Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

3,5+05GB jakoś nie naprawili nowymi sterownikami.  

 

a co to ma do rzeczy ? akurat to w niczym nie przeszkadza więc co było do naprawiania ?

 

Spokojnie wyjdą nowe stery i sie zobaczy albo wyjdą na prostą i znów odskoczą od czerwonych albo pozostanie jak jest i czerwoni wreszcie dogonią NV

Link to post
Share on other sites

widać fanboy amd i przywiązanie do screnów / obrazków ;) - ta pamięć to chyba tylko AMDkowcom przeszkadza albo raczej daje odrobinę nadzieii radości tak samo jak 8GB marketingowego bełkotu.

Edytowane przez r1023
Link to post
Share on other sites

AMD nikogo w balona nie robi. Nawet R9 370/380/390/X jest opisywany wszędzie jako odgrzewany kotlet. Na każdym forum i testach. Wiesz co bierzesz. I to tak skutecznie odgrzany(390), że pomijając fakt zużycia energii konkuruje z 970. 

 

A nV skutecznie maskowała się przez 1/2 roku. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

a co to ma do rzeczy ? akurat to w niczym nie przeszkadza więc co było do naprawiania ?

 

Spokojnie wyjdą nowe stery i sie zobaczy albo wyjdą na prostą i znów odskoczą od czerwonych albo pozostanie jak jest i czerwoni wreszcie dogonią NV

Problem raczej nie leży w sterownikach.

Link to post
Share on other sites
Ciekawe od kiedy to rozwiązania programowe mają przewyższać rozwiązania sprzętowe,

 

Przewyszac moze nie , ale dorownywac moze tak. Popatrz na AMD "frame pacing" , rozwiazanie programowe dla "multi GPU" , a na chwile obecna (trwalo to troche) dogonilo (prawie) SLI Nvidi ktora takim rozwiazaniem do konca nie jest. Nawet Crossfire sie minimalnie lepiej skaluje. 

 

 

AMD nikogo w balona nie robi. Nawet R9 370/380/390/X jest opisywany wszędzie jako odgrzewany kotlet. Na każdym forum i testach. Wiesz co bierzesz. I to tak skutecznie odgrzany(390), że pomijając fakt zużycia energii konkuruje z 970. 

 

Jako ze sam kibicuje AMD i wiekszosc GPU jakie mialem to wlasnie Radeony to ja sie czuje teraz zrobiony w balona przez AMD. Na naprawienie Crossfire trzeba bylo czekac kilka lat , ja bylem cierpliwy i wyrozumialy. Udalo sie , ale po jakim czasie.

Zuzycie energi to nie problem , ale wydzielane cieplo z tym zwiazane jest nieakceptowalne. Mialem R9 295x2 i nie da sie z tym zyc , trzeba nawet w zime okno uchylac. 

Ale ok. Zawsze lubilem moje dwurdzeniowe Radeony lub dwie karty w crossfire bo wygladalo to swietnie i bylo taniej! . Mowilem sobie ze nie bede napychal kieszeni Nvidi bo sa pazerni i winduja ceny. I trudno ze wentylatory w obudowie chodza na max. zeby to wychlodzic, nie szkodzi.

 

Ale jak teraz widze benchmarki w DX12 to dopiero widze jacy malo zdolni ludzie pracuja w AMD, majac tyle czasu i teoretycznie mocniejsze GPU w czasach DX11 nic absolutnie nie potrafili z tym zrobic. Nagle pojawia sie przerobione "Mantle" w formie DX12 i katra "rozwija skrzydla" , dopiero?  Jak juz czas na nowa architekture. Cenowo tez rozwineli skrzydla z Fury. 

 

Nawet ciezko jest opisac jak nudna i nieciekawa karta graficzna jest GTX 980ti. Wszystko poprostu dziala, podkreca sie, ale po co , gry chodza bez problemu , az przestalem grac bo po co. I tak bedzie 100% ok. Nuda. 

Z dwurdzeniowymi Radeonami (lub crossfire) bylo ciekawiej, zmiany biosu, ustawien do kazdej gry, zmiana obudowy, wentylatorow w budzie, monitorowanie temperatury ,sterownikow, szukanie na forach informacji o danej grze, ale jak juz cos zaczelo chodzic jak nalezy to gre przechodzilem dwa razy pod rzad. I ta satysfakcja ze mi sie nie tnie.  :)

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

 

AMD nikogo w balona nie robi.

http://cdn.wccftech.com/wp-content/uploads/2014/01/A10-7850K-vs-Core-i5-4670K1.jpg

 

Jakby co, wiem o co chodzi w tym slajdzie. Wyniki są pewnie prawdziwe.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz ktoś zacznie przepychanki na temat wsparcia DX12 w obecnych generacjach kart AMD/NVIDIA, obiecuję, że wyfierdolę w kosmos.

 

Nikt z was nie ma odpowiedniej wiedzy do takiej dyskusji, no bo skąd, skoro nie ma jeszcze żadnej gry, która potrafi wykorzystać DX12. Tylko proszę mi nie wspominać o tych alpha/beta early access grach, bo również wyfierdolę w kosmos.

 

Wklejanie durnowatych fake slajdów od NVIDIA/AMD z różnych źródeł nie ma najmniejszego sensu, bo to jest nic niewarte. Skoro nie potraficie dyskutować grzecznie, polecam cierpliwie czekać, a wszystkiego się dowiemy jak tylko wyjdą jakieś tytuły z DX12.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Też się tak bawiłem z SLI 780 Jarałem się jak głupi gdy wreszcie coś działało tak jak trzeba

 

 Z Crossfire lub SLI wszystko jest ok. To wina gier i sterownikow. Wez zostaw jakas gre nawet na rok. Wiem to beznadziejnie dlugo , ale wtedy wszystko dziala jak trzeba. Bez kombinowania. To moze dzialac 100% ok. Tylko AMD/Nvidia olewaja sprawe bo malo kto wrzuca dwie karty do kompa. 

FC3 nigdy nie dzialal tak jak nalezy jak byl w miare aktualnym tytulem , ale FC4 byl ok...po miesiacu (crossfire) . Bo to w zasadzie ta sama gra. Wrocilem do FC3 jak mialem r9 290x2 potem R9 295x2 i wszystko idealnie. Da sie naprawic. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...