Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!


 


Problem wygląda następująco, dwa dni temu podczas grania znikł całkowicie obraz, monitor zrobił się błękitny (nie był to BSOD) poszedł reset, i od tego czasu włączając komputer pokazywało się STARTING WINDOWS [8.1] a potem ekran robił się czarny i zawisał


 


Próbując zdiagnozować problem wykonałem setki czynności które opisze


Pierwszym ruchem był format systemu, po formacie system ładnie wstał, próbując zainstalować sterowniki AMD (14.4) przy próbie instalacji przy drugiem mignięciu ekranu ten już nie wraca, wisi czarnym, pomaga tylko reset


Sprawdziłem kable DVI, D-SUB (normalnie używam HDMI) oraz inny monitor LG z mniejszą roździelczością (domyślnie LG E2442 z FHD)


Jedynym sposobem na włączenie windy po zainstalowaniu sterowników jest uruchomienie trybu awaryjnego, co śmieszne w trybie awarjnym po nieudanej próbie zainstalowania sterownikow, komputer widzi sterownik jako prawidłowy (HD7800 GPU), żeby komputer nie zawisł ponownie po resecie za logiem windowsa a przed ekranem logowania trzeba sterowniki odinstalować z menadzerza urządzeń oraz driver cleanerem.


 


Próbowałem instalować z paczki sam catalyst studio, to się udało, próbując dograć same sterowniki problem się powtarza, drugie mignięcie przy instalacji powoduje efekt czarnego ekranu, który po resecie powiela sie przed ekranem logowania do windowsa a po wyświetleniu logo 8.1.


 


Próba zainstalowania sterowników AMD z poziomu trybu awaryjnego kończy się powodzeniem, natomiast uruchamiając ponownie komputer, wracamy z powrotem do czarnego ekranu.


Próba zrobienie tego samego przez catalyst, kończy się komunikatem że Catalyst jest niezgodny z aktualną wersją sterowników (REALLY?)


 


Próbowałem również odpalic teamviewera na czas instalacji sterowników, bo zauważyłem że podczas gdy ekran znikał audio nadal słychać było w tle. niestety teamviewer też zgubił wideo w momencie kiedy na PC znikła wizja.


 


Czytając wiele for na temat tego problemu, doczytałem że kwestia trybu AHCI może mieć coś wspólnego, zmieniłem w biosie tryb na IDE, bez efektu.


 


Macie jakieś pomysły?


 


Jednym 100 procentowym rozwiązaniem wg innych for, które rzeczywiście działało było zakupienie Nvidii, jednocześnie też nigdzie nie można było jednoznacznie stwierdzić czy napewno jest to kwestia softwaru, w wielu tematach były poruszane kwestia uszkodzenia PSU oraz MOBO, dodatkowo jeden użytkownik miał podobny problem w 2012, oddając PC na gwarancje do sklepu morele, ich technicy stwierdzili ze problemem był procesor ?!


Po dwóch dniach grzebania zaczyna mi brakować pomysłów   :o


 


Do czynników warto wydaję mi się dodać fakt ze GPU nigdy nie było kręcone, oraz że jakieś dwa tyg temu zmieniłem właśnie monitor na FHD, aczkolwiek przez te dwa tygodnie nie było żadnego problemu aż do 3 dni temu


 


Pozatym przecież karta działa, dopóki nie zainstaluje sterowników AMD, i jest widoczna jako "podstawowa karta graficzna microsoft " wszystko działa, problem pojawia się w momencie zainstalowania sterowników.


 


Co dziwne. Jak mam całkowicie wyłączone GPU i komputer działa tylko na integrze to przy probie zainstalowania oryginalnych sterowników do hd4000 dostaje komunikat że system nie spełnia minimalnych wymagań. Wygląda że problem jest i z GPU integrą/ Czy to może być problem z czymś innym? Np psu albo mobo? Sterowniki na pewną są dobrze dobrane. ( 8.1 64bit) 


Link to post
Share on other sites

Masz uwalony rdzeń na grafice dlatego nie da się zainstalować sterowników do grafiki (przynajmniej starsze modele ATI w ten sposób objawiały to uszkodzenie). W momencie właczania systemu , ładuje on sterowniki między innymi te od grafiki i stąd zawias na logo windowsa, w trybie awaryjnym sterowniki te nie są ładowane, raczej nic tutaj nie pomoże tylko wspomniane wcześniej rozwiązanie zakupu nvidi. Pozdro

Link to post
Share on other sites

Starsze sterowniki do ATI również nie pomagają (sprawdzałem 14.4; 13,12; 13,6).

Jak wytłumaczyć fakt że sterowników do zintergrowanej też nie mogę zainstalować, dostaje komunikat iż mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań żeby zainstalować to oprogramowanie, a w menadzerze urządzeń urządzenie do obrazu widze jako podstawowa karta grafiki microsoft.

 

Dodam również że po zainstlowaniu sterowników do gpu, tzn w momencie kiedy je instaluje system sie zawiesza i nie wstaje już, ale w tryb awaryjny mogłem wejść, i tam w GPU-Z widzi Radeon HD7xxx ale prędkość zegara i procesora wskazuje na 0 mhz oba.

Link to post
Share on other sites

Jak post wyżej, sterowniki nie sa ładowane w trybie awaryjnym i dla tego kompa się włącza i widzi grafikę na podstawie info dostarczonych z biosu grafiki. Wyjmij grafikę która jest uwalona i spróbuj zainstalować sterowniki od intela do grafiki zinteg to powinny pójść. Jak masz na swojego radka gwarancję to ślij go czym prędzej.

Link to post
Share on other sites

Właśnie dąze do tego ze w zwyklym trybie uruchomionym na integrze, z wyciągnięta karta graficzna dostaje komunikat przy instalowaniu sterowników do integry (HD4400) nie moge tego zrobić bo dostaje komunikat że mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań, więc zintergowanej również nie mogę zainstalować.

 

Gwwarancja na podzespoły skończyła się 4 miesiące temu...

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Remus, pytanie, czy ty w ogóle raczyłeś przeczytać cały mój post, czy po przeczytaniu że mam problem z AMD odrazu rozwiązaniem dla ciebie jest kupno Nvidii?...

 

@niuniek7

cpu- i3-2120

mobo- b75-pro3-m asrock

psu- ocz 550w

gpu- sapphire 7850 ver2gb

1x4 gb goodram 1333mhz

Link to post
Share on other sites

widzę że doceniasz że ktoś się zainteresowałe Twoim postem , to miło bardzo, ale czytaj też moje, ze zrozumieniem ...

gpu- sapphire 7850 ver2gb

 
Karta ATI sterownik ATI , uszkodzony rdzeń - brak możliwości załadowania sterownika, zaiwesza się przy instalacji, wchodz w trybie awaryjnym

cpu- i3-2120

Grafika zintegrowana INTEL HD ! instalujesz sterownik ATI do karty intel HD ? WTF??

 

Link to post
Share on other sites

 

wyciągnięta karta graficzna dostaje komunikat przy instalowaniu sterowników do integry (HD4400) nie moge tego zrobić bo dostaje komunikat że mój komputer nie spełnia minimalnych wymagań, więc zintergowanej również nie mogę zainstalować.

Sterowniki do karty zintergrowanej, sciągniete ze strony Asrocka...  Inne od tych z GPU...

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Masz wystarczającą ilość miejsca na dysku C na zainstalowanie sterowników? Ściągnij pierwszy sterownik z tej strony link bo może ściągasz steropwniki do nie tej grafiki (wcale nie masz HD 4400 - link do twojego prcola link. Nie powinien pojawiać się taki komunikat ale jeżeli system prawidłowo wykrywa zintegrowaną grafikę to nie widzę sensu się z tym szarpać. Sprawdź radka na innym kompie, ale na 99,9% nie zadziała prawidłowo.

Link to post
Share on other sites

to bardzo dziwne, wcześniej jak instalowałeś niewłaściwe sterowniki to ok bo nie ta karata ale teraz to na prawdę dziwne , sprawdź grafikę na innym kompie. Jak nie zadziała to zorganizuj inną i sprawdzisz czy Ci płyta rozpozna tą inną. Więcej nie da się nic ustalić. eot 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...