Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

________________________________________________________________________________

Im więcej przeglądam testów porównawczych tym mniej rozumiem skąd ta popularność nowych kart. W zeszłym roku zapowiadano skok wielki skok wydajności a jedyne co otrzymaliśmy to spadek poboru mocy. W wielu testach gtx 980 tylko nieznacznie wyprzedza gtx 780 ti. Więc o co w tym wszystkim chodzi? O doskonały marketing?

Pozbyłem się na allegro swojej karty MSI GTX 680 Lightning za 800 zł. i zaczynam żałować. Zamówiłem GTXa 970 z firmy Asus i czekam, czekam, czekam... i końca czekania nie widać. A im dłużej czekam tym więcej informacji pojawia się w sieci.

W tekstach czy na filmikach uśmiechnięci recenzenci chwalą nowe karty i wypowiadają się o nich z takim entuzjazmem jakby o 50% pobiły wydajnością poprzednią generację. Owszem to dobry produkt i wygrywa z AMD:

Battlefield 4 - 1440p Ultra
MSI R9 290X Lightning - 55,48 AVG FPS
ASUS GTX 970 Strix - 56,59 AVG FPS

Ale czy aby na pewno właśnie na to czekaliśmy? Na ciche karty o niskim poborze mocy? Czy ktokolwiek kto aktualnie posiada GTXa 780 Ti zdecyduje się na zakup GTXa 980?

Obejrzyjcie testy:
Battlefield 4 - 1440p Ultra
Nvidia GTX 980 - 64,37 AVG FPS
MSI GTX 780 Ti Twin Frozr - 63,35 AVR FPS

Porażka roku? Może niekoniecznie. Ale na pewno nie ma się czym zachwycać.
(wyniki można obejrzeć np. tutaj:

)

 

Porównajcie też słupki zamieszczone tutaj ze szczególnym uwzględnieniem wyników gtx 780 ti:


PS Może czegoś istotnego nie dostrzegam w tych wykresach.

Link to post
Share on other sites

Tak na to dokładnie czekaliśmy, na niższy pobór prądu. Gry robią pod konsole więc i tak na razie wzrost wydajności nie ma większego sensu, fascynaci i tak składają SLI/SF.  Poza tym karta świetnie się kręci więc dodatkowe 15% jest z OC, mało tego nie kosztuje jakieś chore 2-2.2k tylko 1400-1500zł - dla mnie same zalety. Jak ktoś ma żal, że za słabo niech składa SLI z 970 albo 980 i bez płaczu. Mało tego, dzięki tym kartom spadły nawet do 50% ceny starej generacji ludzie czego wy więcej chcecie? Z dnia na dzień nagle was stać na wymarzone karty jeszcze mało? 980Ti? Będzie niedługo, szykujcie 3K

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

Ludziu, nieczego nie chcemy. Po prostu zwracam uwagę, że to żadna rewelacja. Po prostu kolejna ściema. A wszyscy rzucają się jak szczerbaty na suchary. Jeśli macie karty 780 albo 780 ti to dajcie sobie spokój. Zapowiadali osiemsetki jako wielki wydajnościowy skok. Zamiast tego wprowadzili je jako dziewięćsetki, więc nikt nie może powiedzieć, że nie dotrzymali słowa, bo obietnice dotyczyły innego produktu (ponury żart). I są po prostu kupą lekko woniącą. Co z tego, że wygrywają z AMD. Kogo obchodzi AMD?

 

780 i 780 ti też się dobrze kręciły (o ile 15% to dobre kręcenie), żeby nie wspomnieć  gtx 680.

Ja pamiętam jak się kręcił mój gtx 295 od EVGA z 576 MHz do 720 MHz. (25% jeśli dobrze liczę)

Link to post
Share on other sites

Ściema? Dlaczego? W którym miejscu oszukują, bo jak rozumiem ściema to oszustwo i czujesz się oszukany. Miałem 3 karty msi z nie najwyższej półki, wszystkie 3 wytrzymały ok. 3 lata i poszły na handel, z żadną nawet przez moment nie miałem problemów, nie siej herezji. Każdy sprzęt bywa wadliwy nawet św. EVGA, nie ma reguły. Serio, bez herezji i niepokojących uprzedzeń.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites
najgorsza z popularnych 970 tek Bo po oc ma 1 fps mniej od reszty i jest najlepiej wykonana?

Nie oc to ona ma na poziomie 1400mhz a msi gigabyte 1550 a najlepiej to wykonany jest gigabyte a nie asus co pisza na forach które typowo zajmują sie GTX 980/970

http://www.overclock.net/t/1514085/official-nvidia-gtx-970-owners-club/2710#post_22965768

;)

Edytowane przez Niuniek7
Link to post
Share on other sites

Lol, Asus też robi 1500+, zależy od sztuki... wy to jednak macie jakieś chore informacje. Są też sztuki MSI co ledwo 1500 wyciągają. W dodatku to Asus jest najlepiej wykonany a nie Gigabyte. O powykrzywianym MSI nie wspomnę.

Edytowane przez Amok2
Link to post
Share on other sites

O ile się orientuję boost jest różny w zależności od sztuki którą się trafi. Podobnie OC zależy od sztuki a nie nazwy producenta.

Proszę też pamiętać, że pewnie w przyszłości będzie możliwe podniesienie TDP.

Ja się spodziewałem czegoś więcej po tych nowych kartach ale trudno. Zamówiłem, w piątek odbiorę i będę się cieszył jak murzyn blaszką z dodatkowych fpsów w bf4. Idę spać. Dobranoc.

Link to post
Share on other sites

Ściema? Dlaczego? W którym miejscu oszukują, bo jak rozumiem ściema to oszustwo i czujesz się oszukany. Miałem 3 karty msi z nie najwyższej półki, wszystkie 3 wytrzymały ok. 3 lata i poszły na handel, z żadną nawet przez moment nie miałem problemów, nie siej herezji. Każdy sprzęt bywa wadliwy nawet św. EVGA, nie ma reguły. Serio, bez herezji i niepokojących uprzedzeń.

Wypowiedź kolegi esta sugerowała, że czuje się oszukany przez zielonych, a Ty tutaj wyjeżdżasz z MSI... Czytamy ze zrozumieniem! :P

Link to post
Share on other sites

Ściema? Dlaczego? W którym miejscu oszukują, bo jak rozumiem ściema to oszustwo i czujesz się oszukany. Miałem 3 karty msi z nie najwyższej półki, wszystkie 3 wytrzymały ok. 3 lata i poszły na handel, z żadną nawet przez moment nie miałem problemów, nie siej herezji. Każdy sprzęt bywa wadliwy nawet św. EVGA, nie ma reguły. Serio, bez herezji i niepokojących uprzedzeń.

 

Może niefortunnie użyłem słowa "ściema". Chodziło mi o to, że znowu marketing odgrywa pierwsze skrzypce.

A tzw. niezależni recenzenci powtarzają po sobie te same opinie. Ostatecznie przecież nie liczy się fachowa obiektywna ocena a jedynie to ile razy dany filmik na yt zostanie obejrzany bo to oznacza pieniądze z reklam. A im więcej entuzjastycznych wypowiedzi tym więcej widzów. Czy jakoś tak. Nie do końca rozumiem na czym polega ten instynkt stadny.

W skrócie: dobre karty ale bez przesady. Jeśli ktoś czytał zapowiedzi osiemsetek to ma prawo czuć się rozczarowany. A co za tym idzie zacząć się zastanawiać skąd się bierze ta niesamowita popularność, której nawet sami producenci chyba nie przewidzieli i nie nadążają z produkcją. Jeszcze raz dobranoc wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Wypowiedź kolegi esta sugerowała, że czuje się oszukany przez zielonych, a Ty tutaj wyjeżdżasz z MSI... Czytamy ze zrozumieniem! :P

No fajnie tylko wypowiedź kolegi dotyczyła też rzekomej wadliwości produktów MSI z "nie najwyższej półki". Czytajmy ze zrozumieniem posty.

Edytowane przez leon691
Link to post
Share on other sites

est_ars zapomniałeś dodać tylko jedno, cenę. Prosiłbym Cię podaj ceny z dnia premiery 780, 780 ti. Z tego co kojarzę to 970 i 980 są tańsze niż starsi bracia. Ja przesiadłem się z 770 na 970. Kupiłem 770 sporo po premierze za 1250zł, dzień po premierze zamówiłem (dostałem w środę) 970 za 1509zł. Przed tym jak otrzymałem 970 miałem 780 też od msi przez dwa tygodnie i na bazowych zegarach 970 jest szybsza. Tesowałem na bf4, Crysis 3, Titanfall, Metro LL. Wydaje się że NV wywiązała się bardzo dobrze z zapowiedzi nowej serii. Najlepiej patrzymy przez pryzmat ceny w dniu premiery.

Link to post
Share on other sites

Asus GTX 970 Strix na pokładzie

sterownik: 344.16

W BF4 mam mniej fpsów niż z kartą MSI GTX 680 Lightning w obudowie.

 

______________________________

Ok. Fałszywy alarm. Taka sytuacja pojawiła się na pierwszym serwerze.

Wybrałem inny serwer, inny tryb, mapę i widzę wzrost fpsów w stosunku do tego co obserwowałem grając na karcie z gtxem 680. Prócz tego zapomniałem, że w BIOSie mam domyślne ustawienia. Podkręciłem CPU (4930k) do 4.4 GHz. - takich ustawień używałem najczęściej z poprzednią kartą.

Edytowane przez est_ars
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...