Skocz do zawartości

Recommended Posts

  1. Budżet: ok. 300zł
  2. Procesor: Intel Core i7-4770K
  3. Karta Graficzna: Chwilowo brak, kupię coś pokroju: GTX 760 / R9 280X / HD 7970
  4. Czy podkręcasz (CPU i GPU): W przyszłości zamierzam
  5. Czy planujesz multi-GPU (SLI bądź CrossFire): Wolałbym mieć taką możliwość
  6. Specjalne wymagania: całkowicie lub częściowo modularne okablowanie
  7. Własna propozycja: be quiet! Pure Power L8 CM 630W, Chieftec CTG-650C (lub 750C), Cooler Master G650M 650W, Thermaltake Smart SE Modular 630W, Forton AURUM600

 

W drugim komputerze posiadam zasilacz be quiet! L8 530W i jestem z niego zadowolony. Wszystkie wymienione przeze mnie propozycje mają certyfikat 80+ Bronze, można w tej cenie dostać coś lepszego? Dzisiaj muszę dokonać zakupu, więc liczę szybką pomoc w wyborze :)

Link to post
Share on other sites

CRF 7970 na tych zasilaczach z tych kart nie zrobisz :P

 

Czy ja wiem... Wg tego testu http://pclab.pl/art59688-21.html cały zestaw i7-4770K + R9 280X pod obciążeniem pobiera 305W, a z tego co mi wiadomo R9 280X = HD 7970 (jak się mylę to mnie poprawcie), więc 600-650W na CRF powinno starczyć. Jak uważacie?

 

do łączenia kart najlepiej 850w

ale patrząc na to jak karty się rozwijają SLI/CFx nie ma zbytnio sensu bo i większy piekarnik

np. SLI z gtx 760 jest jak wydajność gtx 780

 

Hmm... W takim razie może zrezygnuję z SLI/CRF i postawię na odrobinę słabszy zasilacz (500-550W), lecz z certyfikatem 80+ Gold? Polecicie jakieś modele?

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Zasilacz kupiłem już jakiś czas temu, ale chciałbym podzielić się moimi wrażeniami z jego użytkowania. Ogólnie rzecz biorąc to spełnia on moje oczekiwania (modularne, wystarczająco długie kable). Jedyna rzecz, do której można się przyczepić to kultura pracy. Nie oznacza to, że wentylator chodzi głośno, ale jest to obecnie jedyny słyszalny element w mojej obudowie. Jeśli ktoś chciałby koniecznie się jeszcze do czegoś przyczepić, to byłby to dość rzadki oplot kabli. Ja kable mam w 80% ukryte, więc nie jest to dla mnie problemem.

Mimo wszystko z zakupu jestem zadowolony. Mam nadzieję, że jest to zakup na lata. Warto wspomnieć, że producent udziela 5 lat gwarancji. Był to chyba najlepszy możliwy wybór w tej cenie - 238 zł. Co ciekawe w sklepie, w którym go kupowałem obecna cena to 260 zł.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...