Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Cewki piszczą od obciążenia i wysokiej liczby fps. Im ta liczba wyższa dźwięk zazwyczaj jest bardziej słyszalny. Im więcej fps, tym więcej HZ na drgających cewkach przez co dźwięk jest bardziej piskliwy i głośniejszy. 

Nie wiem co Invarowi nie pasuje w wypowiedzi kawona, bo ma on rację i ograniczenie fps jak najbardziej wycisza cewki a to co opisał mogło mieć miejsce.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajnie by bylo gdyby ktos wyjasnil dlaczego pod obciazeniem z wysoka liczba fps'ow cewki piszcza, a pod obciazeniem, z normalna liczba fps'ow (bo karta nie wyrabia) juz nie piszcza. Czy moze chodzi o to ze przy latwych dla karty grach ograniczeniem jest procesor, karta na niego czeka i cyklicznie wchodzi na max obroty, potem czeka, znow max itd co powoduje wahania napiecia na cewkach i drgania?

Link to post
Share on other sites

Gdzieś to kiedyś czytałem i nie wierzyłem, że faktycznie cewki piszczą od fps(nie koniecznie od obciążenia, ale właśnie od ilości fps) - u mnie właśnie tak było... FC4 wszystko na na ultra, FHD, 50/60 FPS i karta nie piszczy, a podczas pierwszego uruchomienia ww. gry ponad 1000 FPS przy ładowaniu gry i pisk cewek....

 

NIe wiem jak Ci to wytłumaczyć.... Popytaj wujka google.

 

Znajde czas to po testuje w innych grach kartę.

Edytowane przez kawon
Link to post
Share on other sites

"Piszczenie jest spowodowane przez cewki elektromagnetyczne znajdujące się w urządzeniu. Kiedy znajdują się one w obwodzie elektrycznym, pod wpływem prądu osiągają pewną częstotliwość drgań. Poruszając się w zmiennym polu elektromagnetycznym przekazują te drgania do reszty obwodu. Dźwięk pojawia się głównie wtedy, gdy cewki są za słabo zamocowane, drgania są za słabo wytłumione lub gdy cewki osiągają częstotliwość rezonansową bliską częstotliwości rezonansowej obwodu. Efekt jest coraz bardziej zauważalny, gdy sygnał powraca do cewki i ulega wzmocnieniu aż do osiągnięcia częstotliwości rezonansowej jeszcze bliższej częstotliwości rezonansowej obwodu lub częstotliwości rezonansowej cewki. Kiedy częstotliwość ta osiąga poziom słyszalny dla ucha ludzkiego pojawia się piszczenie."

 

by nhl.pl

 

Nie znam się na tym, ale chyba całkiem sensowne.

Link to post
Share on other sites

Jutro przyjdzie to mogę założyć i mi poradzisz co i jak - w sumie grafika to nic trudnego, ale możesz mi poradzić jak potem ją przetestować porządnie i na co uwagę zwrócić. Wybrałem sobie Zotaca, który jest nieznacznie słabszy na tle konkurencji, ale ważna jest dla mnie gwarancja na 5 lat i fajnie chociaż trochę ja wykręcić :D

Link to post
Share on other sites

Cześć jestem nowy, ale chciałbym sie podzielić z wami moim przypadkiem i raczej nie śmieszną sytuacją z moim gtx'em 970 od MSI

 

Kupiłem całego kompa jakieś 2...  miesiące temu, na szczęście śmiga do dziś :) Miałem taki problem komputer nagle się wyłączał lub był jakiś crash, a potem próbował się włączyć, czego nie mógł i wszystko startowało na sekundę i zatrzymywało (jak wahadło z okresem 1 sekundowym :) nie wiedziałem o co chodzi myślałem o zasilaczu, płycie i różnych innych rzeczach takich jak system który instalowałem na nowo, robiłem clear cmos, zasilacz u kumpla sprawdzałem i takie różne przez co bardzo się denerwowałem, a okazało się, że wspaniały GTX 970, który fascynował mnie najbardziej z tego zestawu, a co do którego nie miałem żadnych podejrzeń po prostu zbyt naginał slot PCI albo sam się zbyt wyginał po dłuższej pracy i nagrzaniu. Nie wiem czy w tym przypadku backplate by coś zdziałał ale, ZA TO DLA MSI WIELKI MINUS, bo gdybym o tym nie pomyślał to nie wiem czy by w końcu sie nie stało coś poważniejszego, a dla zwykłego użytkownika który nie ma pojęcia co siedzi w jego komputerze mógł by być to dość wielki wydatek, ponieważ informatycy by za znalezienie problemu mało by nie wzięli a odesłanie do sklepu raczej skończyło się by długim oczekiwaniem na powrót. Taka mała recenzja :)

 

PS: a co do reszt nie mam zastrzeżeń, bardzo cichy ( 0 problemów z cewkami), dobrze się kręci, bardzo wydajny, po prostu "znakomity" :D, a plastikowa obudowa nie przeszkadza bo plastik jest gruby i bardzo dobrej jakości:D

Link to post
Share on other sites

Klatki szybko skaczo, prond szybko lata i piszczo.

 

Debilny spam. Nowaj

 

 

[O cewkach...]

Debilny spam, na co mi nabijanie postów ?

Żebym miał chociaż złotówkę od posta to by był sens.

 

No to napisałem to samo w dużym skrócie dla kowalskiego :P

 

Ale co ja tam wiem, w końcu jestem głupim, rozpuszczonym gimbusem, który umie tylko niszczyć PC i nie, nie zależy mi na waszej opinii o mnie.

 

Spam. Nowaj

Link to post
Share on other sites

Jutro przyjdzie to mogę założyć i mi poradzisz co i jak - w sumie grafika to nic trudnego, ale możesz mi poradzić jak potem ją przetestować porządnie i na co uwagę zwrócić. Wybrałem sobie Zotaca, który jest nieznacznie słabszy na tle konkurencji, ale ważna jest dla mnie gwarancja na 5 lat i fajnie chociaż trochę ja wykręcić :D

Szkoda że ten PT tak mocno ją ogranicza :( Nie wiem, czy pomoże zabawa z biosem - oby.

 

OC żenująco słabe. Temperatury w obciążeniu na poziomie 80C. 

Natomiast przyznam, że jej system chłodzenia jest całkiem cichy.

Link to post
Share on other sites

No a np w Asusie backplate jest jakos przymocowany do sledzia, czy tylko do PCB? Bo jak do PCB to zapobiegnie jego wyginaniu, ale moze nie zapobiec ciezeniu samej karty i jej naciskowi na zlacze PCI-Express. Choc ewentualny nacisk powinien byc wtedy bardziej rownomierny.

 

Pisze to w kontekscie backplate i jego mocowania takiego jak tutaj:

 

http://c1.neweggimages.com/BizIntell/item/35/186/35-186-097/002.jpg

 

Link to post
Share on other sites

Szkoda że ten PT tak mocno ją ogranicza :( Nie wiem, czy pomoże zabawa z biosem - oby.

 

OC żenująco słabe. Temperatury w obciążeniu na poziomie 80C.

Natomiast przyznam, że jej system chłodzenia jest całkiem cichy.

 

Co masz na myśli z tym PT? Miałeś również ta kartę osobiście i testowałes ją?
Link to post
Share on other sites

Cześć jestem nowy, ale chciałbym sie podzielić z wami moim przypadkiem i raczej nie śmieszną sytuacją z moim gtx'em 970 od MSI

 

Kupiłem całego kompa jakieś 2...  miesiące temu, na szczęście śmiga do dziś :) Miałem taki problem komputer nagle się wyłączał lub był jakiś crash, a potem próbował się włączyć, czego nie mógł i wszystko startowało na sekundę i zatrzymywało (jak wahadło z okresem 1 sekundowym :) nie wiedziałem o co chodzi myślałem o zasilaczu, płycie i różnych innych rzeczach takich jak system który instalowałem na nowo, robiłem clear cmos, zasilacz u kumpla sprawdzałem i takie różne przez co bardzo się denerwowałem, a okazało się, że wspaniały GTX 970, który fascynował mnie najbardziej z tego zestawu, a co do którego nie miałem żadnych podejrzeń po prostu zbyt naginał slot PCI albo sam się zbyt wyginał po dłuższej pracy i nagrzaniu.

 

Miałem podobnie z R9 290 MSI ale w moim przypadku okazało się, że jeden RAM się spieprzył i jak go wyjąłem wszystko było git.

Link to post
Share on other sites

Witam, czy myslicie ze bylaby mozliwosc fajnie obkleic na niebiesko msi 970? Bo zestaw bede mial na niebiesko a karta jest czerwona i nie mam innego lepszego pomyslu niz jak czerwone elementy czyms obkleic, lecz czy jest to mozliwe??

Opryskać plastidipem.

Link to post
Share on other sites

Co masz na myśli z tym PT? Miałeś również ta kartę osobiście i testowałes ją?

Tak, miałem ją przez kilka dni.

PT > PowerTarget.

 

Karta jest ograniczona z reguły TDP producenta.

Jeżeli dochodzi do jego przekroczenia, sterownik GPU automatycznie obniża je do poziomu akceptowalnego przez kartę. 

Link to post
Share on other sites

Witam serdecznie.Mam do was takie pytanko co to za model GIGABYTE GF GTX970 4096MB DDR5/256b D/H/D IX OC dokladnie ? Jest to model gaming 1 , czy tez moze wf3 , czy jakis nowy model ? Moze i pytanie glupie ale nie ogarniam tych oznaczen a dostalem takie na wycenie w sklepie osiedlowym no i zdjecia tez nie bylo.Nie chcialbym sie wpakowac w jakas slabsza wersje albo cos w tym stylu.Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...