Skocz do zawartości

Phenom II OC - Jakie Napięcie


Recommended Posts

Chłodzonko to Fortis HE1225 + 2x wentylki po 120mm,a na co mi te oc ? hmm myślę że dla wlasnej satysfakcji,no i do gta IV które uwielbia CPU wcinać,ale jak widze jak mi chodzi np BBC2 to mi się płakać chce :P.Wiem że to oni tak pojechali po całej lini,ale no bez jaj że to mi aż tak nawet klatkuje nawet przy gtx 460 przy dobrym OC

Link to post
Share on other sites

Płyte mam Gigabyte GA-MA78LM-S2,tylko wyszło tera coś czego już wogóle nie rozumiem,albo coś żle podkręcam w biosie,albo naprawde te chłodzenie nie wyrabia przy 3,5 ghz :P.Gdy robiłem test stabilnośći w OCCT to po 3-4min wyskakuje mi bład w np core 1 albo 2 albo 3,a z tych wykresów nic nie rozumiem,a everest pokazuje mi 40 stopni,a jak gram to skacze 50-60 stopni.Naprawde nie wiem o co biega,myślalem że mam stabilnie więc czemu by nie pojechać do 3,8 lecz nie bo już na 3,6 mam problem.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz wądpie,bo mam ocz 550W,ale doleciałem do 3,7 bez zmiany napięc i jest nawet cacy,ale jak już daje w biosie 15x254 co wychodzi 3,8Ghz (tylko kręce mnożnikiem,chyba że coś żle robie)to system sie odpala,ale długo nie chodzi,jakies 3min-4min i BlueScreen ;] a chłodzenie mam fortis z wentylkami 2x 120mm.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz wądpie,bo mam ocz 550W,ale doleciałem do 3,7 bez zmiany napięc i jest nawet cacy,ale jak już daje w biosie 15x254 co wychodzi 3,8Ghz (tylko kręce mnożnikiem,chyba że coś żle robie)to system sie odpala,ale długo nie chodzi,jakies 3min-4min i BlueScreen ;] a chłodzenie mam fortis z wentylkami 2x 120mm.

 

To samo mam ale na 925 2,8 ghz daje mu 3,6ghz na 1,45V i system załaduje blue screen i nara :wariat:

Link to post
Share on other sites

Lepszy gość boja nie moge podbić o 200 mhz,bo tera siedze na 3,6 ghz,chyba będe musiał fotki biosu zrobić/

 

Taa tylko że ty startujesz z OC od 3,0ghz a ja od 2,8 ghz :hahaha:

 

Dzisiaj jade po performe i zobaczę jak to będzie a i tak nie mam co katować proca bo i tak większej wydajności nie będzie z 8500gt :wariat:

Link to post
Share on other sites

Hmm a co to za różnica czy ty jedziesz od 2,8 czy ja od 3,0 ? stawiam że ty lepszy bo ty się na tym znasz,i osiągniesz twój cel,ja wycisnołem bez zmiany napiecia 3,6 stabilnie przy zmianie mnożnika + fbs,dalej 3.7 ? 3.8 ? nie da rady...a wszystko mi ładnie ładzia oprucz,no wiecie...gta IV...fps 30-60

 

@Edit albo mi się wydaje,albo ja tylko katuje procka,dlatego żeby mieć bardziej stabilną i lepszy i grywalny fps w gta IV,bo reszta raczej mi hula ładnie.Jak na Phenoma II 3,6Ghz,Gtx 460 850/4000,4Ghz DDR2,aż nie wieże że te :wariat: chodzi mi tak beznadziejnie,a na utubue ludzie mają gorszy zestaw i im chodz,ehhh...lepiej ? GTA IV PC suck,oby Mafia II mu dała takiego kopa że się nie ogarną do końca życie.

Link to post
Share on other sites

Hmm a co to za różnica czy ty jedziesz od 2,8 czy ja od 3,0 ? stawiam że ty lepszy bo ty się na tym znasz,i osiągniesz twój cel,ja wycisnołem bez zmiany napiecia 3,6 stabilnie przy zmianie mnożnika + fbs,dalej 3.7 ? 3.8 ? nie da rady...a wszystko mi ładnie ładzia oprucz,no wiecie...gta IV...fps 30-60

 

A tam lepszy

Pójdziesz na informatyka będziesz dużo czytał i już tu masz krok po kroku

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/O ... -2641.html

 

i samemu czytałem podobny poradnik :wariat: więc to nie jest jakaś magi bo ja sam sobie tego nie wymyśliłem tylko przeczytałem

Link to post
Share on other sites

Na informatyka właśnie ide,wiem że dużo przede mną,lecz narazie kształce się na tej stronie\forum,ten artykuł juz obleciałem co mi podałes i nic mi to nie pomogło,ty nie masz takich jaj jak jak ty,chyba że naprade coś robie żle,przy czym wyjde nie wiadomo na kogo.

Link to post
Share on other sites

Na informatyka właśnie ide,wiem że dużo przede mną,lecz narazie kształce się na tej stronie\forum,ten artykuł juz obleciałem co mi podałes i nic mi to nie pomogło,ty nie masz takich jaj jak jak ty,chyba że naprade coś robie żle,przy czym wyjde nie wiadomo na kogo.

 

Możesz jeszcze zwiększyć napięcie na mostku północnym

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...