Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Polecasz gorszy produkt i reklamujesz go jako lepszy. W tej cenie masz http://www.komputron...ham_Knight.html970 wydajniejsza, mniej prądożerna, chłodniejsza, znacznie cichsza i z dużym potencjałem oc.

Pobór energetyczny to jest ostania rzecz na jaką kiedykolwiek bym zwrócił uwagę, nie polecaj czegoś czego nigdy nie użytkowałeś, ciągłe użeranie się z niestabilnymi sterownikami doprowadza użytkownika do szewskiej pasji, może dodaj łaskawie że po przekroczeniu 3500mb na vram komfort użytkowania tej konstrukcji gwałtownie spada. I nie zasłaniaj się testami, po prawie 9 mc używania tego kastrata, mam większe pojęcie o jej wadach niżeli teoretyk, który używa jakąś tam 980tkę. 

Zresztą rozwiązanie problemu typu - zainstaluję starsze sterowniki na których działało jest żenujące, mogę nawet przypuszczać że wszyscy którzy używają 970tki spotkali się z chociażby problemem restartowania sterownika przy przeglądaniu internetu.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

 

 

 mogę nawet przypuszczać że wszyscy którzy używają 970tki spotkali się z chociażby problemem restartowania sterownika przy przeglądaniu internetu.

Zabawne, ponieważ na 970 nigdy tego problemu nie miałem. Wraz z kupnem 980Ti nagle się takowy pojawił :P

Link to post
Share on other sites

Pobór energetyczny to jest ostania rzecz na jaką kiedykolwiek bym zwrócił uwagę, nie polecaj czegoś czego nigdy nie użytkowałeś, ciągłe użeranie się z niestabilnymi sterownikami doprowadza użytkownika do szewskiej pasji, może dodaj łaskawie że po przekroczeniu 3500mb na vram komfort użytkowania tej konstrukcji gwałtownie spada. I nie zasłaniaj się testami, po prawie 9 mc używania tego kastrata, mam większe pojęcie o jej wadach niżeli teoretyk, który używa jakąś tam 980tkę. 

Zresztą rozwiązanie problemu typu - zainstaluję starsze sterowniki na których działało jest żenujące, mogę nawet przypuszczać że wszyscy którzy używają 970tki spotkali się z chociażby problemem restartowania sterownika przy przeglądaniu internetu.

Po pierwsze kartę posiadałem http://forum.benchmark.pl/topic/150282-gtx780-vs-gtx970/?do=findComment&comment=1613072a nawet sprzedawałem ją tutaj na forum http://forum.benchmark.pl/topic/163566-gigabyte-gtx-970-wf3-oc/?do=findComment&comment=1724877

Po drugie od premiery do ostatniego dnia nie miałem samoczynnego crasha nawet przy przeglądaniu internetu a jeśli masz/miałeś z tym problem to nie dotyczy drivera nvidii tylko drivera systemowego. Wystarczy prosty trik i por problemie.

Po trzecie. Badałem wydajność w sytuacjach zapchania pamięci na 970 i problem jest mikroskopijnych rozmiarów. Różnica wydajności po zapchaniu wspomnianych 3.5Gb vram względem 980 z pełnymi 4GB vram jest taka sama jak przed zapchaniem.

Po czwarte polecam produkt zdecydowanie lepszy a zalety zostały juz przeze mnie wymienione.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites
To juz sie kompletnie pogubiłem .Co lepiej kupić fury-x czy gtx 980TI?

Brać gtx 980ti i się nie zastanawiać. Amd moim zdaniem ma w du**e rynek GPU. Oni mają kasę z konsol. Sama częstotliwość wypuszczenia sterowników pokazuje kto tutaj kogo traktuje poważnie. I te ich odgrzewane kontlety to jest śmiech z własnych fanboy. Jak tylko się dowiedziałem że Amd przejmie Radeona wiedziałem że pogrąży te firmę i tak się teraz dzieje.

Link to post
Share on other sites

Brać gtx 980ti i się nie zastanawiać. Amd moim zdaniem ma w du**e rynek GPU. Oni mają kasę z konsol. Sama częstotliwość wypuszczenia sterowników pokazuje kto tutaj kogo traktuje poważnie. I te ich odgrzewane kontlety to jest śmiech z własnych fanboy. Jak tylko się dowiedziałem że Amd przejmie Radeona wiedziałem że pogrąży te firmę i tak się teraz dzieje.

To najgłupsze co można teraz zrobić nawet jak załóżmy, że będzie brał 980Ti to niech poczeka cena trochę spadnie po wyjśćiu FuryX.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@UP

Dokładnie. 

 

Oficjalnych benchmarków kung fury eks jeszcze nie ma (poza promocyjnym wyciekniętym slajdem od AMD w 4k) więc wyrokowanie teraz między nim a 980ti to zadanie dla wróżbity Macieja. Jeśli karta będzie wydajniejsza od 980ti przy niższej cenie na pewno wywoła obniżki cen. Warto poczekać i zobaczyć. 

Link to post
Share on other sites

Cena spadnie jak przestanie obowiązywać podatek od nowosci. Nie dla tego że wyjdzie FuryX. Naprwde mam nadzieję że to od szczekam ale nie spodziewajmy się czegoś co zdetronizuje pozycje dominującą Nvidii.

Btw tu nie ma co wyrokowac. Wystarczy porównać na papierze gtx 970 i r9 290 a później to przełożyć na rzeczywistą wydajność . Naprawdę przez ostatnie pół roku miałem okazję sprawdzić gtx 670, gtx 770 później było czerwono r9 290 i r9 290x teraz mam gtx 970 i wreszcie święty spokój.

Link to post
Share on other sites

To juz sie kompletnie pogubiłem .Co lepiej kupić fury-x czy gtx 980TI?

W kwestii wydajności te karty będą dość porównywalne z drobną uwagą: FuryX będzie miało wydajność podobną do referencyjnego GTX980Ti z taktowaniem 1000Mhz+ Boost (~1100Mhz). Pozostaje kwestia OC a tutaj jestem w 99% przekonany, że FuryX polegnie bez dwóch zdań.

Wszyscy dobrze wiemy jak kręci się maxwell. +220-250Mhz na każdym egzemplarzu a to daje ~25% kopa

fury x jeszcze nie wyszedł wszystko wskazuje na to, że będzie szybszy od 980ti i tańszy.

Wydajność będzie podobna tak samo jak cena, która wynosi dokładnie tyle co 980Ti czyli 649$.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Wydajność będzie podobna tak samo jak cena, która wynosi dokładnie tyle co 980Ti czyli 649$.
 

A ty co? Wróżbita Maciej? Żeby takie herezje wygłaszać przed premierą jakichkolwiek produktów? Już kiedyś to komuś pisałem może nawet tobie. Polecam Ambonę.

Link to post
Share on other sites

A ty co? Wróżbita Maciej? Żeby takie herezje wygłaszać przed premierą jakichkolwiek produktów? Już kiedyś to komuś pisałem może nawet tobie. Polecam Ambonę.

Dla Ciebie mogę być nawet Świętym Mikołajem.

Oglądałeś w ogóle prezentację AMD z 16 czerwca? AMD ujawniło ceny swoich produktów.

FuryX - 649$ 24 czerwca

Fury   - 549$ 14 lipca

Fury Nano - jesień 2015 ceny nie podano.

 

Zanim zaczniesz swoją krucjatę to pomyśl!!!

 

Wydajność będzie konkurencyjna dla 980Ti ale tak dopakowany rdzeń z FuryX będzie wyżyłowany i OC będzie mizerne tak jak w serii 3xx. Na tym polu 980Ti zdominuje FuryX i to bez dwóch zdań.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Brać gtx 980ti i się nie zastanawiać. Amd moim zdaniem ma w du**e rynek GPU. Oni mają kasę z konsol. Sama częstotliwość wypuszczenia sterowników pokazuje kto tutaj kogo traktuje poważnie. I te ich odgrzewane kontlety to jest śmiech z własnych fanboy. Jak tylko się dowiedziałem że Amd przejmie Radeona wiedziałem że pogrąży te firmę i tak się teraz dzieje.

 

Napisał fanboy.

 

http://cdn.videocardz.com/1/2015/06/AMD-Radeon-R9-Fury-X-vs-GTX-980-Ti-4K-886x900.png

Edytowane przez Blashix
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...