Skocz do zawartości

Smartfon do zdjęć i filmów


Recommended Posts

Witam serdecznie

 

Poszukuję smartfonu do zdjęć i filmów.
To jest mój piorytet.

Chcę mieć możliwość w każdej sytuacji zrobienia zdjęcia mojemu małemu synowi.

Wyciagam tel i cykam piekną fotkę.Albo film, z tym że filmy kręcę i długie i krótkie.

Nie chcę na nim grać ani instalować milion aplikacji które dobijają system.
Na dzień dzisiejszy wybrałem takie tel.

LG G3
LG G2
Xperia Z1
Lumia 1020

Lumia powinna tutaj wygrać ale boję się że brak jej wejścia na kartę pamięci, brak trybu HDR i zdjęcia pod światło wychodzą tragicznie :( Tego tel jako jedynego nie miałem przyjemności testować.

 

LG G2 mnie zafascynowało, piękny wyświetlacz, wszystko fajnie śmiga i fotki także ładne.Niestety brak wejścia na kartę pamięci.

 

Z1 wygląd jak cegła ale za to fotki pod wodą.Tylko ile ja tych fotek pod wodą zrobię :) Wyświetlacz moim zdaniem badziewny a aparat taki sobie. Mam wrażenie że G2 robi lepsze foty.

 

LG G3 chyba najgorszy pod wzgledem systemu, co chwilę coś przycina, gorsza bateria, laserowe bzdety i 4k nie wiadomo po co.

 

Kwota do 1500zł. albo do 2000zł. ale ta różnica 500 zł. musi być poparta solidnymi argumentami.

Np. 4k w G3 mnie nie przekonuje bo nie mam TV 4k i po co mi to?

Tak więc proszę Was, drodzy użytkownicy, pomożecie ?!?!!?

Edytowane przez Kolsky1979
Link to post
Share on other sites

ooo tak 930 mnie zafascynowała, foty przy max zbliżeniu to cud i miód :) ALE! cena to też cud i miód hehe.

Dla tej Lumii to wolę poczekać aż cena spadnie bo kupując teraz telefon za ok 2000 zł. za 3 miechy będę w plecy 500 zł.

Niestety drogi telefon to szybka strata kasiory, teraz ceny lecą na łeb na szyję.

Link to post
Share on other sites

Tylko pytanie, czy warto wydawać za telefon tyle co na playstation 4 :P

 

Odpuściłem już sobie G2 ze względu na brak slotu kart pamięci. Lumie 1020 gdyż nie jestem profesjonalistą i nie potrzebuję 41 mpix.

Ciągnie mnie do z1 bo oferuje wszystkiego po trochu a i zdjęcia wyglądają ładnie.

Pytanie tylko, czy warto dopłacać do 930 te 350 zł. bo taka jest różnica.

Czy jakość zdjęć, filmów i wydajność jest aż tak ogromna w porównaniu z z1?

W kraju gdzie ludzie zarabiają po 1300 zł. na rekę, kupno telefonu za 1500 zł. wydaje się abstrakcją :P

No i znowu 930 nie ma wejścia na karte pamięci. Owszem 32 gb to dużo ale na miłość boską jak można pomijać tak ważny element gdzie aplikacje, gry, zdjęcia i filmy zajmują coraz więcej !!

Kolejna wada to brak wyjścia TV :(

 

 

ps.pobawiłem się teraz Z1 i za chiny nie potrafię pozbyć się na zdjęciach szumów :/ Manualne ustawienia, zmieniam, kombinuję i gdy robię zdjęcie w pomieszczeniu ciągle widzę szumy ......


A do jakiej kwoty ? Jezeli cos powyżej 1600 to Lumia 930 robi rewelacyjne zdj i filmy. Sam mam używam i chwale sobie :)

930 nie ma HDR ale czy jest on aż tak potrzebny? Jestem już na etapie kupna Lumi 930 ale teraz czytam że nie ma tej funkcji i znów zasiało to we mnie ziarno niepewności :P

Edytowane przez Kolsky1979
Link to post
Share on other sites

no to chyba mam już swój nowy telefon :)  Tylko proszę powiedz mi czy brak HDRu jest aż tak bardzo znaczący i jak z przegrzewaniem? Słyszałem że potrafi pociągnąć baterie bez powodu a przy grach grzeje jak grzejnik :/ 

No i gdzie kupiłeś bo cena jest rewelacyjna !!!


Ja kupiłem swoja nowke lumie za 1300 zl

 

regenerowaną z kończącą się gwarancją  ;)

 

pełno takich aukcji, omijam jak ognia

Link to post
Share on other sites
LG G3 chyba najgorszy pod wzgledem systemu, co chwilę coś przycina,

A to ciekawe..

 

 

gorsza bateria

Proponuję ją porównać do tych które dostajemy w opisywanych nokiach zwłaszcza 930

 

http://www.gsmarena.com/battery-test.php3

 

 

laserowe bzdety

Laser doskonale sprawdza się przy łapaniu ostrości z małych odległości oraz w ciemnych zdjęciach, właściwie to G3 ma jeden z najlepszych aparatów wśród androidów.

 

4k nie wiadomo po co.

TV 4 k kupisz już od 4 tyś więc nie mierz wszystkich swoją miarą przykładowo taki galaxy s5 nagrywa obłędne filmy 4k 

 

 

 

Kwota do 1500zł. albo do 2000zł. ale ta różnica 500 zł. musi być poparta solidnymi argumentami.

 

Najlepsze zdjęci zrobi oczywiście Nokia  1020 i nie ma znaczenia czy jesteś amatorem czy  profesjonalistą 

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Michur co do LG G3, system tragedia ciągle czuć jakieś "chrupanie". To nie tylko moja opinia bo znajomi którzy posiadają ten telefon, owszem są zadowoleni ale potwierdzają dziwną niestabilność systemu.

Co do baterii to miałem na myśli to, że ten super hiper wyświetlacz tak wsysa moc, że procka hamuje i akusia trzeba ciągle ładować.

Ogólnie telefon bajer ale chyba wolałbym G2.

Aparat jest jednym z najlepszych ale tak jak wspomniałeś z androidem. Tu akurat nie ma konkurencji, Z1 i Z2 to jakaś porażka, S5 super ale wykonanie taniej chińskiej zabawki. No i do tego andek, od 5 lat go używam i mam dosyć.

 

4k, super hiper wynalazek dla ludzi któzy lubią jak ich sprzęty mają duże liczby czegokolwiek:)

Jako że pracuję w handlu spotykam się z różnymi klientami, nawet takimi co kupują TV 4k za "pięniądze z kieszonkowego".

Rozmawiam czasami i pytam po co im TV 4k. Gier w 4k nie ma i raczej nie będzie, do dzisiaj gier w FULL HD jest mało.

Filmy chyba reklamowe Samsunga :) Po co? Bo jest fajny - słyszę.

Filmy 4k kręcone smartfonami to bajer reklamowy. Chcesz kręcić prawdziwe filmy w 4k to kup sobie profesjonalną kamerę a nie telefon.

Takie moje zdanie, nie musisz się z nim zgadzać, ale dla mnie 4k w telefonie mija się z celem.

 

Wybrałem Lumię 930 gdyż:

 

Ma super wyświetlacz ! Z1 i Z2 wypada blado. S5 to cukierek a nie wyświetlacz. Jedynie w LG bardzo mi się podoba ale sam telefon odpada.

Zdjęcia! Obłedne i nie potrzeba 4k.

Windows! Andkowi już podziękuję, mam dośc systemu który jest pomyłką ludzkości.

Aplikacje? 99% gier na andku to gry z mikropłatnościami, działąjące niestabilnie albo płatne.

 

Jedyne co się boję to filmy nagrywane w 30 klatkach i brak HDR.

Muszę rozwiać swoje wątpliwości, w przeciwnym wypadku już bym ten telefonik miał :)

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
system tragedia ciągle czuć jakieś "chrupanie". To nie tylko moja opinia bo znajomi którzy posiadają ten telefon, owszem są zadowoleni ale potwierdzają dziwną niestabilność systemu.

Posiadam ten smartfon i go nie bronię bo potrafi czasami przylagować (animacja podczas przełączania ekranów) ale tylko czasami i to tyle, mistrz płynności to to nie jest co nie zmienia faktu że jest bardzo szybki. Coś takiego jak zwiechy nie występuje. Jest to nowa nakładka która dostała już cztery aktualizacje i śmiało mozna powiedzięć że jest to jedna z lepiej prezentujących się nakładek w  androidach. Ja tu naprawdę nigdzie tragedii nie widzę co nie zmienia faktu że takie rzeczy w tej półce urządzeń powinny być niedopuszczalne, współzawodnictwo między producentami jest duże iż każdy zalicza wpadki poprzednie xperie  z też płynnością nie grzeszyły Samsung do tej pory potrafi przylagować i nikt  nie płacze.

 

 

 

Co do baterii to miałem na myśli to, że ten super hiper wyświetlacz tak wsysa moc, że procka hamuje

Wyświetlacz to jedna z wielu składowych tego urządzenia która sprawia że urządzenie pod względem baterii jest słabsze od poprzednika ale już o tym mówiłem nie chcę się powtarzać. 

 

 

 

4k, super hiper wynalazek dla ludzi któzy lubią jak ich sprzęty mają duże liczby czegokolwiek:)

Kupujesz topowe urządzenie za niemałe pieniądze które prawdopodobnie posłuży Ci jakiś czas i rezygnujesz z całkiem fajnej opcji jaką jest 4k Które powoli staje się standardem. Mamy obecnie na rynku dostępnych kilkadziesiąt tv  w tej technologii, monitorów 2k też jest coraz więcej i proszę nie mów że nie widać różnicy bo widać. Najlepiej obejrzeć w 4k;)

 

 

patrz 8:09

 

 

 

Rozmawiam czasami i pytam po co im TV 4k. Gier w 4k nie ma i raczej nie będzie

2560x1440 to dziś normalne ustawienie grafiki dla średniej mocniejszej półki komputerów, jest masa kart które pociągnie wiele tytułów w takiej rozdzielczości. 4K to w tej chwili rozgrywka tylko dla najbogatszych co nie zmienia faktu że już ludzie grają.

 

 

 

do dzisiaj gier w FULL HD jest mało

 

Tutaj padłem chyba przegapiłeś jakąś epokę na rynku gier bo już mój stary radek 4850 z 2008 roku odpalał gry fhd.

 

 

 

Filmy 4k kręcone smartfonami to bajer reklamowy. Chcesz kręcić prawdziwe filmy w 4k to kup sobie profesjonalną kamerę a nie telefon.

Powyżej masz porównanie z prawdziwą kamerą i jakoś to tak pięknie nie wychodzi, to jest takie głupie gadanie. Kiedyś jak koledze interesującego się fotografią powiedziałem że Nokia stworzyła telefon z aparatem powiedział że tego typu urządzenie z optyką szpilki  nigdy nie będzie mogło konkurować z normalnymi aparatami dziś to wygląda tak że czołowi producenci aparatów zastanawiają się czy nie produkować smartfonów ze swoimi aparatami zamiast tanich kompaktów.  

 

http://www.dobreprogramy.pl/Smartfony-pozeraja-rynek-aparatow.-Nikon-zmieni-branze,News,42544.html

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/panasonic-lumix-cm1-smartfon-premiera-specyfikacja.html

 

 

 

Ma super wyświetlacz ! Z1 i Z2 wypada blado. S5 to cukierek a nie wyświetlacz.

Z2 posiada obecnie jeden z najlepszych wyświetlaczy dostępnych nar ynku, cukierkowy ekran S5 to też przeszłość można ta opcję wyłączyć.

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

Posiadam 930-stkę i jestem bardzo zadowolony.

Hierarchia jakości zdjęć wykonywanych smartphonami zaczyna się od Lumi 1020, później 930/1520, a później chyba Z2/G3.

 

L930 jest dobrym telefonem - bajki o parzącym telefonie trzeba schować - jest to naginane. Telefon owszem jest ciepły, ale nie cieplejszy niż L920, czy SGS2.

 

Jakość zdjęć - mega zaskoczenie, nawet po przesiadce z L920, która także robiła dobre zdjęcia (coś pomiędzy G2, a G3).

 

L930, robi podwójne zdjęcia - pierwsze widoczne w telefonie w 5Mpix, a drugie w dng (raw), które możemy obejrzeć w pc  format bezstratny.

 

Filmy także wychodzą ok. 

 

Pamięć 32GB. Zdjęcia w normalnej stratnej jakości zajmują średnio 2MB, a bezstratne około 20MB. Po całodniowej intensywnej sesji z filmami FHD zostało mi jeszcze około 8GB pamięci, więc nie jest źle. Wystarczy w domu zrzucić bezstratne fotki i mamy znowu sporo miejsca.

 

WP obecnie nie zamieniłbym na Androida - mam codziennie z nim do czynienia w różnych typach telefonów - nie odczuwam żadnego braku tego systemu.

Link to post
Share on other sites

 

 

tragedii nie widzę co nie zmienia faktu że takie rzeczy w tej półce urządzeń powinny być niedopuszczalne
Sedno sprawy! 

 

Samsung do tej pory potrafi przylagować i nikt  nie płacze.
Tego nie jestem w stanie zrozumieć... Ludzie płacą grubą kasę i dają przyzwolenie na jakieś przycinki. Jakby ktoś kupił Mercedesa i czasami by mu gasł na światłach albo coś innego czasami nie działało  :facepalm: 

 

obecnie na rynku dostępnych kilkadziesiąt tv  w tej technologii [...] 4k
Mamy dostępne telewizory podczas gdy nie ma nawet telewizji w pełnym FHD. Do grania w 4K na telewizorze trzeba mieć nie lada maszyne.
Link to post
Share on other sites

Wizzy chyba że tak, bo na portalach aukcyjnych pełno dziwnych wymian :/

 

Michur nie zrozumieliśmy się hehehe, już spieszę z wyjaśnieniami :)

Mówiąc gry, miałem na myśli konsole.

Jasne że dzisiejsze karty graficzne spokojnie obsłużą grafikę 4k, tutaj się zgadzam. Jednakowoż dalej nie widzę sensu posiadania takiej opcji w telefonie który ma dzwonić, esemesować i przy okazji cyknąć ładną fotkę.

 

Rysio pozwolisz że zadam kilka pytań na PW bo martwią mnie pewne opcje tej Lumi.

Link to post
Share on other sites

Rysio pozwolisz że zadam kilka pytań na PW bo martwią mnie pewne opcje tej Lumi.

 

Ok.

 

4k - iPhone także w najnowszym modelu zastosował tylko "fHD", a sprzedał w pierwszy weekend ponad 10 mln urządzeń.

 

Głupi wyścig za liczbami - LG kontra Samsung. A jak każdy widzi, ten drugi traci sporą klientelę z biegiem czasu.

 

Jak dla mnie 4K to zbędny bajer. Nadal bardzo mała liczba osób ma nawet blueray'a w domu, a co dopiero tv z 4k. W telefonie? Zbędny bajer. 

 

 

 

2560x1440 to dziś normalne ustawienie grafiki dla średniej mocniejszej półki komputerów, jest masa kart które pociągnie wiele tytułów w takiej rozdzielczości.

Tak jasne. A świnie mają skrzydła i latają. Miałem jeszcze kilka miesięcy temu Radeona 3GB 7970 i jakoś nie widziałem, żeby dobrze sobie radził z tą rozdzielczością, a jest to nadal jedna z najwydajniejszych kart i używka kosztuje sporo. Full HD, działało płynnie - bardzo płynnie, jednak wyżej już nie bardzo. Nowe karty za mniej niż 1000zł mają problemy z fHD, a co dopiero wyższą rozdzielczością.

 

Producenci telefonów z Androidem nie dopracowali systemu pod względem optymalizacji, a biorą się już za 4k. Apple i Microsoft jakoś zabierają się najpierw od tej właściwej rzeczy, czyli system. U Androida są ciągłe nowości, mimo że system kuleje i nie jest zunifikowany do szerokiego wachlarza urządzeń. Trzeba wydać minimum 1000 zł, żeby poczuć płynność tego systemu. Jabłko i WP już za 200 zł oferują używane produkty z płynnie działającymi systemami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Michur, dnia 22 Wrze 2014 - 21:14, napisał: tragedii nie widzę co nie zmienia faktu że takie rzeczy w tej półce urządzeń powinny być niedopuszczalne Sedno sprawy! 

 

 

 

Sedno sprawy! 

 

 

Gdybym  się obrażał za takie rzeczy to nie miałbym co kupić bo każdy zalicza większe lub mniejsze wpadki z softem.

 

 

 

4k - iPhone także w najnowszym modelu zastosował tylko "fHD", a sprzedał w pierwszy weekend ponad 10 mln urządzeń

 

Bo to jest Iphone nawet jak by wstawili 640x480 i wcisnęli jakąś bajkę pt. powrót do korzeni..optymalne dla każdego..... wyznawcy i tak by to kupili a tak poza tym to całkiem fajne urządzenie. 

 

 

 

Nadal bardzo mała liczba osób ma nawet blueray'a w domu, a co dopiero tv z 4k

 

Kto normalny kupuje blueray? chyba dziadek co mu laser w odtwarzaczu dvd się zakurzył i doszedł do wniosku "czas na nowy sprzęt" :rotfl:  Teraz to tylko szybkie łącze i oglądanie filmów z dużych platform 

 

 

 

Tak jasne. A świnie mają skrzydła i latają. Miałem jeszcze kilka miesięcy temu Radeona 3GB 7970 i jakoś nie widziałem, żeby dobrze sobie radził z tą rozdzielczością, a jest to nadal jedna z najwydajniejszych kart i używka kosztuje sporo. Full HD, działało płynnie - bardzo płynnie, jednak wyżej już nie bardzo.

 

Sama rozdzielczość nie jest dla kart wyzwaniem a warto ją sobie ustawić bo obraz żyleta, obciążeniem natomiast są poszczególne bajery graficzne które za zadanie mają właśnie zarżnąć nawet najmocniejszy sprzęt inna sprawa że czasami ciężko je nawet dostrzec.

 

 

 

Producenci telefonów z Androidem nie dopracowali systemu pod względem optymalizacji, a biorą się już za 4k. Apple i Microsoft jakoś zabierają się najpierw od tej właściwej rzeczy, czyli system.

 

No właśnie widać jak się zabierają Windows wprowadził dzwonek SMSa a Apple udostępnianie cudzych zdjęć  ;)

 

 

 

U Androida są ciągłe nowości, mimo że system kuleje

Android to wiodąca platforma czy ci się to podoba czy nie i to właśnie te nowości (lepsze lub gorsze) świadczą co teraz ciągnie całą branże do przodu.

 

 

 

Trzeba wydać minimum 1000 zł, żeby poczuć płynność tego systemu. Jabłko i WP już za 200 zł oferują używane produkty z płynnie działającymi systemami.

 

 

Motorola moto g płynny fon za 600zł

Jak Apple i windows będzie miało takie możliwości i będzie pracowało na tak wielu różnych urządzeniach twój argument będzie maił sens na razie go nie ma.   

Edytowane przez Michur
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo to jest Iphone nawet jak by wstawili 640x480 i wcisnęli jakąś bajkę pt. powrót do korzeni..optymalne dla każdego..... wyznawcy i tak by to kupili a tak poza tym to całkiem fajne urządzenie. 

Miałeś kiedyś ten sprzęt? Widziałeś jak to działa?

 

 

 

Kto normalny kupuje blueray? chyba dziadek co mu laser w odtwarzaczu dvd się zakurzył i doszedł do wniosku "czas na nowy sprzęt"   Teraz to tylko szybkie łącze i oglądanie filmów z dużych platform 

Może ten, kto chce oglądać coś w 3D, bądź w dobrej jakości. Wrzucić płytę i tyle, bez wklepywania z pilota adresów.

 

 

 

Sama rozdzielczość nie jest dla kart wyzwaniem a warto ją sobie ustawić bo obraz żyleta, obciążeniem natomiast są poszczególne bajery graficzne które za zadanie mają właśnie zarżnąć nawet najmocniejszy sprzęt inna sprawa że czasami ciężko je nawet dostrzec.

Obok "bajerów" rozdzielczość jest drugim kluczowym elementem - bo możesz ustawić wysoką rozdzielczość bez bajerów albo niską z bajerami. Uwierz mi, że swoje przerobiłem w tej płaszczyźnie.

 

 

 

No właśnie widać jak się zabierają Windows wprowadził dzwonek SMSa a Apple udostępnianie cudzych zdjęć 

Nie mówię  tutaj o funkcjonalności, a o optymalizacji systemu. Dla WP i iOS wystarczy 512MB RAM do płynnej pracy, a Android potrzebuje już dwa albo cztery razy więcej.

No i co z tego, że na Androidzie masz większą możliwość personalizacji? Ile osób z tego korzysta? 10% użytkowników wykorzystuje to czego nie ma w WP? Ile odsetek kobiet zagłębia się w zaawansowane ustawienia telefonu? Dla nich wystarczyłby WP w zupełności.

Sam przerobiłem na Androidzie multum ROMów, setki aplikacji - przez cztery lata, na czterech czy pięciu Androidowych telefonach. Nie jestem laikiem w tej dziedzinie, a od telefonu wymagam wiele. Od niemal roku użytkuję  WP i zupełnie niczego mi nie brakuje w tym systemie - ani większej personalizacji, ani większej liczby aplikacji.

 

Fajnie by było, gdybyś Ty w tej chwili określił czego Tobie brakuje w WP - jeśli tylko design się nie podoba, to przemilczmy.

 

 

 

Android to wiodąca platforma czy ci się to podoba czy nie i to właśnie te nowości (lepsze lub gorsze) świadczą co teraz ciągnie całą branże do przodu.

Czym aktualnie ciągną całą branżę do przodu? Większymi liczbami przy taktowaniu procesora? Większym upakowaniem pikseli na wyświetlaczu, pomimo że powyżej 400ppi już tylko pod lubą zobaczymy różnicę? Jakie nowe funkcjonalności Androida weszły ostatnio w życie?

 

 

 

ak Apple i windows będzie miało takie możliwości i będzie pracowało na tak wielu różnych urządzeniach

Jakie większe możliwości daje Android aniżeli iOS?

Link to post
Share on other sites

Co do prockow i ekranów w androidzie. Mi to nie przeszkadza, skoro mamy to wszystko w cenie lumi czy innych smartfonów. Fon może mieć i 4 gb ramu, ale co mnie to obchodzi, skoro kosztuje tyle co konkurencja. Ja np nie potrafię zrozumieć, jak Nokia powiedzmy 830(ma wejść i będzie kosztować pewnie koło 1500 na starcie) z snapdragonem 400 może być tak droga. Na androidzie telefony z tym procesorem kosztują 2x mniej(i dobrze chodzą).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...