Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Hej, wszystkim ;)

Pytanko odnośnie OC GTX 970 od MSI w wersji 100me. Zwiększyłem taktowanie rdzenia o 200MHz i oczywiście Power Limit. MSI afterburner umożliwia mi zwiększenie napięcia rdzenia do maksymalnie +87mV. O ile warto zwiększyć napięcie aby nie przekroczyć w miarę bezpiecznej granicy? Z GPU-Z wynika, że po benchmarku 3DMark11 napięcie na rdzeniu fabrycznie skoczyło do 1,2V, jednak mając odpalonego GPU-Z przez dłuższy czas, maksymalna wartość wskazuje 1.2250V. 50mV będzie ok czy spokojnie można lecieć nawet do tych 87? A może 50 to przesada? O ile wcześniej niejednokrotnie robiłem OC grafy to jednak napięć nigdy wcześniej nie ruszałem, jedynie same zegary.

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

 

Mozesz smiało krecić nic sie nie stanie a w msi afterburner podniesiesz max do 1.25V bodajze

Link to post
Share on other sites

Mozesz smiało krecić nic sie nie stanie a w msi afterburner podniesiesz max do 1.25V bodajze

No właśnie średnio, skoro bez OC mam napięcię 1,2000V podczas 3DMarka a po dłuższym użytkowaniu skoczyło nawet do 1.2250V to jeśli dodam te 87mV czyli 0.087V to razem wyjdzie 1.312V a nie 1.25V i właśnie tego się obawiam.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nic nie dodasz, nie będziesz miał wyższego napięcia niż 1.2120v blokada sprzętowa/programowa.

 

Tak zgadza sie , kiedys bylo lepiej . Nvidia nie ograniczala napiec w swoich kartach. Mozna bylo kercic ile dusza zapradnie... :menda:

Link to post
Share on other sites

Rozważam wymianę obecnego monitora 1680x1050 na monitor ultra wide 2560x1080, jak sprawdzi się GTX970 z taką rozdziałką? Ma ktoś może taki monitor i jest coś w stanie powiedzieć odnośnie porównania fpsów między 1920x1080 a 2560x1080? Czy w ogóle tak szeroki monitor ma sens do zastosowania typowo w grach? Widziałem parę filmików na yt i całkiem fajnie to wygląda jednak obawiam się, że na GTX970 będę musiał ciąć detale żeby utrzymać fpsy na poziomie 50-60fps.

 

Myślę o dokładnie takim monitorze: http://www.saturn.pl/lodz-port-lodz/monitor-lg-25um55-p,id-1015815#specyfikacja

 

PS. GTXa oczywiście będę kręcił, obecnie chodzi stabilnie bez zwiększania napięcia na +200MHz do rdzenia. http://www.3dmark.com/3dm11/10261770

 

PS.2 Gram głównie w Battlefield 4, Wiedźmina 3 i Company of Heroes 2, jednak od czasu do czasu odpalam najnowsze gry żeby nacieszyć się grafiką itd.

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

@skapskiadi

Ustaw sobie DSR na rozdzielczość 2560x1080 i zobaczysz jak się sprawuje GTX970.

 

W BF4 i CoH2 możesz liczyć na stałe 60kl/s przy zjechaniu z aa natomiast w Wiedźminie 3 będziesz musiał grać bez Hair i z cieniami na średnie, zasięgiem rysowania roślinności wysokie i powinieneś utrzymać powyżej 50kl/s

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

@DjXbeat

Popraw mnie jeśli zrozumiałem coś nie tak:

Łączna liczba pikseli przy rozdziałce 1680x1050 wynosi 1764000 natomiast 2764800 przy 2560x1080. W ustawieniach DSR mogę wybrać opcje typu 1,2 1,5 1,78 itd, najbliżej wydaje się być 1,5 bo wtedy 1764000*1,5 daje symulację 2646000 pikseli więc tak naprawdę nie wiele brakuje do takiej ilości jak jest przy 2560x1080. Wszystko się zgadza? Włączając ten DSR 1,5 powinienem mniej więcej mieć taką wydajność jak przy 2560x1080.

 

PS, czy muszę potem zmienić w ustawieniach windowsa rozdzielczość? Bo pojawiła się nowa opcja, powyżej rozdziałki mojego monitora. Czy po prostu zostawić w ustawieniach na 1680x1050.

Edytowane przez skapskiadi
Link to post
Share on other sites

Pytanie natury technicznej, znajoma wybiera się za ocean i w związku z tym pytała się, czy chcę coś sobie tam kupić.

 

Pomijam czy w ogóle da radę zapakować kartonik z GPU do torby, ale gdyby jednak, to na odprawie musi dodatkowo zapłacić cło za GPU, czy może interesuje mnie cena wyłącznie jaką ponosi obywatel Stanów?

Link to post
Share on other sites

Testowałem kartę graficzną tymi dwoma programami: Valley, Heaven benchmark i może jeden pisk był od karty, ale słychać jakby natężenie prądu z karty, jeśli to tak fachowo się nazywa. To też podlega pod gwarancję? Jakim programem mogę jeszcze potestować swoją kartę? Czy ten program 3DMark 1.5.915 jest dobry? Czy bezpieczny jest dla komputera? Kiedyś jeszcze jak miałem pierwszą kartę to mocno piszczała podczas grania w grę Far Cry 4, spróbuję na tej grze potestować kartę bez jakichkolwiek aktualizacji do gry.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie.

 

MSI produkuje kilkanaście różnych GTX 970.

Pod poniższym linkiem znajdziemy ich ofertę.

 

http://www.msi.com/product/graphics-card/#?category=NVIDIA-GeForce%20GTX%20970

 

Z tego co patrzyłem to te wszystkie karty różnią się tylko taktowaniem, ale w bardzo nieznacznym stopniu.

Zakładając, że chcemy kartę od MSI - czym sugerować się przy zakupie konkretnego modelu ?

 

Sam osobiście kupiłem GTX 970 4GD5T OC ( czarne opakowanie ). Moja karta jest tańsza od GTX 970 Gaming 4G o około 150 PLN. Kartę kupowałem jako bardzo nieświadomy klient. Wiedziałem że GTX 970 to mocna i cicha karta, natomiast nie wnikałem w szczegóły.

I teraz tak się zastanawiam czy czasem nie strzeliłem gafy i nie kupiłem słabej 970tki ?

Żałować, że nie kupiłem GTX 970 Gaming 4G ? Te 150 PLN nie robiłoby mi żadnej różnicy...

W wielu tematach przewija się GTX 970 ale w żadnym poście nie pada mój model karty...

 

Tylko przy moim modelu jest oznaczenie OC ale z tego co czytam, to każdy może swoją kartę podkręcić.

Czy moja ma jakieś szczególne możliwości OC ? Czy te OC w tytule nic nie znaczy ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...