Skocz do zawartości

Ciągłe BSOD'y na jednym z ustawień dlaczego?


Recommended Posts

Witam, z racji że piszę tutaj pierwszy raz, to z góry przepraszam jeżeli ktoś miał podobny problem, jednak z racji różnych możliwośći konfoguracji sprzętowych zakładam nowy temat.

Zacznę od tego że wymieniłem w komputerze płytę główną jak i procesor.

Obecne parametry:

procesor: Inrel Core 2 Quad 2,33 GHZ/ 1333MHz/ Q8200

Płyta główna: ASROCK Penryn 1600 SLI - http://www.asrock.com/mb/NVIDIA/Penryn1600SLI-110dB/index.pl.asp

RAM: 2x GOODRAM 2GB 800 MHz

Grafika: GeForce 9600GT TurboForce

 

Na wyżej wymienionych ustawieniach jak chcę zrobić cokolwiek to wyskakują często, a nawet i zawsze bluescreeny, niezależnie jaka jest to wersja WINDOWSA.

I te bluescreeny występują, przy instalacji, po instalacji, po zainstalowaniu, zależy do widzimisie komputerea.

Najczęściej pojawiające się błędy odnoszą się żekomo do bios'u.
0x3b

0x7f

0x24

i tym podobne błędy, postanowiłem tutaj napisać, bo fajnie by było mieć możliwość korzystania z 4 rdzeni bez konieczności denerwowania się, piszę również bo oczywiście na supporcie microsoftu zaletami jest wymiana wszystkiego po kolei, i tak właśnie było robione [niedosłownie] po prostu testowałem wszystkie podzespoły, sprawdzałem z podzespołami znajomych i nic, zawsze to samo, aż do momentu w którym wyciągnąłem stary procesor, który był wsześniej w poprzedniej płycie głównej; a mianowicie był to Intel Core 2 Duo 2,2 GHz E4500.

Dlatego moje pytanie, jeżeli ktoś wi i zna odpowiedź to za jej udzielenie byłbym niezmiernie wdzięczny, dlaczego na lepszym procesorze występują takie błędy? Dlaczego są tak odczytywane, czy procesor może być padnięty, czy raczej ja mam źle coś ustawione w biosie?
Czy wina może być np w tym że do zasilania procesoru używam przejściówki 2x MOLEX na 8pin, bo normalnie mam 4 pinowe zasilanie?

Link to post
Share on other sites

Jaki masz zailacz i jak stary jest ? Na oko istnieje szansa że masz za stary bios do tego procesora, zwłaszcza bład 0x7f wskazuje na nieprawidłowe działanie któregoś podzespołu bazowego, wejdź w bios i zobacz czy masz ustawienia na auto , czy np nie masz przetaktowanej pamięci, albo timingi za niskie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zasilacz to RHOMBU TECH 550W 24PIN ile ma, niecały rok.
mhm, czyli sprawdzę zaraz bios, ale w kazdym razie na E4500 nie ma tego problemu, więc jedyny podzespół jaki może być nie kompatybilny to procesor, jednak właśnie producent wymienia chociażby mój procesor w obsługiwanych

Link to post
Share on other sites

Spróbuj z aktualizacją biosu, i przywróc wszystkie ustawienia do standarowych , albo bezpiecznych. Niektóre płyty nie chciały współpracować z procesorami quad pomimo że producent twierdzi że je wspiera, ale to przeważnie MSI. Sprawdź jeszcze temperatury , może źle przymocowałeś chłodzenie przy wymianie procka ?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

CO do mocowania to było na 100% dobrze przyczepione w raz z wymianą pasty, więc co do tego to odpada.
W BIOS'ie mam ustawione w CPY wszystko na auto.

hmm, resetowanie biosu też już miało miejsce, a co do aktualizacji biosu teraz mam takie pytanie w jaki sposób to zrobić? bądź prosiłbym o jakiś link aby módz to zrobić.

Link to post
Share on other sites

hmmm, w chwili obecnej zrobiłem upgrade BIOSU z P1.30 do P1.40

Aby ten wątek na tym forum również był pomocny innym to tutaj zamieszczam link jak sprawdzić oraz jak upgrade'ować bios

 

zaraz będę próbował na nowo zamontować procesor q8200, co do ramu, były sprawdzane, przez windows wielokrotnie nic nie wykrylo, memtestu mi nie chciało wczytać z tego co kojarzę.


------


Ok wstępnie, zamieniłem po update procka na q8200 i jak na razie ani nie widze zwolnień, jak wcześniej a tym bardziej żadnych bluescreenów, jeszcze sprawdzę odpalając jakąś grę więc wpadnę za niedługo.

Edytowane przez manowak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...