Skocz do zawartości

Wygiety pin na plycie glownej.


Recommended Posts

Witam, dzisiaj przyszla kupiona przezemnie na allegro plyta glowna, zaraz po wyciagnieciu jej z pudelka zauwazylem ze jeden pin jest odgiety w gore, na aukcji plyta byla opisana jako dziajaca, dosc dokladnie ogladalem zdjecia i nic takiego nie zauwazylem. Moje pytanie brzmi, czy jest szansa ze plyta bedzie normalnie dziala, a jesli nie to czy mam szanse na odzyskanie pieniedzy, nie mam na nia gwarancji... :( Bardzo prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Wybacz, że się wcześniej nie odezwałem. Co do tego pina, to moim zdaniem montowanie CPU w takim gnieździe jest ryzykowne i nie polecałbym tego robić, tym bardziej, że z tego co widzę to dodatkowo pin wygięty jest lekko na bok, przez co po osadzeniu CPU w sockecie pin ten może zetknąć się z pinem przed nim co z kolei doprowadzić może do zwarcia i uszkodzenia procesora lub płyty, radził bym naprawę, czy to we własnym zakresie (o ile czujesz się na siłach) czy to w serwisie. W końcu to tylko jeden pin i tylko lekko skrzywiony więc nie powinno być problemu z jego wyprostowaniem, a ryzykować uwaleniem płyty bądź procesora nie warto.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzieki wielkie za odpowiedz. Czyli polecasz go lekko naprostowac? Moim zdaniem bylbym w stanie to zrobic poniewaz jest on na szczescie odgiety w gore a nie w dol. :-) Pozdrawiam. :)
 

@edit, wziąłem się za prostowanie jak okazało się dwóch pinów, jeden był lekko przekrzywiony w lewo, drugi w górę. Jak na moje sprawne oko wszystko jest ok, jestem już umówiony ze znajomym i dzisiaj sprawdzimy na jego procesorze (2500k) czy z płytą wszystko ok. :) Trzymajcie kciuki! :>
(Stachoo86, otrzymałeś odemnie plusy za wszystkie odpowiedzi w tym temacie, dzięki wielkie. :) )
Pozdrawiam. :)
http://zapodaj.net/fc98cd4923b37.jpg.html


Niestety, płyta idzie do zwrotu. :)

Edytowane przez kaysindri
Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie zapytać się z ciekawości, czemu płyta idzie do zwrotu? Była uwalona już od początku? CPU przeżył test płyty po naprawie? Swoją drogą bardzo ładnie wyglądały te piny po prostowaniu, nie do poznania, że było coś nie tak ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

2500k przeżył, na szczęście bo bym chyba musiał sprzedać nerkę żeby koledze za niego oddać. :) Wywalało krzaczory na ekranie i nie chciało wczytać systemu, była od początku uwalona, przyszła wczoraj do mnie i odrazu zauważyłem wade której nie było na zdjęciach. :) Może orientujesz się jak to wygląda w kwestii prawnej?

Link to post
Share on other sites

Cóż, prawnikiem nie jestem. Skoro była zakupiona na allegro, to przynajmniej jest dowód na to, że sprzedawca deklarował ją jako sprawną. Najpierw napisz do sprzedawcy i przedstaw całą sytuację, wówczas powinien oddać Ci pieniądze. Jeśli tego nie zrobi to pozostaje chyba jedynie zgłoszenie na policję. Ja miałem tylko raz taki przypadek gdzie zakupiona płyta okazała się uszkodzona, ale sprzedawca oddał pieniądze bez większego sprzeciwu. Czy są inne możliwości i jak dokładnie wygląda cała procedura w razie jakiś oporów ze strony sprzedawcy, tego nie wiem, bo nigdy nie miałem z tym do czynienia, poza tą jedną, wyżej wymienioną sytuacją. Może także wypowiedzą się inni użytkownicy, którzy spotkali się z taką sytuacją.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...