Skocz do zawartości

Problem z podłączeniem tel w trybie KIES


Recommended Posts

Witam. Od jakiegoś czasu nie mogę podłączyć telefonu w trybie kies aby udostępnić wifi do kompa, jeszcze kilka miesięcy temu wszystko działało a od ~2 tyg nie, sterowniki usb na kompie zainstalowane, kies też, debugowanie usb niezależnie czy off/on i tak dzieje sie to samo, a dokładnie to podpinam tel pod usb, wyświetlają się 2 opcje, kies/tryb pamieć masowej, tryb pamieć działa normalnie ale gdy wybiorę kies, to w pasku na górze pokazuję się kolejno informacje : podłączono USB a następnie : debugowanie USB włączono, a po zniknięciu tych informacji nie ma żadnej ikonki informującej o tym że jakiś tryb jest włączony ani nic, nawet nie pisze ze jest podłączone usb, ale mogę włączyć przesyłananie danych przez usb, lecz internetu na pc nie ma. W czym tkwi problem ? Próbowałem też przez program EasyTether lecz tez pc nie wykrywa telefonu, przywracałem ustawienia fabryczne, hard reset, formatowałem tez kodem :  *2767*3855# ale i tak nic nie pomaga. Tel to samsung galaxy 551(android 2.2)

Edytowane przez mateuszek
Link to post
Share on other sites

Sprawdź czy w Menadżerze urządzeń po podłączeniu telefonu nie masz jakiegoś konfliktu(nierozpoznanego urządzenia-Unknown device). Może, do jakiegoś urządzenia, komponentu nie został doinstalowany sterownik. Jeśli nic takiego nie ma w Menadżerze należałoby przeczyścić styki złącza USB telefonu preparatem Kontakt 60 lub podobnym. W telefonach często nawala złącze USB zwłaszcza w samsungach.  

Link to post
Share on other sites

W Menadżerze nie ma żadnych nieznanych urządzeń, tzn jest jedno ale gdy odłączę telefon to ono dalej pozostaje wiec to chyba coś innego, a po podłączeniu telefonu i włączeniu programu samsung kies na PC program próbuje nawiązać połaczenie z telefonem lecz trwa to  nieskończoność. teraz przypomniałem sobie że dawno gdy używałem przesyłania danych przez USB to miałem win xp, ale robiłem format i zainstalowałem 7, a odkąd mam 7 jeszcze nie udało mi się go uruchomić, może to jest problemem ? Ale przecież mam te same stery tylko pod 7

Edytowane przez mateuszek
Link to post
Share on other sites

Nazywa się " Nieznane urządzenie " :D  Po tym jak podłączyłem tel i uruchomiłem program kies wywaliło jakiś błąd i anulowało łączenie się z telefonem, to kliknąłem w "Troubleshoot connection error" wtedy cos tam porobiło, przeinstalowało sterowniki kies na fonie i działa. W każdym razie dzięki za próbę pomocy :) Temat można zamykać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...