Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

 

 

Czy MSI GTX 970 gaming 4g da radę podpiąć pod be quiet! L7 530W ?
Technicznie nie będzie problemu,masz dwie wtyczki po 6+2pin od PCI-E,natomiast czy udźwignie taki setup hmm,powinien dać radę,na liniach 12V masz 420W a taki gtx weźmie jakieś 180W,natomiast procesor na stocku również w okolicach 180W. 

Oczywiście jeśli chcesz ją sparować z Twoim procem z sygny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gdyby miał pobór prądu ciut mniejszy nawet bym się specjalnie nie zastanawiał.

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-r9-290-vapor-x-oc-4gb-ddr5512bit-dvihdmidp,46752.html

 

Nie żebym żałował zakupu 970 ale co Radeon to jednak Radeon. Nawet panel zarządzania ustawieniami karty (CCC) ma ładniejszy i bardziej responsywny. A tutaj 2 sekundy na zatwierdzenie opcji i wygląd smutny taki.

Ale nic to, zobaczymy co AMD pokaże z serią 3xx - mam duży sentyment do czerwonych.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Gdyby miał pobór prądu ciut mniejszy nawet bym się specjalnie nie zastanawiał.

 

http://techplanet.pl/produkty/karty-graficzne/sapphire-ati-radeon-r9-290-vapor-x-oc-4gb-ddr5512bit-dvihdmidp,46752.html

 

Nie żebym żałował zakupu 970 ale co Radeon to jednak Radeon. Nawet panel zarządzania ustawieniami karty (CCC) ma ładniejszy i bardziej responsywny. A tutaj 2 sekundy na zatwierdzenie opcji i wygląd smutny taki.

Ale nic to, zobaczymy co AMD pokaże z serią 3xx - mam duży sentyment do czerwonych.

A ja przeniosłem się do nvidii wraz z zakupem 970;) Od zawsze byłem z czerwonymi. Jednak ostatnia karta (HD 6950) mimo, że dobrze mi służyła to jednak od początku jakieś problemy były, ciągle jakieś crashe (mowa głównie o BF4, choć wiadomo, że sama gra po dziś dzień nie jest zoptymalizowana tak, jak być powinna), 970 to mojapierwsza karta Nvidii (nie licząc jakiejś nvidii, którą mam w laptopie do zadań typowo biurowych) tak zawsze brałem amd. I miałem już brać 290X. jednak wydajność i cena w porównaniu 290x i 970 spowodowały, że wziąłem 970 ;)

 Mimo, że karta jakoś super się nie kręci to naprawdę nie żałuję. Dodatkowo pobór prądu jest na tyle niski, że mój 750W chieftec udźwignie drugą w SLI, co tez mam w planach. Szczerze polecam.

Link to post
Share on other sites

Dzięki nie siedzę w temacie długo bo wcześniej musiałem kożystać z laptopa dlatego też pytam :)

Przez te cene coś mi tu nie pasowało.

 

Jeżeli używka, to oczywiście lepiej nieref Asus, MSI, Sapphire Tri-X

http://allegro.pl/asus-r9-290-oc-directcu-ii-r9290-dc2oc-4gd5-i4668464476.html

http://allegro.pl/msi-radeon-r9-290-gaming-i4682024820.html

 

Chociaż patrząc, do jakich cen zaczynają schodzić nówki Sapphire ATI Radeon R9 290 TRI-X OC 4GB DDR5/512bit , to używki w cenie ~1000zł, powoli robią się mało atrakcyjne, ale jeżeli gwarancja jest jeszcze dość długa, to ok.

Link to post
Share on other sites

W tym momencie cena za Zotaca Extreme to ok. 335 funtow w UK i 420-440 euro w Niemczech. Nie zanosi, ze z tanieje bo w USA cena tej karty to ok. 429 dolarow a w Europie przelicznik cen kart mniej wiecej jest 1 dolar = 1 euro. Sam czekalem za Zotac'iem ale chcialem go kupic, gdy jeszcze byl po 390 - 400 euro. Teraz ze wzgledu na skok cenowy, wydaje mi sie nieoplacalne wzgledem chociazby Gigabyte G1, ktorego kupilem za 367 euro (cena z przesylka).

Edytowane przez broodeeck
Link to post
Share on other sites

 

 

MSI PANY!

Niby to po to, żeby karta była cichsza a tak na prawdę to coś czuję, że to takie sprytne rozwiązanie problemu z zacierającymi się łożyskami w ich wentylatorach :P Mniej będą pracować to i później padną, może dopiero po gwarancji %-)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...