Skocz do zawartości

GTX 780 TI czy GTX 970


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Nowaj,

Recommended Posts

Witam. Jestem posiadaczem karty graficznej GTX 770 i chciałbym wyposażyć się w coś nowszego. Chciałbym poznać waszą opinie którą kartę byście mi doradzili i co będzie lepiej opłacalne ( jeśli wgl. będzie z przesiadki z GTX 770 w dużym stopniu wydajnościowym )
Moje typy to:
Gigabyte GeForce GTX 780Ti GHz Edition
Asus GeForce GTX 970 Strix

Link to post
Share on other sites

W tym rzecz, ze mam okazje kupić nowego 780ti GHZ Edit. za 350 funtów , wiec nie pytam się czy lepiej SLI czy 980. Chciałbym tylko wiedzieć, którą z tych 2 kart które wymieniłem lepiej wziąć.  

To już nie taka okazja:

http://www.caseking.de/shop/catalog/Grafikkarten/NVIDIA-Grafikkarten/NVIDIA-GTX-780-Serie/Gigabyte-GeForce-GTX-780-Ti-GHz-Edition-Windforce-3X-3072-MB-GDDR5::25673.html

 

Zaczęły się wyprzedaże serii 7.  780Ti jest kartą bardziej wydajną.

Link to post
Share on other sites

Niby jakim cudem , 780 Ti jest bardziej wydajna ?

 

Lepiej brać chyba nowszą kartę z pełnym wsparciem producenta i nowym DX.

 

Dodatkowo niższy pobór prądu.

Link to post
Share on other sites

 

 

Niby jakim cudem , 780 Ti jest bardziej wydajna ?

 

Cudem ? To, że 780Ti>970 to nie żaden cud.

 

 

 

Lepiej brać chyba nowszą kartę

 

A mi się zawsze wydawało, że lepiej brać kartę bardziej wydajną.

 

 

 

z pełnym wsparciem producenta

 

Nie sądzę, by posiadacze serii 5xx czy 6xx czuli się obecnie poszkodowani, więc nie ma powodów, aby stwierdzić, że stanie się tak za kilka lat z tymi, którzy mają karty 7xx.

 

 

 

nowym DX.

 

Którego jeszcze nie ma. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Cudem ? To, że 780Ti>970 to nie żaden cud.

 

 

 

 

A mi się zawsze wydawało, że lepiej brać kartę bardziej wydajną.

 

 

 

 

Nie sądzę, by posiadacze serii 5xx czy 6xx czuli się obecnie poszkodowani, więc nie ma powodów, aby stwierdzić, że stanie się tak za kilka lat z tymi, którzy mają karty 7xx.

 

 

 

 

Którego jeszcze nie ma. 

Moja wina przeczytałem GTX 980 z pośpiechu , a tu GTX 970 ;P

 

W takim razie GTX 780 Ti  będzie wydajniejsze.

 

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie sądzę, by posiadacze serii 5xx czy 6xx czuli się obecnie poszkodowani,

Ba, prawdopodobnie nie będą czuli się poszkodowani również w przyszłości.

sparciem sprzętowym zajęła się firma Nvidia, która ujawniła, że DirectX 12 ma być kompatybilny z kartami graficznymi obsługującymi DirectX 11, a więc wykorzystującymi architekturę Fermi, Kepler i Maxwell.  

Źródło , które niektórzy tutaj tak bardzo kochają - http://pclab.pl/news56957.html

Ja bym brał najnowsze, ale nie dlatego, że są lepsze czy coś tam, ale dlatego, że stracą najmniej na wartości.

Rozbrajacie mnie tutaj co niektórzy  :rotfl:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ba, prawdopodobnie nie będą czuli się poszkodowani również w przyszłości.

Źródło , które niektórzy tutaj tak bardzo kochają - http://pclab.pl/news56957.html

Rozbrajacie mnie tutaj co niektórzy  :rotfl:

Też bym brał to co nowsze , ale patrząc na zużycie energii i ogólne możliwości OC ( chyba , że trafi się niezła padaka) + dodatkowe wsparcia od strony producenta ;) , ale to moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Ja bym kupował gtx970, róznice w wydajności są kosmetyczne co do gtx780ti, a to nowsza konstrukcja z lepszym potencjałem oc przynajmniej teoretycznie i mniej prądożerna. Poza tym to nowsza karta co jest plusem samo w sobie. Chyba, że cena 780tki będzie znacznie niższa to wtedy można się zastanawiać, jak podobna to brać nowsza kartę, takie jest moje zdanie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym kupował gtx970, róznice w wydajności są kosmetyczne co do gtx780ti, a to nowsza konstrukcja z lepszym potencjałem oc przynajmniej teoretycznie i mniej prądożerna. Poza tym to nowsza karta co jest plusem samo w sobie. Chyba, że cena 780tki będzie znacznie niższa to wtedy można się zastanawiać, jak podobna to brać nowsza kartę, takie jest moje zdanie.

Zgadzam się z przedmówcą.

 

Bierz to co nowsze.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Poza tym to nowsza karta co jest plusem samo w sobie.

 

Bzdura. W historii IT zdarzało się sporo nieudanych produktów, których wady ujawniały się po jakimś czasie. Zakup nowej architektury od zawsze wiązał się z ryzykiem, a obecnie pierwsi klienci dość często robią za testerów. Argument inwalida.

 

Rozumiem, że wolałbyś nową C-klasę od dwuletniej S-klasy ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

też mam okazje kupić taniej 780Ti ale wybrałem 970 do kolejnych argumentów co koledzy wyżej piszą dodam może mały ale jednak jest

 

780Ti ma 3GB

970 ma 4GB

 

Generalnie co byś nie wybrał będziesz zadowolony aczkolwiek wydaje mi się że z czasem 970 będzie dostawało wiekszego boosta w nowych grach jak 780Ti...w starszych czy obecnych produkcjach 780Ti nieco wygrywa ale w przyszłości moim zdaniem ta różnica się zmniejszy a może i 970 będzie wydajniejsza....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...