Skocz do zawartości

Wasze zdanie na temat tego zestawu komputerowego? Jaka karta graficzna?


Recommended Posts

Witam, zwracam się do Was z prośbą oceny zestawu komputerowego.

 

CPU: Intel core i5- 4690K 3.9 GHz

Ram: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

Płyta główna: MSI Z97 GAMING 3

Dysk: Western Digital Caviar Blue 1 TB

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23

Zasilacz: Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+

Grafika: ?!

 

Jak widzicie póki co nie mam dobranej jeszcze karty graficznej, wszelkie wskazówki byłyby mile widziane, budżet jakim dysponuje na kartę graficzną to coś ok. 700 zł. Prosiłbym o podanie ewentualnych propozycji, tak samo opinii na temat kart graficznych, karty wychodzące cenowo poza budżet również mile widziane jeśli nie są to jakieś znaczne odchyły i jest to naprawdę warte ceny. Główne przeznaczenie komputera to GRY.  Z góry dziękuję, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Buda do zmiany,chociaż na zalmana Z3.

Mobo weź tańsze np. Z97-G43 i dołóż do lepszej karty graficznej w tym bydżecie powinnieneś bez problemu znależć używki 280x z gwarancją.

 

Przepraszam zapomniałem dodać, że płyta główna + procesor będzie kupowany w ramach promocji http://www.morele.net/wiadomosc/promocja-cashback-odbierz-do-180zl-zwrotu/969/ i z tego będę miał 120 zł zwrotu (oczywiście wszystko jest wliczone w koszta całości) dlatego myślę że jest to dość dobra płytka, niemniej jednak dziękuję za opinie. 

 

Ciągle mam duży dylemat w kartach graficznych. Przyznam się szczerze, że wiele osób odradzało mi karty Radeona ze względu na niską żywotność (tudzież znaczny spadek wydajności w raz z upływem czasu), duży pobór mocy czy różnego rodzaju problemy techniczne. Sam nie mam większego zdania na temat tych kart. Wiem tylko, że wygrywają jeśli chodzi o testy wydajnościowe z Geforce'ami jeśli patrzymy na średnią półkę cenową. 

 

Wspomniana przez Ciebie R9 280x jest dość drogą kartą, ale czy warto kupować używkę? i co myślisz o wyhaczeniu jakiegoś Geforce'a np. Gigabyte GTX 760? 

 

Co do budy to nie bardzo rozumiem co jest z nią nie tak? jeśli można prosić o jakieś uzasadnienie. 

Edytowane przez Bogdann
Link to post
Share on other sites

Buda jest ok,ale jest bum na zalmana z3 :D Co do karty to GTX760 będzie troche biednie wyglądał z tym zestawem,ale cóz kas,kasa,kasa ehhh.... Nie wiem od kogo sie nasłuchałeś ze radeony mają takie problemy  :menda: Ale jak wyżej r9 280x była by najlepszym wyborem,jeżeli uda Ci sie ją kupić w tej cenie lub GTX 770

Edytowane przez quadroxxl
Link to post
Share on other sites

Dzięki quadroxxl , też uważam, że co do budy to są one bardzo podobne do siebie specyfikacją i obydwie by spełniły swoją funkcje. A co uważacie odnośnie zasilacza ? będzie dobry ? ma wystarczający zapas mocy jak na te podzespoły + karta graficzna. Z kartą graficzną mam dość duży dylemat, a co do R9 280x jest duża różnica jeśli chodzi o wybór producenta MSI/ ASUS/ Gigabyte zwrócić trzeba na coś szczególną uwagę przy kupnie?

Link to post
Share on other sites

 

 

Buda jest ok,ale jest bum na zalmana z3

No właśnie nie jest. Zalman Z3 jest lepszą obudową w każdym możliwym calu, no może poza jednym - marketing.  


 

 

A co uważacie odnośnie zasilacza ? będzie dobry ?

G550M to bardzo dobry zasilacz, który ze spokojem uciągnie tą konfigurację.


 

 

co do R9 280x jest duża różnica jeśli chodzi o wybór producenta MSI/ ASUS/ Gigabyte zwrócić trzeba na coś szczególną uwagę przy kupnie?

Różnią się zastosowanym chłodzeniem i taktowaniem (jednak to jest bez znaczenie, ponieważ można je zmienić w 15 sekund). Gigabyte będzie chłodniejszy, a ASUS i MSI - cichsze. Jeśli kupujesz używkę, to kieruj się długością gwarancji.  


 

 

Co do budy to nie bardzo rozumiem co jest z nią nie tak? jeśli można prosić o jakieś uzasadnienie. 

Obudowy od SPC to najtańsze OEM'y prosto z Chin, które są sprowadzane za grosze, a sprzedawane z kilkukrotnym przebiciem. Występuje wśród nich spory rozrzut jakościowy, a sama M23 nie należy do stabilnych konstrukcji.  


Wygląda znajomo ? :D


http://sama.en.alibaba.com/product/705449145-215452033/Power_Gaming_case.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki Szambor za odpowiedzi i uzasadnienie. Wezmę to pod uwagę bo jak widze cenowo nie ma aż takich różnic a skoro jesteś święcie przekonany, że ta obudowa którą podałem jest słabsza to może i warto zmienić.

 

Odnośnie kart graficznych rozumiem, że nie ma co się bać Radeonów jeśli chodzi o chłodzenie, długą i solidną wydajność/żywotność ?

Słyszałem różnego rodzaju opinie jaki to Radeon jest zły, np. że są dość znaczne spadki wydajności po +/- roku użytkowania, głośno chodzą, przegrzewają się i są problemy ze sterownikami. Generalnie wole się upewnić niż kupić coś co faktycznie może nie działać zbyt dobrze (patrząc przyszłościowo). Każda opinia, uwaga mile widziana. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Odnośnie kart graficznych rozumiem, że nie ma co się bać Radeonów jeśli chodzi o chłodzenie, długą i solidną wydajność/żywotność ?

Żywotność to loteria. Nie jest powiedziane, że GeForce'y są niezniszczalne, a Radeony psują się 2 dni po gwarancji.  Jak już mówiłem - loteria 

 

 

. że są dość znaczne spadki wydajności po +/- roku użytkowania,

Większej bzdury w życiu nie czytałem. Spadki wydajności mogą oznaczać przegrzewanie się danego podzespołu, ale nie jest to związane z faktem, że karta to AMD / Nvidia.

 

 

głośno chodzą

Kwestia użytego chłodzenia.

 

 

przegrzewają się

Patrz wyżej.

 

 

są problemy ze sterownikami.

Kiedyś tak było, teraz jest o wiele lepiej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

CPU - OK

Ram zmień na tridentX-2400 pewno 30zł różnicy vs tych co wybrałeś.

MSI.Z97-G3 zmień na MSI.Z97-G5 pewno też pare złotówek różnicy (choć mam wrażenie że G5 to jakbym się cofał 3 lata wstecz: złącza VGA itp  :lol: )

 

Dysk zamień na ST1000DM003 choć to już jak kto lubi...

Buda i reszta gratów bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Szambor ja to ująłem bardzo ogólnie :) Ludzie z którymi rozmawiałem twierdzą, że nie są to tak niezawodne karty jak np. Geforce twierdząc przy tym, że Geforce lepiej utrzymują poziom swojej wydajności z biegem lat niżeli Radeon. Jak to się mówi kto pyta nie błądzi a wole się upewnić bo ekspertem nie jestem :)

A jak wygląda sprawa chłodzenia tych kart graficznych (Radków) ? są wystarczająco dobre ? Napisałeś kwestia użytego chłodzenia czyli? bo z tego co ja rozumiem to producent karty daje już wbudowane chłodzenie więc powinno być odpowiednie imo.

Edytowane przez Bogdann
Link to post
Share on other sites

 

 

Geforce lepiej utrzymują poziom swojej wydajności z biegem lat niżeli Radeon

Nie istnieje coś takiego, jak utrata wydajności przez zużycie karty. Może to być spowodowane tym, o czym pisałem trochę wyżej:

 

 

Spadki wydajności mogą oznaczać przegrzewanie się danego podzespołu

 

 

 

A jak wygląda sprawa chłodzenia tych kart graficznych (Radków) ?

Chłodzenie produkują ASUS / MSI / Gigabyte / Sapphire / Palit itd. Tutaj nie ma znaczenia czy to AMD, czy też Nvidia. 

 

 

bo z tego co ja rozumiem to producent karty daje już wbudowane chłodzenie więc powinno być odpowiednie imo.

Tak, o to mi chodziło. Temperatury są zależne od chłodzenia, które wydaje producent. Praktycznie każda karta ma inny "model" chłodzenia, gdyż nie założymy tego samego coolera na R9 290 i R7 250, bo to skrajnie bezsensowny pomysł. Nie masz się czego obawiać. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...