Skocz do zawartości

Prędkość internetu - LAN z UPC.


Recommended Posts

Witam,

 

Panowie / panie mam pytanie, bo nie wiem jak ugryźć ten temat.

Od tygodnia coś niedobrego dzieje się internetem u mnie w mieszkaniu.

 

Objaw jest taki, że losowo zrywane jest połączenie. Jedyna rada to reset routera -> TP-Link WR340G. Tutaj jednak pojawia się dość specyficzny problem...

Normalna prędkość mojego neta (ta co jest na umowie) to: "do 8Mb/s".

po zresetowaniu połączenia prędkość ta wzrasta 58Mb/s <- mierzone speedtestami.

10689735_855947311117384_442778722927058

 

Poniżej wycinek ze statystyk routera:

 

MAC Address:   IP Address: 192.168.0.10 Dynamic IP Subnet Mask: 255.255.255.0   Default Gateway: 192.168.0.1    DNS Server: 192.168.0.1 , 0.0.0.0

 

Jak widać serwer DNS ma jeden adres pusty (same zera). Po którymś tam resecie pojawia się adres i wtedy prędkość spada do umownych 8Mb/s.

 

Normalnie bym się cieszył z takiej prędkości czy jednej czy drugiej ale ze stabilności już nie koniecznie.

 

Stąd pytanie, czego to wina?

Link to post
Share on other sites

Ogólnie u większości operatorów są dwie opcje przycięcia prędkości, tj na centrali [DSLAM] oraz przypisanie profilu do loginu/ip

U ciebie wygląda to tak że na ktorymś z etapów to przycięcie zostało wyłączone/ściągniete, co za tym idzie, centrala generując za dużą synchronizacje bez przycięcia w którymś z wymienionych przypadków powoduje zerwania.

 

Ewentualnie rzeczywiście DNSy coś mieszają, były ostatnio przypadki ataków na DNSy, i z tego co mi wiadomo ustawienie na sztywno googlowskich rozwiązywało problem

 

Google DNS

8.8.8.8

8.8.4.4

 

Warto spróbować

Edytowane przez solaq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...