Skocz do zawartości

Stacja robocza, do 13 000 zł


Recommended Posts

Witam, forum waszę znam od recenzji jakiegoś sprzętu a teraz potrzebuje porady odnośnie stacji roboczej, tj. desktopa i 2 monitorów do biura, do końca miesiąca muszę wysłać maila szefowi z listą zakupów bo w tym roku przybyło nam sporo klientów i na tamtym komputerach renderowanie było długie.

 

1)Całkowity koszt: do 13 000 zł

2)Co potrzebuję: PC, 2 monitory

3)Zastosowanie: Programy CAD

4)Uwagi: Duży dysk HDD i SSD (najlepiej 3TB+500GB)

 

W moich oczach wygląda to tak:

 

Intel Core i7-4930K

GeForce GTX 780

MSI X79A-GD65

Crucial 16GB

Seagate 3TB

Samsung EVO 500GB

Corsair 750W 80+

Cooler be quiet! dark rock

Fractal Desing R4

Dell U2713H 27" x2

-------------------------------

Razem: 12808,21

 

Teraz pytanie, czy można wysyłać już to szefowi i czy wszystko wejdzię do tej obudowy? Widziałem podobny temat, tyle, że do 12 tyś. lecz chodziło o laptopa a mi potrzebny najbardziej jest desktop. Od razu napiszę, do ilu będzie można podkręcić procesor na takim chłodzeniu?

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Wypowiem się odnośnie kilku komponentów.

 

 

 

GeForce GTX 780

Straciła na opłacalności z dniem pokazania GTX 970 :)

 

 

Intel Core i7-4930K

IMO lepiej byłoby iść w stronę 2011-3

 

 

Corsair 750W 80+

W takim budżecie ten zasilacz razi. Tutaj widziałbym chociaż Corsaira RM lub lepszego SuperFlowera Leadex Gold 650.

 

 

 

czy wszystko wejdzię do tej obudowy?

Wejdzie.

 

 

 

Od razu napiszę, do ilu będzie można podkręcić procesor na takim chłodzeniu?

OC jest kwestią indywidualną, wróżenie z fusów :P 

Link to post
Share on other sites

Do CAD nie potrzeba ani GT780, ani GT970. Wystarczy coś pokroju GF750. Jaki dokładnie soft będzie na tym wykorzystywany i które wersje?

RAM? 16GB to mało do pracy. Szczególnie jak w grę wchodzi kilka równoległych sesji projektowych.

SSD. Ten samsung to budżetówka konsumencka. Zmień na 850pro.

Monitory 2x 27"? Juz po pierwszym dniu będzie CIę bolała szyja i oczy. Najwygodniejsza, moim zdaniem, będzie para 24" 16:10.

Link to post
Share on other sites

Monitory 2x 27"? Juz po pierwszym dniu będzie CIę bolała szyja i oczy. Najwygodniejsza, moim zdaniem, będzie para 24" 16:10.

 

Mój ojciec siedzi na AutoCAD przy 2x27" i nie słyszałem, żeby mi się starszy pan uskarżał ( tylko nie wiem, na jakiej rozdzielczości ). Może to jest kwestia ustawienia monitorów itp ?

Link to post
Share on other sites

Wszystko wiem i dziękuje. Przeczytałem to co poradziliście i jeszcze dzisiaj biorę się za maila do szefa. Zmieniłem ramy na 32GB, kartę na GF750 i ssd na 850pro. Co do monitorów to akurat w tej kwestii 27" to idealne rozwiązanie przy wysokości mojego biurka oraz fotela.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...