Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Lubie topowy sprzęt. Zawsze minimum 3 karty u mnie chodziły ale za 3500 zł za kartę to niech nie w 4 litery pocałują. Mam nadziej, że AMD coś wypuści to ceny zejdą w dół. Pamiętam, że jak GTX780Ti wchodziły to za jakiś czas były za cenę zwykłych 780. Szkoda też że dolar drogi.

Link to post
Share on other sites

Może i Wam się przyda informacja. Dzisiaj rano wysłałem ticket do EVGA odnośnie mojego zamówienia na 980 Ti. W odpowiedzi dostałem:

 

 

 

Hi Pawel, 

If you're seeing the "pending" then you're in the queue, and now the waiting begins. Due to the demand on the cards, it may be a wait of 3-6 weeks, however, when stock arrives, step-ups get priority over the regular store stock. "

 

W Europie jest bardzo ciężko z dostępnością - i piszę tutaj o wszystkich producentach. Taki gigant jak overclockers.co.uk do tej pory otrzymał tylko 5% zamówionych sztuk od wszystkich producentów. W USA ludzie na amazonie/newegg mordują się o swoje sztuki... Trzeba cierpliwie czekać.

 

BTW: Ceny w Polsce to jakiś żart :x

Link to post
Share on other sites

Mówicie że ceny to przeginka. A czego się spodziewaliście, że będą po 2500 - 3000 zł  :?:  :) To normalne że tyle kosztują, w końcu to okrojony Titan X więc nie oczekujcie ceny na poziomie 980 :)

 

W morelach Zotac poniżej 3400 więc chyba jest ok :)

Edytowane przez raventes
Link to post
Share on other sites

? Za co tyle?!

 

Za okrojonego Titana X. Widzę, że naprawdę wielu z Was oczekiwało ceny takiej jak pisałem wcześniej i się rozczarowało bo nie da się mocnej karty kupić za małe pieniądze :D Proponuję zejść na ziemię i przestać marzyć :) A jak za drogi dla Was jest 980Ti i jego zakup jest nieopłacalny to z pewnością bardziej opłacalny będzie zakup 980 za tysiaka mniej - chociaż są też wersje za prawie 3000 - to jest dopiero biznes :)

Edytowane przez raventes
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Musicie zrozumiec, ze ceny w Polsce nie biora sie z kosmosu a sa zwyczajnie zalezne od kursow walut. Te na dzien dzisiejszy nie sa dobre bo wysoko stoja zarowno dolar jak i funt a euro utrzymalo swoj poziom (4zl=1e) stad ceny kart takie a nie inne. Obnizki sa najbardziej widoczne w USA i w UK, niestety nawet dla mnie (mieszkam w Irlandii) nie jest to atrakcja, gdyz funt jest znacznie drozszy wzgledem nie tylko zlotego ale rowniez euro w stosunku do tego co bylo we wrzesniu gdy nowe Maxwelle pojawily sie w zeszlym roku na rynku. Dopoki kursy walut beda sie utrzymywaly na tym poziomie, to ceny czy to w Polsce czy w Euro-strefie beda rowniez relatywnie wysokie.    

Edytowane przez broodeeck
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Musicie zrozumiec, ze ceny w Polsce nie biora sie z kosmosu a sa zwyczajnie zalezne od kursow walut.

To jest jeden z czynników przy ustalaniu ceny.

Kolejnym czynnikiem w przypadku polskich sklepów to "podatek od nowości" a następnym czynnikiem jest dostępność towaru. Mała dostępność towaru przy dużym zainteresowaniu skutecznie podnosi cenę ;)

To już lepiej

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=66613

400zł zaoszczędzone.

Link to post
Share on other sites

W tym przypadku nieopłacalne byłoby sprzedać 980 i kupić radka. Step-up od EVGA to jedyny powód dla którego przesiadam się na Ti :)

 

Jeśli Radeon Fury będzie wydajniejszy od Titana X to czemu nie było by sprzedać GTX i kupić Radka :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...