Skocz do zawartości

Komputer dla gracza ok.4600 zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera :gry, programy inżynierskie typu Autocad

  • Maksymalna kwota : około 4600 zł

Których części potrzebuję :buda + monitor + system

Czy będę podkręcać sprzęt? :możliwe, że tak ale w przyszłości

Rozdzielczość mojego monitora i model:

Specjalne wymagania :jak najlepsza wydajność, dysk SSD

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :dysk WD Caviar black 1Tb, zasilacz Chieftec GPS-550AB A

Własna propozycja zestawu :http://www.morele.net/inventory/info/om02Yt/ do tego gtx970 od Asusa lub Zotaca(nie wiem co lepsze) i obudowa fractal design core3000/gelid darkforce

Inne :

Mam kilka pytań:

1) Czy wybrany monitor jest dobrym wyborem? Chciałbym miec w nim tuner TV,Full HD i 24 cale.

2) Czy podany przeze mnie zasilacz nadaje się do czegoś czy należy wymienić go na nowy?

3) Chciałbym skorzystać z promocji na zakup procesora i płyty głównej, mianowicie (-150 zł)Tu pytanie, czy ta płyta główna nada się? Jeśli nie, będę zmuszony wziąć tańszy procesor(4590) i pewnie płytę na chipsecie B85

 

Link to post
Share on other sites

2. Lepiej nie kusic losu ;/ kup tez 550 ale jakis sprawdzony np mi polecono do podobnego zestawu(http://www.morele.net/zasilacz-xfx-pro-series-core-550w-psu-120mm-80-p1-550s-xxb9-379507/  i  http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/ ) Wszystko na poczatku mogloby byc ok, no ale jakbys chcial sie zabawic w OC to... az strach pomyslec :P

Edytowane przez Krzanoo
Link to post
Share on other sites

 

 

1) Czy wybrany monitor jest dobrym wyborem? Chciałbym miec w nim tuner TV,Full HD i 24 cale.

 

Ma DVB-T, jest na IPS więc będzie ok.

 

 

 

Chieftec GPS-550AB A

 

Pomimo 550W na naklejce, model ten posiada raptem 360W na +12V. Zdecydowanie zmiana na coś nowego w postaci chociażby CM G550M.

 

 

3) Chciałbym skorzystać z promocji na zakup procesora i płyty głównej, mianowicie (-150 zł)

 

Obecne CPU nie wymagają mocnych sekcji zasilania. Odrzuca mnie w tej płycie mały radiator na sekcji zasilania. Pod większe OC zdecydowanie odradzałbym ten wybór.

 

LG 24MT55D-PZ (LED, IPS, 5ms, HDMI, Tuner TV)

Intel Core i5-4690K /3.5GHz, 6MB, LGA 1150, BOX

MSI Z97-G43 /intel Z97, LGA 1150/

Gelid Darkforce USB3.0 (b/z)

Cooler Master G550M 550W 80+ Bronze 120mm modular

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Microsoft Windows 8.1 OEM 64bit PL

Inno3D GeForce GTX 970 OC HerculeZ X2 4GB DDR5 256Bit

 

4550 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa albo X98TY2AZ + Norton (otrzymasz wtedy Norton AntiVirus 2014)  

 

Zestaw z zasilaczem oraz tańszą wersją GTX 970 od Inno3D. Póki co zestaw bez dysku SSD, który to przecież możesz dokupić z czasem. Ewentualnie jeżeli mamy kombinować to:

 

Zalman Z3 Plus USB3.0 white (b/z)

Thermaltake Smart SE 530W 80+ 140mm modular

Crucial M500 120GB (500/130MB/s)

 

+ reszta wyżej da kwotę 4685 zł. Zyskujesz SSD kosztem obudowy oraz zasilacza. Z3 Plus posiada 4 wentylatory 120 mm, regulator obrotów oraz filtry mesh i jest dość dobrym wyborem patrząc na jego cenę. TT SE 530W posiada wystarczającą moc do takiego zestawu i będzie nawet sporym zapasem. 

 

 

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...