Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 770 OC 2,5 roku gwarancji Warszawa


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Nowy link do aukcji:

http://allegro.pl/gigabyte-gtx-770-windforce-2-5-roku-gwarancji-waw-i4670830553.html

 

Cena na allegro 950 zł, poza nim wynosi - 930 zł.

 

Mam średnio 6-9 msc dłuższą gwarancję niż pozostałe karty wystawione na allegro.

Sądzę, że to co najmniej rozsądna cena.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

za cenę mojej karty możesz dostać co najwyżej referenta 290.

Czyżbyśmy mieli do czynienia z fanboyem radeonów?

 

W większości testach średni fps jest lepszy raz w gtx 770, raz w 280x - zależnie od gry.

Jednakże średni fps to nie wszystko. Radeony nie mają v-sync, mikroprzycięcia (radzę się trochę doedukować w tym temacie), większe spadki fpsów (spora amplituda)

 

Radki mogą geforce'om co najwyżej buty czyścić, podobnie jak amd intelowi.

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

Referenta r9 290 mozna dostac za 770zl w gwoli scislosci :) za faktura, takze niektorzy moga odpisac sobie te 20%.

 

 

Miales jakiegos radka? Tak pewnie wypowiadasz sie na temat przyciec itd, przez jakies 30h mialem mozliwosc grania na tej karcie i nie sprawiala problemow. Ktos chyba nie chce przyznac, ze wtopil kase.

Link to post
Share on other sites

Raczej edukację to masz na poziomie pclaba... Oczywiście, moze i maja czasem wieksze spadki czy mialy problem (przeszlosc) z shutterigiem, ale porownywanie 770 do r9 290, jest co najmniej nie na miejscu. A co do 280x- tania jest bo pewnie czesc jest pokoparkowa i one zniżają cene.

Link to post
Share on other sites

Moja karta ma 29 miesięcy - ponad rok mniej używana (czyli 3 krotnie mniej) i o ponad rok więcej gwarancji.

 

Poza tym mam dobry egzemplarz i nieźle się kręci, więc osiągi mam za pewne lepsze niż Ty.

Do tego dochodzi koszt lepszej pasty termoprzewodzącej - u mnie zaaplikowana jest najlepsza na rynku (pod gpu) Gelid Extreme.

 

 

po co Ci taka karta do procesora z epoki kamienia łupanego?

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

@livarion

Co to za głupoty piszesz? Cenę zawsze ustala się w stosunku do tej po ile inni sprzedają. Jeśli na allegro widzę, że wszyscy wystawili jakąś kartę np. po 600-700zł to nie wystawię jej za 900, bo mam powiedzmy 6m dłuższą gwarancję. Cenę ustala rynek, patrząc po ile innym się sprzedają wiadomo jakie ceny rynek przyjmuje.

Link to post
Share on other sites

@kubas246

Głupoty to ty napisałeś, wiadomo że niektórzy wystawia taniej żeby szybciej sprzedać, a niektórym na czasie nie zależy tylko wolą więcej odzyskać kasy. A rynek na pewno nie jest ustalany przez ludzi którzy sprzedają jedną sztukę uzywana, a przez sklepy które sprzedają karty na setki.

@Captain_Hook

No jak grzebał to zwracam honor ;)

Link to post
Share on other sites

@livarion

Znów piszesz głupoty. Raz czekając dłużej nie odzyskają więcej. Cena magicznie nie wzrośnie jeśli sprzęt jeszcze bardziej się zestarzeje. Dwa sprzedawcy ogólnie nie "ustalają" rynku. To robią nabywcy. Jeśli nabywca będzie widział nową kartę po 1000, 20 używek po 600-700 i 1000 używek po 900 to kupi tańszą używkę lub dopłaci do nówki ( i sklep będzie musiał obniżyć cenę lub liczyć na to, że kiedyś wszystkie tańsze sztuki zostaną wykupione i kolejnych używek wystawionych nie będzie, a ceny nówek nie spadną). Sklepy mogą sobie ustalać cenę jak chcą, ale nie sprzedadzą kart jeśli inni będą sprzedawać taniej. Proste.

Link to post
Share on other sites

Najlepiej niech za darmo odda. Tutaj się liczy okres użytkowania w stosunku do ceny nowej karty, a nie w stosunku do tego po ile "inni" sprzedają. Jak nie chcecie kupić to po co mu spamujecie temat.

 

Zgadza się.

 

 

@livarion

Co to za głupoty piszesz? Cenę zawsze ustala się w stosunku do tej po ile inni sprzedają. Jeśli na allegro widzę, że wszyscy wystawili jakąś kartę np. po 600-700zł to nie wystawię jej za 900, bo mam powiedzmy 6m dłuższą gwarancję. Cenę ustala rynek, patrząc po ile innym się sprzedają wiadomo jakie ceny rynek przyjmuje.

 

Widać nigdy nie przeglądałeś ofert samochodów... W końcu BMW z takim samym wyposażeniem i z większym przebiegiem z 2008 kosztuje tyle samo co model z mniej eksploatowany z 2010  :rotfl: Nic, tylko bić brawo.

 Na allegro wszyscy wystawiają 770'tki w cenie zbliżonej do mojej, a gwarancji mają średnio znacznie mniej niż ja.

 

livario - nikt nie pisze, że za darmo, ale z ceną przesadził (no i grzebał przy niej, Gigabyte może robić problem z tym, że było zdejmowane chłodzenie). Na Allegro są (i były) lepsze oferty.

 

Gigabyte nie zakłada plomb i zezwala na zmianę pasty...

Edytowane przez Jacgues
Link to post
Share on other sites

@Jacgues

wow porównanie samochodu do karty graficznej... jakie adekwatne i w 100% udowadnia, że nie mam racji. Jaki mądry ty... aż płakać się chce. Ja już swoje o ustaleniu ceny napisałem. Sprzedaje się za tyle za ile inni chcą kupić, czyli zwykle mniej więcej za tyle ile sprzedają inni.

Zresztą czy ja pisałem coś o twojej cenie? Odpowiedziałem na głupoty livarion'a, o twojej cenie nawet nic nie pisałem.

Link to post
Share on other sites
 Sprzedaje się za tyle za ile inni chcą kupić, czyli zwykle mniej więcej za tyle ile sprzedają inni.

 

 

Idąc Twoim tokiem rozumowania, GTX 770 powinien być wart tyle samo zarówno niereferencyjny i referencyjny.

 

Prawda jest taka, że karty się różnią ceną m.in. dlatego, że są gorsze i lepsze egzemplarze (potencjał OC), czasem eksploatacji (to się tyczy wszelkich urządzeń elektrycznych - jest większe prawdopodobieństwo, że padnie sprzęt starszy, niż nowszy) oraz czasem gwarancji - w moim przypadku gwarancja jest nawet o 1,67 razy dłuższa w stosunku do konkurencji.

Nie wmawiam mi, że takie istotne aspekty nie mają wpływu na cenę towaru, bo tylko udowadniasz nam, że nie masz na ten temat zielonego pojęcia.

Link to post
Share on other sites

@kubas246 pogrążasz się z każdym kolejnym postem. Po pierwsze gdzie ty niby widzisz te tysiące wystawionych używek? Po drugie sklep obniża ceny jeśli inne sklepy mają taniej, a nie kiedy pojawią sie tanie używki na allegro, bo krótko mówiąc w du**e to ma czy ktoś sprzedaje tańsze używki. Nie byłoby ich gdyby ludzie nie kupili najpierw karty w sklepie. Cenę więc ustalają sklepy rywalizując między sobą. Karty są tak chodliwym towarem, że nie muszą się martwić czy ktoś je kupi. Poza tym zawsze mogą zrobić wyprzedaż jeśli jest jakiś zalegajacy towar i na pewno znajdą się chętni. Zachowaj więc swoje głupoty dla siebie i nie pokazuj nikomu. Ktoś mógłby wyczyścić ten temat >_>

Link to post
Share on other sites

@Jacgues

OMFG koniec, bo już czytać tego nie mogę.

"Idąc Twoim tokiem rozumowania, GTX 770 powinien być wart tyle samo zarówno niereferencyjny i referencyjny."

Gdzie masz taki tok rozumowania u mnie? Ja piszę o jednym - o cenie danej karty (logiczne, że mówiąc dana karta mam na myśli np. niereferencyjnego GTX770 i inne niereferencyjne porównywalne modele a nie GTX770 referenta rok po gwarancji i GTX770 niereferenta na gwarancji), ty o samochodach i referentach/niereferanteach. Ja napisałem, że cena powinna być podobna do innych takich kart (czyt. cena niereferencyjnej karty GTX770 powinna być podobna do innych niereferencyjnych karty GTX770 o podobnym czasie na gwarancji - co widać jasno jak wcześniej napisałem, że nikt nie dopłaci powiedzmy 200zł za 6m gwarancji) Napisałem jasno i wyraźnie o co chodzi. Livarion pierniczył coś o cenie zależnej od używania - a nie od tego po ile sprzedają inni. CAŁY czas zaznaczam, że chodzi o podobne karty i że cena po jakiej sprzedają inni MUSI być brana pod uwagę, bo inaczej nikt nie kupi tego cholerstwa drożej jeśli taniej dostanie prawie to samo a starsze o 3m. Czy wy macie jakiś poważny problem z przeczytaniem tego co napisałem?

 

@livarion

To był do jasnej cholerki przykład, żeby uzmysłowić ci o co chodzi, bo dalej nie łapiesz. Pisząc o obniżenie ceny przez sklep pomyliłem się w pośpiechu... chodziło mi o tych co wystawili te PRZYKŁADOWE 1000 kart po 900zł. Przecież nie będą czekać z wysokimi cenami kart długo, bo w sklepach też nadejdą obniżki (o co mi chodziło pisząc "a ceny nówek nie spadną").

Zresztą mowa jest o cenie używek a ty wyskakujesz z ustalaniem cen nówek. 

"Poza tym zawsze mogą zrobić wyprzedaż jeśli jest jakiś zalegajacy towar i na pewno znajdą się chętni."

Dlaczego zrobią wyprzedaż? Bo klient nie kupi drogo, jeśli to nie jest opłacalne (czyli to klient "ustala" cenę).

Link to post
Share on other sites

@kubas246

Ja nie wiem co ty się tak na te swoje pseudo mądrości uparłeś, jak chcesz mu pomóc pozbyć się karty to ją kup po prostu, a nie dajesz kursy marketingu bez podstaw wiedzy w tej dziedzinie. Mógłby dać nawet 1000 zł cenę, jakby dobrze wypromował produkt to by go sprzedał. A pisząc że ludzie z używkami uważają z ceną na obniżki w sklepach sam przyznajesz mi rację, że to sklepy ustalają cenę rynkową i nówek i używek, a nie klienci ;)

Idź do sklepu i powiedz, że nie kupisz karty jak Ci nie dadzą 20% taniej. Jedyne co zrobią to wskażą ci drzwi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...