Skocz do zawartości

Nowa grafika do Celerona G550 - do 500 zł


Recommended Posts

Witam. Na wstępie zaznaczę że szukałem po forum na ten temat i w tym przedziale cenowym ale wiadomo każdy ma inną konfigurację. Znajomy szuka nowej karty do komputera bo stary 8600GT niedomaga w grach. Do rzeczy:

 

-Kiedy dokonujesz zakupu i jaką kwotą dysponujesz: zakup na dniach, 500 zł maksymalnie z wliczonymi kosztami wysyłki

-Zastosowanie: w 99% gry, głównie FPS'y (Crysis 3, Battlefield, METRO 2033/Last Light etc.)

-Model i moc zasilacza: Aerocool VP-450 450W

-Reszta specyfikacji komputera Intel Celeron G550, GoodRam DDR3 4GB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G), Asus P8H61-M LE R2.0, Seagate 500GB (ST500320AS czy jakoś tak), obudowa jakiś I-BOX albo coś w tym stylu (dość szeroka i długa)

 

-Rozdzielczość monitora w której grasz! 1280x1024

-Dodatkowe wymogi: Jak najwydajniejsza, chłodna i karta musi być nowa.

 

Myślałem nad Asusem R7 260X 2GB ale widzę że dużo ludzi miało problem z czarnym ekranem po restarcie etc. W niedalekiej przyszłości zapewne będzie wymieniony procesor na jakiegoś i3 może i5.

Link to post
Share on other sites

Nie napisałem że Asus mi nie pasuje tylko że niektórzy mieli z nią problemy. Ponoć wgranie nowego BIOSu karty rozwiązuje ten problem. Osobiście zastanawiałem się własnie nad tym Asusem:

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-r7-260x-2gb-ddr5-128-bit-hdmi-dvi-dp-r7260x-dc2oc-2gd5-613649/

Link to post
Share on other sites

@Funkie: w przyszłości jest planowana wymiana procka ale nie wiem czy to będzie i3 czy i5, zależy jakie będą fundusze i kiedy to nastąpi (podejrzewam że prędzej to będzie i3).

 

@Invar: myślałem nad używanym R9270/270X ale znajomy broni się przed używanymi rzeczami jak przed ogniem.

Link to post
Share on other sites

@Invar: myślałem nad używanym R9270/270X ale znajomy broni się przed używanymi rzeczami jak przed ogniem.

Jeżeli chce wymienić procka to używany R9 będzie najlepszym wyborem. No ale jeżeli kolega się boi to trudno, jego strata. Więcej zostanie dla innych ;)

Link to post
Share on other sites

używana tania i5 2 gen to juz nie tak wielkie pieniądze. i3 raczej odpada.

 

myślałem nad używanym R9270/270X ale znajomy broni się przed używanymi rzeczami jak przed ogniem.

 

Możesz przekazać koledze że nacisk na nowe to tylko przy bieliźnie. Karty graficzne używane  to inna historia. Kupowanie kart uszkodzonych albo bez gwarancji to strzał w kolano. Używka na 2 letniej gwarancji to większy pewniak niż "nówka ze zwrotu" ze sklepu.

Link to post
Share on other sites

No właśnie z nim rozmawiałem i jednak się zdecyduje na tą używaną R9 270/270X. Tylko teraz pytanie czy zasilacz to wszystko wytrzyma (po zmianie procka) ponieważ jest to budżetowa konstrukcja, niby w środku siedzi Andyson ale 312W na +12V nie napawa optymizmem.

Link to post
Share on other sites

Z tym że procek jeszcze daje radę a karta to już w ogóle... Obudowa może i no name ale nie powiedziałbym że taki piekarnik, temperatury są w normie, nic się nie przegrzewa.

Obudowa to FEVER IM09A, na bocznej ściance ma zamontowany wentylator 120mm.

 

Na oku mam na razie te dwie karty:

ASUS Radeon R9 270X DCU II

MSI Radeon R9 270X Gaming

 

Ewentualnie jakby te licytacje przekroczyły fundusze przed czasem to mam jeszcze na oku zwykłego R9 270 od Gigabyte.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wygrałem tą licytację: http://allegro.pl/gigabyte-radeon-r9-270-oc-2gb-gw-i4622248436.html

 

Dobra cena czy przepłaciłem?


Sorry za post pod postem. Karta przyszła i jestem niemile zaskoczony. Bez pudełka, bez akcesoriów, bez faktury no i w dodatku chyba z koparki (patrząc po wcześniejszych jego aukcjach sprzedał 4 takie same karty z tym samym opisem...)... Może i pokrótce trochę moja wina bo nie zapytałem przed licytowaniem czy wszystko jest w komplecie i nie sprawdziłem wcześniejszych jego aukcji ale o piszczących cewkach sprzedający nic nie wspomniał i tak jakby jeden wentylator zaczyna terkotać. Co z tym fantem zrobić? Oddać mu tą kartę? Tylko nie wiem czy gość pójdzie na taki układ...

Link to post
Share on other sites

Zadzwonię do niego i powiem mu jaka sprawa. Teraz na niej siedzę u siebie i to jednak nie cewki a wentylatory piszczą przy niskich obrotach, dopiero powyżej 50% prędkości przestają piszczeć.

 

O i robi piii pii pii jak przewijam stronę w przeglądarce...

Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy nie prowadzi działalności bo adres nadawcy jest taki jak tutaj: http://mpi.pl/new/content/view/26/71/ . Nie uśmiecha mi się świeżo zamówionej karty oddawać na reklamację, tym bardziej że to nie dla mnie. Dzwoniłem już ze 3 razy do niego i nie odbiera telefonu...

Link to post
Share on other sites

Jeżeli działalność jest zarejestrowana na jego imię i nazwisko, to możesz oddawać mu tą kartę. Ma obowiązek przyjąć. Jeżeli nie, to trudno będzie coś zrobić. Możesz założyć spór, gdyż to co otrzymałeś to totalny bubel, o czym nie informował w opisie.

Edytowane przez FightMaker
Link to post
Share on other sites

Przy dobrych wiatrach za nie całą godzinkę wrzucę filmik jak działa chłodzenie na karcie bo to to już mnie totalnie zszokowało... Wentylatory przestają się kręcić albo zwalniają do bardzo niskich obrotów i to pojedynczo a nie oba naraz...

 

Edit: konta na allegro nie ma jako firma ale chyba mogę się zastosować do tego przepisu: http://pomoc.allegro.pl/24547/24539/26345/co-jest-rekojmia-i-jakie-prawa-daje-kupujacemu , mam rację? Towar nie jest 100% sprawny a miał być więc mogę żądać zwrotu pieniędzy.

 

Obiecany filmik: http://youtu.be/VIBXVn1I_k4


Sprzedawca bez problemowy, zadzwoniłem, wyjaśniłem o co chodzi i kazał odesłać. Nawet sam kuriura zamówił. Jeszcze tylko kwestia zwrotu pieniędzy ale myślę, że probemu też nie będzie. Edytowane przez Krzysko
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...