Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Poczekamy, zobaczymy. Może będzie dobrze, jak dobrze kojarzę, to w maxwellach zastosowali jakąś kompresję, i te karty radzą sobie zadziwiająco dobrze mimo małych szyn.

Zwróćcie uwagę, o ile jest mniejsza przepustowość niż w niektórych innych kartach które mimo to są dużo słabsze.

Link to post
Share on other sites

Przynajmniej wtedy straci na wartości argument w wojnie 280x vs 960: "bo ma 3gb ramu". Geforce ma 4. Co z tego że na szynie 128bit :P

Tylko co z tego. 960-tka już na starcie traci sporo do R9 280X i nie jest to na pewno związane z ograniczonym VRAM.

Kompresja swoje robi, ale mimo wszystko widać ograniczenia architektury w nowych tytułach przy 1080p i detalach ultra. Cały czas trąbię o anomaliach w FC4.

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/927835-5/geforce-gtx-960---recenzja-modeli-asus-i-msi

 

Na samym dole info. Tam było tylko SMAA.

Link to post
Share on other sites

Witam, planuje kupić GTXa 970 (ponad półtorej tysiaka... ;/) lub GTXa 960 z tym że... o ile wydajność jako tako wydaje się przyzwoita to ta szyna 128 bit... niedawno odkryłem DSR i staram się grywać w gry (oczywiście te starsze) w możliwie jak najwyższej rozdzielczości (mam monitor 1080p czyli w 4K) no i ciekawie nie jest. Podkręcony 650 TI ledwo daje rade z ponad 8 letnim Test Drive Unlimited w 4K, trochę nowsze ewentualnie w ok. 2,5K jakoś działają ale bardzo wyraźnie widać ze grafa się po prostu dławi od ilości przerabianych pixeli. Ta 960 przepustowość pamięci ma minimalnie większą od mojej obecnej 650 TI także mam wrażenie że w DSR za wiele na wydajności po wymianie nie zyskam. Co do gier w 1080p, w tym roku głównie w GTA i chyba Wiedźmina będę grał a z resztą gier moja 650 TI sobie w miarę daje rade dlatego zakup GTXa 970 który jest droższy od reszty mojego kompa był by wg. mnie przerostem formy nad treścią. Grafice towarzyszyć będzie podkręcony i5 3350P do 3,5GHz a zasilić by miał Corsair VS450W

Co byście polecili zrobić na moim miejscu? Może po prostu poczekać na premierę jakiegoś "GTX 960 TI"? ;P

Link to post
Share on other sites

DSR dobrą robotę robi przy 4K. Na 1440p nie zyskujesz wiele ;)

Szynę w GTX 960 przy downsamplingu szybko zapchasz. Jeżeli chcesz korzystać z tej metody, to najlepszym wyborem będzie zakup GTX 970 - pamiętaj, aby nie przesadzać z metodami AA. 970 też ma swoje granice, co chociażby widać po wydajności w Mordorze.

Link to post
Share on other sites

Ale zawsze coś, zawsze obraz wygląda już trochę gładziej. Przy 4K i AAx4 (TDU) jakość obrazu jest wręcz obłędna ;P

DSR nie jest priorytetem dlatego mimo wszystko chyba wolał bym wytrzasnąć jakiegoś dobrego 960 za niecałego tysiaka i go porządnie podkręcić niż wydawać ~1600zł na jakąś sensowną wersje 970. Zresztą cienko widzę mój zasilacz z podkręconym GTXem 970... ;P

Mogę też poczekać i spróbować wyrwać używaną 970...

Link to post
Share on other sites

 

 

Ktos moze wie czy Asus GTX970 DC2 to dobry wybor? Nie moge znalezc recenzji

 

Szukaj po prostu Strix. Tak poza tym, to dobrze wykonana karta, ma półpasywne chłodzenie i backplate. Kręci się jak większość 970-tek w okolice 1500MHz na rdzeniu. Jak chcesz osiągnąć lepsze wyniki, to większa szansa z Gigabyte G1, albo MSI Gaming.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanko do użytkowników gtx 970 ?

Czy gracie w BF3, BF4, pytam bo w sieci krążą plotki że mogą być dropy na tej grafice. Ponoć grafa jest za mocna do tych starych gierek. Mam gtx 560 którego chce zmienić (czekam na nowe radki, spadki cen) myślę o gtx 970 lub gtx 960 (wiem że będzie krzyk że karta słaba). Dlaczego biorę pod uwagę gtx 960 bo jest tańszy (choć aktualna jego cena jest bardzo przesadzona, mam nadzieję że spadnie do 800 pln), słabszy i ryzyko dropów może być mniejsze. Ponadto jestem ciekawy jak sprawują się wersje z 4 GB ramu (już widziałem w sklepach). Bardzo mi się nie spieszy, czekam na światłowód, na chwilę obecną mam plusa na kartę (z którego jestem bardzo niezadowolony a wręcz w...iony na niego). Osobiście uważam, że cena gtx 970 też jest mocno przesadzona.

Link to post
Share on other sites

Gtx 970 mimo wszystko jest jedną za najlepszych kart w kategorii wydajność/cena w przeciwieństwie do 960, która jest kompletnie nieopłacalna(tym bardziej droższa wersja 4gb). W cenie 960 4gb masz używaną 290 (4gb means 4gb) z wydajnością prawie 970

Link to post
Share on other sites

Ok wszystko wiem i rozumiem, chodzi mi o czy Ktoś kto ma gtx 970 gra w BF3, BF4, Titanfall na multi.... czy są dropy. Ostatnio tylko w to gram, i nie chce borykać się z dropami

Nie wiem co Ty za głupoty wyczytałeś... W BF3 mam stabilne 60 klatek na każdej mapie przy 64 graczach w full HD, detale ultra, włączone HBAO i MSAA x4. W BF4 miałem spadki płynności do 45 klatek, ale tylko na Szanghaju (ta mapa jest chyba schrzaniona, bo na każdej innej mam stałe 60fps), nie pamiętam dokładnie na jakich ustawieniach grałem (i nie mam jak sprawdzić, grałem tylko tydzień korzystając z okresu testowego). Bodajże jakość efektów i postprocessing miałem ustawione na średnie, a reszta na ultra. MSAA x4 i HBAO włączone, skalowanie ustawione na 100%, rozdzielczość oczywiście full HD.

Edytowane przez Arcathic
Link to post
Share on other sites

Dzięki śliczne za odpowiedzi...

... spotkałem się z kilkoma takimi wpisami o spadkach liczby klatek w tych grach na gtx 970. Dlatego wolałem zapytać ludzi na tym forum. Wolę wszystko dokładnie przemyśleć i mieć 100 % pewność. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...