Skocz do zawartości

Recommended Posts

Potrzebuję płyty do +/- 200 zł pod Pentiuma G3258

 

 

Autor potrzebuje płyty pod pentiuma, nie ma mowy o i5/i7, które bez K i tak bez problemu będą działać na tej płycie.

 

Dokładnie to dość słaba płyta. Kiepsko wyposażona. Tylko 2 gniazda ramu. Mało slotów rozszerzeń.

 

 

Może autor nie będzie używał więcej jak 16gb ramu?

 

ALC887 to przyzwoita dźwiękówka, więc jak nie ma wypasionych głośników to bez problemu wystarczy.

 

Była podana alternatywa Asrock h81m z portami PCI.

 

Dokładnie to dość słaba płyta

 

 

Słaba w sensie? 4.7ghz na 1.4v stabilnie to dla ciebie słabo? na płycie za 140zł.

 

 

Powtarzam:

 

znajdź mi inną płytę za cenę h81m-p33 która ma podobne możliwości, to zwracam honor.

 

Najbardziej ciekawią mnie opinie ludzi którzy nigdy nie posiadali ww. płyt i procesorów, a najwięcej się wypowiadają w temacie.

 

http://files.tinypic.pl/i/00577/9xgndebk3eub_t.jpg

Edytowane przez rikitiki
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
Ta a na codziej 4.2GHz max bo płyta sie gotuje.

 

 

Na co dzień 4.7ghz 1.299v, robiłem ponad godzinny OCCT bez spadków taktowania ani przegrzewania sekcji (gdyby sekcja się przegrzewała to pierwsze pojawiły by się spadki taktowania, a nic takiego nigdy nie miałem na tej płycie)

 

Gdyby proc był stabilny na 4.8 i 1.4v to trzymał bym na takim taktowaniu (ryszard robił testy przy takim napięciu i problemu żadnego nie było! http://forum.pclab.pl/topic/984625-Dwa-rdzenie-INTEL-vs-Najnowsze-gry )

 

Następny co nie ma a wie lepiej :) brawo.

 

Ps. skąd wniosek że nie daje rady? jestem bardzo ciekawy, pewnie robiłeś jakieś testy i się coś ugotowało? :D

 

Jak już coś piszecie to podawajcie jakieś argumenty, fakty, testy, bo bez tego wasze zdanie jest nic nie warte, jak na razie są to tylko stereotypy i widzi mi się wyssane z palca nie mające związku z rzeczywistością.

 

Dodatkowo proponując płytę gigabyte na h81 ograniczasz zmianę napięcia do 1.2v a co za tym idzie sporo ograniczasz OC.

Edytowane przez rikitiki
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Zamawiam ASRock H81M.

Stwierdziłem, żę porty PCI się mogą przypadać w przyszłości + szkoda by dobra dźwiękówka leżała w szafce zamiast wpięta w PCI.

 

Pytanie poza tematem: Na stonie AsRocka napisane jest:

 

- 1 x 24 pin ATX Power Connector
- 1 x 8 pin 12V Power Connector

 

 

Z tego co wiem to większość zasilaczy ma 1x24 pin + 1x4 pin. Jak to podpiąć pod 8pin na płycie ?

Link to post
Share on other sites

I dobry wybór, szkoda marnować dobrą kartę dźwiękową, 4 fazy też na pewno się przydadzą przy większych napięciach i OC.

 

Prawdopodobnie płyta będzie działać z podpiętym 4pin (było już sporo takich przykładów)

 

W instrukcji nie piszą czy musi być ten 8pin podpięty.

 

Dmuchając na zimne można kupić http://allegro.pl/akasa-4-pin-atx12v-adapter-na-8-pin-eps12v-15-cm-i4620603565.html

 

lub 

 

http://allegro.pl/adapter-zasilania-z-2x-molex-na-pci-express-8pin-i4545076568.html

 

I mieć juz 100% pewności że prądu nie zabraknie.

Edytowane przez rikitiki
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Zamawiam ASRock H81M.

Stwierdziłem, żę porty PCI się mogą przypadać w przyszłości + szkoda by dobra dźwiękówka leżała w szafce zamiast wpięta w PCI.

 

Pytanie poza tematem: Na stonie AsRocka napisane jest:

 

 

Z tego co wiem to większość zasilaczy ma 1x24 pin + 1x4 pin. Jak to podpiąć pod 8pin na płycie ?

Podpinasz 4 piny i tez smiga. Ja mam tak podłączone. Zresztą kazda płyta z 8pin działa z 4pin bezproblemu.

 

To dodatkowa zeleta przy OC jak będziesz miał odpowiedni zasilacz. Dostarczysz CPU dodatkowe papu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...