Skocz do zawartości

Grafika do 300 zl


Recommended Posts

Cześć,

 

potrzebuje Waszej pomocy.

 

Mam problemy techniczne i potrzebuję nowej karty graficznej. Budżet nie powala - mam 300 zł. Jaka będzie najwydajniejsza w tych granicach. Wszystko jedno - nVidia czy ATi, Byle jako tako nadawała sie do gier. No i żeby była lepsa niż dotychczasowa GF8600GT 256MB.

 

I żeby pasowała do sprzętu :P (w profilu)

 

proszę o pomoc :)

 

E: Nówka :)

Link to post
Share on other sites

Albo właśnie jak toniek mówi, w tej cenie możesz spróbować z 8800GT, albo nawet 9800GT:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/648590

Albo coś od ATI, 4670, ale słabsze:

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/663798

 

Zupełnie inaczej to właśnie wygląda, jeśli znajdziesz w groszakach zza szafy 50zł lub zajrzysz na Allegro :)

Link to post
Share on other sites

GF GT 240 to gó**o jakich mało, słaba wydajność do gier bardzo słaba. Lepiej poproś mamę, aby 40 zł dołożyła i kup tego HD4850 co podawałem w poprzednim poście, o wiele lepsza do gier. Karta ma wystarczyc do 2,5 roku, to znaczy chcesz grać we wszystko najnowsze co będzie wychodziło przez te 2,5 roku, czy tyle ta karta po prostu ma wytrzymać.

Link to post
Share on other sites

4850... To najlesza karta w twym budżecie. :) Ewentualnie GTS250 lub 9800GT, 8800GT/GTS/GTX.

Ale musisz dozbierać. Mniej czipsów jedz przez miesiąc wyproś mamę i babcię i całą rodzinę. Za 450.. To może używany 4870 się znajdzie. :)

Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Te karty są... ekhm...

 

Po pierwsze: ten Inno3d nie ma radiatorów na pamięciach ani na sekcji zasilania.

Dodam, że poprzednia wersja tej karty czyli oparta o 8800GT takie radiatory ma.

Zatem będzie się grzać a jej OC jest bardzo mocno ograniczone.

Karta ta ma też pamięć DDR2. Napiszę zatem wprost - jest słaba.

 

Druga karta z chłodzeniem Zalmana... Nie owijając w bawełnę powiem: jest głośna, jak to od Zalmana. Ma jednak dodatkową zaletę: 1024MB pamięci DDR3.

 

Co do His'a z chłodzeniem od Arctic Cooling - te wydaje się dobre. Dodatkowo radiator obejmuje też pamięci. Ma jednak jej mniej od produktu Gigusia.

 

Dodam w tym miejscu, ze karta 9800GT jest słabsza od HD4850. Lepsza od niej jest jeszcze, mieszcząca się w budżecie, karta GT240 512MB DDR5 (są też wersje z DDR3). Co prawda ustępuje (nieznacznie) Radeonowi ale potrzebuje mniej prądu, jest chłodniejsza i cichsza i ma szybszą pamięć. Po OC powinna rozwinąć skrzydła

Link to post
Share on other sites

Te karty są... ekhm...

 

Po pierwsze: ten Inno3d nie ma radiatorów na pamięciach ani na sekcji zasilania.

Dodam, że poprzednia wersja tej karty czyli oparta o 8800GT takie radiatory ma.

Zatem będzie się grzać a jej OC jest bardzo mocno ograniczone.

Karta ta ma też pamięć DDR2. Napiszę zatem wprost - jest słaba.

Myślę że to błąd na stronie sklepu. Na oficjalnej witrynie inno3d.com nie żadna wersja tej karty nie ma pamięci DDR2. Na dodatek radiatory na pamięci i sekcje zasilania nie są koniecznie, owszem lepiej żeby były ale bez nich karta też będzie działać.

GT240 to badziew jakich mało, lepiej w ogóle go nie rozważać

Link to post
Share on other sites

Co ty gadasz... Kolejny fanboy. Praktycznie nie ma różnicy czy w kompie z procesorem intela jest karta Ati czy Nvidii.

AMD lepiej współpracuje z kartami Radeon a Intel z GeForce sam informatyk mi to mówił i się zgodzę z nim. Miałem raz Radeona i Intel jakoś sobie z nim nie radził a GeForce rewelacja.

 

PS: w koncu konkurencja Amd vs Intel Ati vs Nvidia ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...