Skocz do zawartości

HD 6870 wentylator


Recommended Posts

Weź chłopie napisz jasno w czym rzecz. Chodzi o wentyl na grafie? Jaka to karta? Czym mierzysz obroty? Czy skokom prędkości obrotowej towarzyszy wzrost temperatury gpu? Czy oprócz wahań prędkości obrotowej wentyla występują jakieś problemy pod obciążeniem?

Link to post
Share on other sites

 

 

Chodzi o to iż wentylator skacze z np 1700rpm na 3500rpm - o co chodzi czy mam zacząć szukać nowej grafiki ?
według tego co wiem w zależności od obciążenia to prędkość wentylatorów się zmienia, zainstaluj TRiXX lub Msi Afterburner, ustaw krzywe obrotów wentylatorów na swój sposób i powinno się uspokoić.
Link to post
Share on other sites

A słychać ten wzrost obrotów? Skok z 1700rpm na 3500rpm powinien być wyraźnie słyszalny. Jeśli nie słyszysz wyraźnie głośniejszej pracy chłodzenia, to być może czujnik obrotów nawala lub program pokazuje bzdury. Sprawdź innym softem, np. MSI Afterburner i j.w.

Link to post
Share on other sites

zelman z3 3 wentyle + 1 czyli w sumie 4, nie zarosła kurzem ponieważ co miesiąc reguralnie czyszczę pasta termo wymieniana +/- miesiąc temu- przed wymiana pasty sie szybciej przegrzewała bo po 5 min ... 2 nawiew 2 wydmuchujące ciepłe powietrze z obudowy

Link to post
Share on other sites

A no widzisz, to problem polega nie tyle na skokach prędkości obrotowej wentyla na karcie, ile na jej przegrzewaniu się.  Gry też się wysypują? ?W MSI Afterburner możesz ustawić własny profil prędkości obrotowej wentylatora na grafice, może wyższa wartość rpm przy danych progach temperatury załatwi sprawę?

Link to post
Share on other sites

Nie w grach jest wykorzystywana w pełni (przy i5 4460) i ma jakieś +/- 70 stopni to dużo ale nie 90 jak w testach ... z tego co słyszę po wiatraku pracuje z pełną mocą przy graniu np w bf3/bf4 ...


teraz grałem w Test Drive Unlimited 2 i karta osiągła 77 stopni ... nie wiem co robić

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

Chodzi o to iż wentylator skacze z np 1700rpm na 3500rpm - o co chodzi czy mam zacząć szukać nowej grafiki ?

daj screen z 2 zakładki gpu-z


są to skoki sekundowe, na programie msi jest to samo ... chyba to raczej czujnik ... tylko dziwi mnie jeszcze to żę karta nie przejdzie testu 15 min funmark itp po 10 min dostaje 90 stopni i wywala ja czy to chłodzenie nadaje sie powoli na szrot ?

ta karta dośc staraq .Wyczyśc chłodzenie i zmień paste na gpu

Link to post
Share on other sites

przeczytaj ten temat jeszcze raz i pisz pierdoły potem ;)) napisałem że po wymianie pasty temperatury są lepsze, bo przed tem po 5 min  wywalało grafike teraz po 10 ;), system czysty tydzien temu format był .


teraz tak w ciszy słychac ze wentylator od grafiki ma nie rowne obroty traz nizsze raz wyzsze,,,


ktoś pomoże ?

Link to post
Share on other sites

przecież pisałem że po wymianie pasty itp temperatura wolniej rosnie, a co ma piernik do wiatraka ze się tak spytam ;) ? przy graniu nie ma problemu temp 70 stopni

Widać nie ma sensu prosić o pomoc skoro jaśnie PAN juz wszystko wie lepiej i nie umie normalnie na pytanie odpowiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...