Skocz do zawartości

Piszczący GTX 970


Recommended Posts

Witam od wczoraj jestem posiadaczem  karty Gigabyte GTX' 970 i karta w grach w których osiągam około 150 FPS'ów przy wyłączonym V-SYNC strasznie piszczy szperałem i prawdopodobnie są to cewki. We wcześniejszej karcie miałem podobne piszczenie jednak było one praktycznie nie słyszalne i moje pytanie brzmi czy opłaca się reklamować kartę czy być może to wina zasilacza (tagan 700w)

Link to post
Share on other sites

Do 150 fpsów jest w miarę cicho jak odpalę cs:go gdzie nie mam limitu FPSów to przy średniej ilości 250/280 jest dosyć mocno słyszalna no ale nic dobrze że gram na słuchawkach to aż tak nie drażni mam nadzieje tylko że przy fifie 15 nie będzie hałasować 

Link to post
Share on other sites

Kurde, dziwie się że gigabyte nic z tym nie robi bo pewnie mieli już tysiące prób zwrotów a ostatnie dwie serie kart gtx jak I amd to giguś najgorzej chyba wypadał jeśli chodzi o cewki.

Miałem już hd 7990 od Gigabyte i nie kupię ich karty ponownie tylko ze względu na cewki.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz wyłączone Vsync, to karta domyślnie próbuje wygenerować maksymalną możliwą ilość klatek i wtedy pracuje z pełnym obciążeniem. Gdy włączysz Vsync karta pracuje z wykorzystaniem niepełnej mocy - nie wygeneruje więcej niż 60Hz/120Hz/144Hz zależnie od posiadanego monitora.

 

Chyba że trafi się gra w której karta ledwo zipie i nie potrafi dobić do 60 fps - wtedy też pracuje z pełnym obciążeniem :)

Link to post
Share on other sites

nierozumiem tego po co Ci 300FPSów ???

 

mam monitor 60Hz czyli ustawiam na blokade 60Fps i to mi wystarczy jakbym miał monitor 144Hz no to wówczas można tak zrobić ale przeciętny gracz ma monitor 60Hz.....

 

Wiem, wiem. Ale jak dam blokadę do 60FPS to powtórki w FIFIE trochę lagują.  :P

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

@postam , teraz juz wiemy ze twoja sztuka nie piszczy i ze w fifie masz 500 klatek.

co do tematu wiem ze evga przyjmuje gware na piszczace sztuki z msi to raczej loteria lub dobry dzien serwisanta.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...