Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

 

 

Pomyślałem by wrzucić sobie drugą 390tkę do peceta, i zobaczyć jak działa CF bez tych śmiesznych mostków.

 

Temat o kartach Nvidia ;) 

Mi zawsze wydawalo sie ze plynniej dzialaly moje dwordzeniowe 7990/R9 290x2 Devil 13/R9 295x2 niz dwie HD 7970(tu z mostkiem)  lub R9 290 (juz bez) w crossfire.   

Link to post
Share on other sites

Temat o kartach Nvidia ;)

Mi zawsze wydawalo sie ze plynniej dzialaly moje dwordzeniowe 7990/R9 290x2 Devil 13/R9 295x2 niz dwie HD 7970(tu z mostkiem)  lub R9 290 (juz bez) w crossfire.   

Nie mogę teraz tego znaleźć, ale pamiętam jak kiedyś mierzyli czasy klatek i o ile R9-295X2 wykazywał niewielkie wahania to wykres 2xR9-290X to była istna masakra mimo podobnych FPSów. W każdym razie dobrze Ci się wydawało :)

Link to post
Share on other sites

 

 

W każdym razie dobrze Ci się wydawało

 

Tak mi sie wlasnie wydawalo ze mi sie dobrze wydawalo. :) 

 

 

 

Nie mogę teraz tego znaleźć, ale pamiętam jak kiedyś mierzyli czasy klatek i o ile R9-295X2 wykazywał niewielkie wahania to wykres 2xR9-290X to była istna masakra mimo podobnych FPSów.

 

Z crossfire i wykresami trzeba troche uwazac jak sie je interpretuje,  bo o ile SLI bylo bardziej dopracowane to crossfire jest w zasadzie na tym samym poziomie teraz. Tylko nie dziala poprawnie od poczatku, a tak sa robione wykresy , zwykle pierwsza minuta pomiarowa po starcie gry. Czytalem ze "frame pacing" potrzebuje kilka minut na wyrownamie czasow wyswietlania klatek. Potem juz jest prawie idealnie jesli sa dobre sterowniki pod dana gre.

Mysle ze w podobny sposob Nvidia ogarnie obecny problem z "async compute" i bedzie lepiej, prawie jak AMD pod tym wzgledem.  

Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie niebawem kupuję nowy monitor, posiadam kartę graficzną Asus GTX 970, którą kiedyś wysłałem na gwarancję i otrzymałem rzekomo kartę z nowej serii, która nie ma piszczących cewek, muszę to sprawdzić w jakichś źle zoptymalizowanych grach, jeśli karta nadal będzie piszczeć to kartę zgłoszę znów do wymiany lub do całkowitego oddania, jeśli będę miał takie prawo. Możecie mi podać jakieś tytuły gier w których będę mógł wycisnąć z tej karty wszystko? Chcę sprawdzić czy będzie piszczeć czy będzie z niej słychać natężenie prądu.

Kiedyś ktoś w tym wątku napisał mi bym sprawdził kartę w grze Assassin's Creed Unity. Na pewno kartę będę testował w grze Wiedźmin 3, mam nadzieję, że uda mi się bez żadnych łatek pograć w tę grę, by sprawdzić tę kartę.

Edytowane przez wsde
Link to post
Share on other sites

Zdecydowanie niebawem kupuję nowy monitor, posiadam kartę graficzną Asus GTX 970, którą kiedyś wysłałem na gwarancję i otrzymałem rzekomo kartę z nowej serii, która nie ma piszczących cewek, muszę to sprawdzić w jakichś źle zoptymalizowanych grach, jeśli karta nadal będzie piszczeć to kartę zgłoszę znów do wymiany lub do całkowitego oddania, jeśli będę miał takie prawo. Możecie mi podać jakieś tytuły gier w których będę mógł wycisnąć z tej karty wszystko? Chcę sprawdzić czy będzie piszczeć czy będzie z niej słychać natężenie prądu.

 

Kiedyś ktoś w tym wątku napisał mi bym sprawdził kartę w grze Assassin's Creed Unity. Na pewno kartę będę testował w grze Wiedźmin 3, mam nadzieję, że uda mi się bez żadnych łatek pograć w tę grę, by sprawdzić tę kartę.

Użyj valley benchmark 

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, użyj Valley lub Heaven benchmark. Gdy go wyłączasz i jest taki obrazek, wtedy karta zapiszczy. Jeszcze nie spotkałem modelu który tutaj chociaż cicho nie zapiszczał ;)

moja nawet pisku nie wydała od nowości, a specjalnie przy pierwszym uruchomieniu lezała na biurku:)

Link to post
Share on other sites

 Ciekawe jak będzie u nich z HBM2 bo coś im z samsungiem nie wyszło ;P 

Jak by to miało jakiekolwiek znaczenie w tej sytuacji, TSCM daje radę więc po co im tutaj Samsung :)

 

@zenek

 

Tak, to będzie śmierć dla AMD :D chyba że wypuszcza Fury Kung Fu :P

Link to post
Share on other sites

Tak? to w takim razie gdzie jest 390tka i 390x? sorry ale Fury X do 980 TI ma bliżej niż dalej, trochę lepsza od 980tki jest Fury bez X'a na równi 390X a trochę niżej 390tka. Taka jest hierarchia na większości stron.


 

 

Jak by to miało jakiekolwiek znaczenie w tej sytuacji, TSCM daje radę więc po co im tutaj Samsung
 

Ma bo śmiem wątpić że Pascal będzie miał jakiekolwiek pamięci HBM, prędzej znów GDDR5 albo jego premiera zostanie całkowicie wstrzymana, zresztą nie mogą powtórzyć tej wpadki jak to było w Maxwellu, lekko lepsze od poprzedniej serii gdzie teraz jest to widoczne po sterownikach które sprawiają że starsza seria jest coraz to bardziej w tyle.

Link to post
Share on other sites

Fury X dopiero przy 4k zbliża się a czasem jest na równi z 980 Ti referentem, w 1080p i 1440p 980 Ti jest wyraźnie wydajniejsza. Do tego są niereferencyjne 980 Ti, które świetnie się kręca i wtedy te karty zupełnie odjeżdzają od Fury x, który ma bardzo słaby potencjał OC..

390 to poziom 970 a nie 980, choć po OC to 970 jest szybsza i znowu dużo większy potencjał OC na NV.

 

https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_Fury_X/31.html

Edytowane przez delfinn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...