Skocz do zawartości

Słuchawki Steelseries V2 - jaką kartę dźwiękową wybrać do tego sprzętu


Recommended Posts

Posiadam słuchawki Steelseries Siberia V2 i nie wiem jaką mam kupić do nich kartę. Głównie do grania w Counter Strike: Global Ofensive, choć w inne gry też bym mógł pograć jak np. BF3 itd. (choć CS:GO na pierwszym miejscu). 

 

Do tego celu chciałbym przeznaczyć ok. 130 zł, choć im taniej tym lepiej. Chodzi o nowy sprzęt, z pełną gwarancją i akcesoriami.

 

Z kart Creative raczej ciężko coś znaleźć, bo są ciężko dostępne (SB0730, SB0460) i aby spełniało w/w pogrubioną kwestię, więc pewnie polowałbym na Xonary, które przynajmniej kupi w wersji box/bulk i jest ich pełno. Można też szukać jakiejś oferty z Xonar DS, ale nie wiem czy jest sens pchać się w kartę która może mieć problemy przy pracy z Windows 7/8.1 i bardzo dużo ludzi skarży się na to, że jest cicha i trzeba pewnie wymieniać kostkę OPAMP nie wiedząc wgl na jaką. DG/DGX przynajmniej mają wbudowany wzmacniacz.

 

Głośniki mam jakieś starsze Tracery 2.1 jeśli to również w czymś ma pomóc.

Link to post
Share on other sites

 

 

Do tego celu chciałbym przeznaczyć ok. 130 zł, choć im taniej tym lepiej. Chodzi o nowy sprzęt, z pełną gwarancją i akcesoriami.

W takim razie zostaje Ci tylko praktycznie xonar dg/dgx ( roznica w slocie ).

Link to post
Share on other sites

Jezeli wiecej ze sluchawek korzystasz to DG(X) bedzie lepszy bo ma wzmacniacz sluchawkowy wiec podlaczysz pod nie nawet te ktore maja duza rezystancje.

 

Wszystkie gamingowe headsety sa tak slabej jakosci ze w zasadzie nie ma znaczenia pod jaka karte dzwiekowa je podlaczysz (no chyba ze integra tak szumi ze nawet na gamingowych nie slychac dzwieku juz).

 

DG(X) jest pod sluchawki (i tu sie kostek nie wymienia), DS(X) jest pod glosniki.

 

Kup sobie DGX a pozniej mozesz wymienic ten headset na jakiegos Superluxa 668b + Zalman mic-1 i odczujesz mocna roznice.

Link to post
Share on other sites

Jezeli wiecej ze sluchawek korzystasz to DG(X) bedzie lepszy bo ma wzmacniacz sluchawkowy wiec podlaczysz pod nie nawet te ktore maja duza rezystancje.

 

 

Czy do siberi czy do wymienionych superluxow wzmacniacz sluchawkowy nie jest niezbedny.

Wynika to z faktu ze ww maja niska impedancje i dosc wysoka czulosc, takze kazda karta spokojnie je napedzi.

Takze nie przesadzalbym

 

 

 

Tego Ds mam jedna aukcje w tym przedziale ale jak trzeba wymieniac kostke nie wiedzac jaka wcisnac bo jest ich pelno.

Pewnie mowisz o tym:

http://allegro.pl/asus-xonar-ds-okazja-idealna-gw18m-karta-dzwiekowa-i4600979231.html

 

Nic nie trzeba wymieniac - tylko MOZNA.

Jesli fabryczne brzmienie nie odpowiada mozna poszukac sobie w internecie opisow innych kostek i wtedy ewentualnie kupic i wymienic.

Link to post
Share on other sites

Podepniecie pod cokolwiek innego niz tyl kompa (czyli bezposrednio do karty dzwiekowej) zawsze spowoduje gorsza jakosc.

 

Jak mialem DGXa i porownywalem sobie roznice w dzwieku pomiedzy podepnieciem z tylu a na front panelu to roznica w jakosci byla spora.

 

Pewnie zalezy od front panelu (mam obudowe Fractal Design Define R4, wiec nie jest to najtansza jakas) ale chyba wszedzie robia jakies badziewne, nieekranowane kabelki, ktore ida do front panelu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...