Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

http://www.pcgameshardware.de/Project-CARS-PC-238576/Specials/Benchmark-Test-1158026/

 

Niemiecki benchmark gry Project Cars.

 

Ktoś jest mi w stanie powiedzieć, czemu w nim GTX 960 jest szybszy od R9 290x?

 

http://pclab.pl/art63572-7.htmlTu z PCLaba i sytuacja podobna...

 

Czy gra jest aż tak źle zrobiona pod AMD czy aż tak dobrze pod NV?

Edytowane przez vincent88
Link to post
Share on other sites

Gdzię są teraz Ci co polecali 780Ti zamiast 970 ?? hmm ??

Najlepsze jest to że radzili by brać 780Ti bo karta wydajniejsza a ja mówiłem dajcie trochę czasu 970 - NV będzie coraz bardziej wspierać swoje nowsze karty to jest STANDARD u nV kolejna gra gdzie 970 jest lepsze od 780Ti.

 

PS. ratunek dla AMD to Mantle + DX12 ale czy tak będzie okaże się w najbliższych latach :)

 

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2015/05/pcars/charts4/pcars_c_1920h.png

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

To prawda. Polityka nV w tym zakresie to czyste ku...estwo. Sztuczne postarzanie w sterownikach 780Ti jest wyjątkowo nie fair.

Co raz większa różnica na korzyść 970 nie wynika ze specjalnie gorzej działających sterowników dla 780Ti. Kepler i maxwell to 2 różne architektury, nvidia od czasu premiery maxwella optymalizuje swoje sterowniki pod kątem nowszej architektury i dlatego są coraz większe różnice na korzyść 970. Kepler dostaje tylko wsparcie a działanie sterownika optymalizują pod maxwella ;)

Link to post
Share on other sites
Kepler dostaje tylko wsparcie a działanie sterownika optymalizują pod maxwella

 

Dokładnie to miałem na myśli.

 

 

 

Kepler i maxwell to 2 różne architektury

 

To prawda, choć przeprojektowanie układu kosztem FP64, jest sprytnym rozwiązaniem.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

W dx12 będzie możliwość łączenia gpu - zintegrowanej i normalnej,więc podejrzewam,że po takim zabiegu 280x będzie miał wydajnosć 970,a 970 wydajność 980.

 

O ile będzie możliwość łączenia np. hd4600 z radeonami.

Edytowane przez Kamorek
Link to post
Share on other sites

mam pytanko czy na chwile obecną cenowo warto brać GTX 960 4 gb ? Bo z tego co widzę to kurde NVIDIA przy każdej premierze gry jest ( mam na myśli jeżeli to prawda to że nieźle wpływają na optymalizacje gier co do konkurencji)  :o

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Między 970-1100 zł zależy od modelu karty z tego co widzę to wersja EVGA ma o 200-300 taktowania więcej ale to koszt 200 zł , a taki Zotac lub Gigabyte są po 970zł własnie dlatego nie wiem :D bo w takiej cenie wiem że są wydajniejsze radeony, ale jakoś po testach nie widać :/ chociaż możliwe że przy W3  też się okaże 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites

Racej szukaj ver z 2 gb bo za 4 juz niezle przepłacisz a na wydajnosci nie zyskasz.

no własnie widzę w testach że 7 fps więcej , ale koszt takiej karty z 4gb to 974zł 

, i jeszcze pytanko z pamięcią a co z takimi grami jak GTA V gdzie potrzebują więcej pamięci ? a 2 gb mnie ogranicza, co do przepłacenia z tego co widzę MSI z ver 2gb kosztuje 949zł to rożnica w cenie między 2 gb vs 4 gb to 20-30zł bo inne wersje po 780+ zł to referenty  

 

edit: doczytałem jeszcze pomiędzy 2 gb vs 4 gb faktycznie cena przepłacenia to 70-100 zł 

ale czy warto dalej ? dla mnie taka cena nie robi różnicy dlatego nie wiem :)

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

 

 

Edytowane przez rrwwjunior
Link to post
Share on other sites
no własnie widzę w testach że 7 fps więcej , ale koszt takiej karty z 4gb to 974zł

, i jeszcze pytanko z pamięcią a co z takimi grami jak GTA V gdzie potrzebują więcej pamięci ? a 2 gb mnie ogranicza, co do przepłacenia z tego co widzę MSI z ver 2gb kosztuje 949zł to rożnica w cenie między 2 gb vs 4 gb to 20-30zł bo inne wersje po 780+ zł to referenty

 

edit: doczytałem jeszcze pomiędzy 2 gb vs 4 gb faktycznie cena przepłacenia to 70-100 zł

ale czy warto dalej ? dla mnie taka cena nie robi różnicy dlatego nie wiem :)

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx960-windforce-2x-4gb-gddr5-128bit-2xdvi-hdmi-3xdp-gv-n960wf2oc-4gd-725164/

 

Na r9 290 mam zajęte do 3700 mb vram w GTA V, mimo że przy ustawieniach pokazuje 2900. Ultra/ very high 1900x1200.

Link to post
Share on other sites

To może przyłączę się do zapytania:

 

Zamowiłem GTX970 100ME 1 maja, dzisiaj prawdopodobnie przyjdzie moje nowe GPU, a data sprzedaży na fakturze została wyznaczona na 5 maja, a informacja o dołożeniu Batmana Arkham Knight została ujawniona już wczoraj w zagranicznych mediach, a o godzinie 12tej na PCLabie. Althais wspomniał też, że morele sprzedaje już z dwiema grami. Czy w związku z tym, że mam wyznaczoną datę sprzedaży, tak jakbym dzisiaj kupił kartę, to mogę być zakwalifikowany do nowej promocji?

 

Dzięki interwencji innego specjalisty ds. klienta na faceboku dostanę kod na Batmana :)

 

xxx (imię)

Dziękuję za przypomnienie. Kod zostanie do Ciebie wysłany, z racji dłuższego oczekiwania na produkt i odebrania go już w trakcie trwania promocji. Przypominam, że kody wysyłamy między 14 a 19 dniem od momentu odbioru.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...