wydajnością niż opłacalnością. Opłacalne to jest PS4. Nie chcę później żałować że nie dałem 300-400 zł więcej. Póki jest kasa to trzeba z tego korzystać.

Polecane zestawy nie działają - http://forum.benchmark.pl/topic/82913-polecane-zestawy-komputerowe/

Link to post
Share on other sites

Ale i7 w grach nie jest wydajniejszy od i5, a dopłacanie 800,900 czy 1000zł do GTX980 dla kilku % wydajności (mając na uwadze jeszcze spory potencjał OC w GTX970) jest co najmniej wątpliwe. Pod FullHD opłacalność kończy sie na GTX970. Lepiej wyjdziesz kupując porządny zasilacz, obudowę i dodając dysk SSD dla komfortu pracy.

 

Nie myśl, że pisząc "opłacalny" mam na myśli gorszy lub coś w ten deseń ;) Po prostu staramy się szanować Twoje pieniądze. Idąc w topowe podzespoły opłacalność kończy się w tym przypadku na takim zestawie:

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/

AsRock Z97 Extreme4 /intel Z97, LGA 1150/

bequiet! Dark Rock 3

MSI GeForce GTX 970 Gaming 4GB DDR5 256Bit

A-Data 8GB (2x4GB) 2400MHz CL11 XPG

Crucial MX100 256GB (550/300MB/s)

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Liteon iHAS122 SATA (black)

XFX Black Edition 550W Modular 135mm 80+ Gold

Fractal Design Define R4 USB 3.0 Black Pearl

 

Razem: 5074zł

Zestaw nie dość, że bardzo wydajny to na dodatek bardzo cichy. Karta wyposażona jest w półpasywne chłodzenie (wentylatory włączają się od temp 60st). Podobny tryb pracy ma zasilacz ce****ący się wysoką sprawnością (certyfikat Gold), 5-letnią gwarancją i w pełni modularnym okablowaniem. Obudowa to klasa sama w sobie - solidne i grube blachy, maty wyciszające, pełne ofiltorwanie. W grach przyda się także wyższe taktowanie RAMu. Płyta jest bogato wyposażona (2 kości UEFI, 6-fazowa sekcja zasilania z dublerem, czyli marketingowo 12-fazowa sekcja ;) )

Link to post
Share on other sites

GTX 980 jest o ponad 15% wydajniejszy niż 970. SSD już mam, więc nie potrzebny, tak samo chłodzenie. Ram fajny, chociaż po ostatnim dysku adaty trochę się obawiam. Czy w tej obudowie bok też jest otwierany na zawiasach? Przednie drzwiczki jeszcze jakoś przełknę choć tego nie lubię - dlatego nie brałem tej obudowy pod uwagę, choć opinie ma dobre. Co jest nie tak z zasilaczami Corsair? Co do płyt głównych nie mam żadnych preferencji co do konkretnego producenta, ale jak te 3 lata temu składałem komputer to odradzano mi AsRock i ostatecznie zdecydowałem się na MSI. Obecne podzespoły się sprawdziły i dlatego w większości wybrałem tych samych producentów co mam obecnie.

http://www.iv.pl/images/57290284379138972912.jpg

Edytowane przez mateusz1807
Link to post
Share on other sites
SSD już mam, więc nie potrzebny, tak samo chłodzenie.

Dlatego prosiłem o wypełnienie wzoru.

 

. Ram fajny, chociaż po ostatnim dysku adaty trochę się obawiam.

Chciałoby się napisać co ma piernik do wiatraka ;) A jeśli masz niechęć do Adaty, to Team Group ma w ofercie całkiem opłacalną serię Vulcan.

 

Czy w tej obudowie bok też jest otwierany na zawiasach?

Nie. W klasyczny sposób.

 

Co jest nie tak z zasilaczami Corsair?

Nie wiem. Ten XFX XTR jest po prostu lepszy od budżetowej serii CX Corsaira. Porównywalny jest RM550, który jest trochę droższy. Zasilacz wymienia się rzadko więc lepiej porządnie zainwestować.

 

ale jak te 3 lata temu składałem komputer to odradzano mi AsRock i ostatecznie zdecydowałem się na MSI.

Ostatnio ASRock bardzo się poprawił i nie odstaje od innych producentów. Robią dobre i opłacalne płyty.

Link to post
Share on other sites

Obudowa jest OK, ale w stosunku do R4 ma parę wad tzn. możliwość montażu z przodu 2 wentylatorów 120 mm (w R4 2x140mm), brak możliwość demontażu górnego koszyka na dyski 2,5 cala co może zakłócać przepływ powietrza. Zaletą jest ta zatoka hot-swap jeśli będzie dla ciebie przydatna i możliwość otwierania drzwiczek na froncie w obie strony ;). Poza tym to niezła obudowa i podzespoły z propozycji wyżej się tam pomieszczą.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...