Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Gigabyte ma najgłośniejszą 970 w idlle ze wszystkich producentów więc zanim coś napiszesz do pomyśl ;)

Lol co za gość z Ciebie. Czy ja napisałem że jest najcichsza z wszystkich 970 w idle ? Bo raczej napisałem ze jest poprostu cicha.

Zresztą jak kolega wyżej napisał jest w obudowie zamkniętej wręcz nie słyszalna. A za to ze jeszcze nie ma trybu pół pasywnego to ma temp niższe.

Edytowane przez decrypterie
Link to post
Share on other sites

Trudno, żeby karta bez trybu pasywnego była cichsza od np. Asusa czy MSI.

Ale w dalszym ciągu 970 od Gigabyte jest najgłośniejszą kartą w idlle ze wszystkich 970!

 

 w zamkniętej obudowie i tak będzie niesłyszalna w idle.

Ja mam zamkniętą obudową i 1500rpm słyszę z odległości 3m leżąc na łóżku.

Dopiero edycja BIOSU i 950rpm sprawia, że karta generuje przyzwoity poziom głośności.

Link to post
Share on other sites

Dziś wymieniłem Radeona 7770 na Gigabyte GTX 970 G1.

Wszystko jest ok oprócz jednej kwestii. Po instalacji sterowników kolory są jakby wyblakłe, na starej karcie były o wiele bardziej nasycone. Da się coś z tym robić? Chyba kiedyś przeglądając jakiś wątek napotkałem info o jakimś programie który to koryguje, możecie dać namiary?

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

Wszystko jest ok oprócz jednej kwestii. Po instalacji sterowników kolory są jakby wyblakłe, na starej karcie były o wiele bardziej nasycone.

no cóz jakośc obraazu jest nizsza na nvidia bo oszukija ale jest tam pare ston wstecz taki program co chyba palete kolorów odblokowuje . Wydaje mi sie ze jest  lepiej

Link to post
Share on other sites

Współczuję.

 

 

Więcej nie chce mi się szukać.

Od dłuższego czasu obserwuje dziwną tendencję a mianowicie osoby nie mające styczności z daną kartą graficzną wiedzą o niej więcej od osób, które je posiadają ba nawet w wielu aspektach próbują im wmówić, że mają rację pomimo tego, że nie mieli karty w rękach. 

Coś jeszcze chcesz mi wmówić? :>

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Poradziłem już sobie z tymi kolorami. Wystarczy w panelu NVIDIA wejść w ustawienia niestandardowe rozdzielczości ekranu i zmienić odświeżanie z 60 Hz na 59,999 Hz. Może w jakiejś kolejnej aktualizacji NVIDIA naprawi ten błąd chociaż czytając różne fora to problem jest znany od dawna :/

Link to post
Share on other sites
Dziś wymieniłem Radeona 7770 na Gigabyte GTX 970 G1.

Wszystko jest ok oprócz jednej kwestii. Po instalacji sterowników kolory są jakby wyblakłe, na starej karcie były o wiele bardziej nasycone. Da się coś z tym robić? Chyba kiedyś przeglądając jakiś wątek napotkałem info o jakimś programie który to koryguje, możecie dać namiary?

Na guru3d jest programik full rgb range toggler zrób tym a zobaczysz kosmiczna różnice w kolorach, polecam jedyny mankament dla mnie trzeba to robić po każdej zmianie sterowników

Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

http://images68.fotosik.pl/389/8dcf62b9b5738ae3.jpg

 

FHD ustawienia NVIDIA , txaa  .  Generalnie wszystko max . Za duzo dla kreconej GTX 970 ;)   Bez AA jest ok 68 FPS


Stery 344.75 raczej działaja wolniej od np 344.48 choć producent mów inaczej

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

przecie ja nie bede w to grał %-)


http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2014/11/Benchmarks_Far_Cry_4_-_1080p-pcgh.png

 

 

http://www.techspot.com/articles-info/917/bench/r1920.png

 

który poratal  to zagraniczny pclab ? :D

Link to post
Share on other sites

FHD ustawienia NVIDIA , txaa  .  Generalnie wszystko max . Za duzo dla kreconej GTX 970 ;)   Bez AA jest ok 68 FPS

Stery 344.75 raczej działaja wolniej od np 344.48 choć producent mów inaczej

Coś mało masz tych fps. Ja w tym miejscu ze wszystkim na maksa TXAAx2 mam sporo powyżej 50kl/s 

Chyba, że masz TXAAx4 ;) 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...