Skocz do zawartości

Brak sygnału z komputera.


Recommended Posts

Witam, mam problem z komputerem. Gdy go włączam to na ekranie monitora nic sie nie pojawia, tak jakby komputer byl wyłączony. Problem pojawił sie po tym jak go otworzyłem i wyczyściłem. Oczywiście nic nie odłączałem, nie ruszałem żadnych podzespołów, tylko wyszyściłem kurz na wewnętrznej stronie obudowy. Przed czyszczeniem działał bez problemów. Podczas włączania kręcą się wiatraki, lampka na płycie głównej świeci się. Monitor podłączam przez VGA, ale próbowałem też przez HDMI do telewizora i też nie działa. Oto specyfikacja komputera:

AMD Athlon X2 4400+

Asus M2N nForce 430 MPC

Seagata Barracuda 7200.10 250 GB

Ge Force GT 240

2 GB RAM

Link to post
Share on other sites

Odłącz zasilanie od komputer potem otwórz obudowę i wyjmij kości pamięci ram na chwilę. Podłącz znowu zasilanie i odpal komputer tak jak zwykle (bez pamięci nic złego się nie stanie). Usłyszysz sygnał pikania z głośniczka na płycie(bądź nie). Sygnał będzie oznaczał prawidłową reakcję płyty głównej na brak pamięci. Wyczyść banki z kurzu i przetrzyj styki pamięci(blaszki)np. chusteczką higieniczną tak by się błyszczały. Potem odłącz zasilanie i zamontuj pamięci tak jak były. Podłącz zasilanie i odpal ponownie pc. Jeśli odpali to wina zruszonych, zabrudzonych ramów. Gdyby pc nie odpalił a masz więcej niż jedną kość ram, to testuj pamięci pojedynczo. Za każdym razem gdy wyciągasz pamięci wcześniej wyłącz pc i odłącz zasilanie. W przypadku gdybyś nie usłyszał pikania po wyjęciu pamięci. Wyciągnij również grafikę i odpal pc bez karty. Brak sygnału może oznaczać większy problem z pc lub brak zamontowanego głośniczka systemowego. Sprawdź mocowania wszystkich wtyczek zasilających płytę główną, grafikę, napędy czy dobrze są wciśnięte-dopięte. Tyle na chwilę obecną można sprawdzić.     

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...