Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

 

PurePC zaniża a PClab zawyża wyniki w stosunku do licznych opublikowanych już testów zagranicznych. Może platforma testowa ma aż taki wpływ? A może im płacą za delikatną korektę? A może po prostu używają zupełnie różnych narzędzi do sprawdzania FPS-ów? Hmmmm....

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Czy przesiadka z 670 na 970 jest na ten moment opłacalna, czy czekać na następną generacje?

 

Tak zawsze jest, każdy czeka, a zaraz wychodzi następna i następna i tak odkładasz zakup. Moim zdaniem nie ma co czekać na następną generacje  ;). Ale do GTA V na PC pewnie wyjdzie już nowa generacja GTX-ów  :P.

Edytowane przez ImageX7
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

EVGA Bym nie kupił nic mocnego bo miałem 780-tke z chłodzeniem SC ACX i piszczała jak cholera, zarówno w spoczynku jak i stresie.

 

Dotyczyło to większości 780-tek od EVGA.

 

Jednak mimo wszystko chyba Asus ze swoim chłodzeniem wypada najlepiej.

 

Gigabyte jak to gigabyte, często są jakieś problemy jak nie piszczenie to wpadające w wibracje wentylatory i tak dalej...

Link to post
Share on other sites

Tak zawsze jest, każdy czeka, a zaraz wychodzi następna i następna i tak odkładasz zakup. Moim zdaniem nie ma co czekać na następną generacje  ;). Ale do GTA V na PC pewnie wyjdzie już nowa generacja GTX-ów  :P.

Mi się wydaje, że seria GTX 9xx będzie długo bo minie trochę czasu zanim Radeon dogoni nowe karty w podobnej cenie.

Link to post
Share on other sites

Ja też się zastanawiam pomiędzy Asus Strix a MSI. W Asusie bardziej podoba mi się ogólnie design i to że ma fajny backplate. Ale MSI po pierwsze trochę chłodniejsza, chłodzone pamięci no i dwa wejścia 8 i 6 pin (Strix tylko 8 pin) - ciekawe czy będzie to miało wpływ na podkręcanie? Jak myślicie? Aha i jeszcze jedno. Wydaje mi się, czy Strix ma grubsze rurki cieplne?

 

Edit: Sprawdziłem i faktycznie ASUS ma 3 trzy heat pipe - 1 x 10mm i 2 x 8mm, a MSI 4 - 2x 8mm i 2 x 6mm, fajnie wygląda ten 10mm, ale jak widać MSI lepiej rozprasza ciepło...

Edytowane przez azspider
Link to post
Share on other sites

 

A co z kolejnym argumentem czyli ASUS nie ma chłodzenia na pamięciach.

 

 

Chłodzenie na pamięciach to dobra rzecz ale można bez niej żyć.

DirectCU II jest sprawdzonym rozwiązaniem, które w zupełności wystarczy. Szczególnie, że jak obiecują producenci nowe karty będą się jeszcze mniej grzały od poprzednich.

 

Jak już wcześniej wspomniałem, mam MSI GTX 680 Lightning i nie mam do niego żadnych zastrzeżeń. Trzeba jednak pamiętać, że w momencie zakupu był to topowy flagowiec od MSI, więc ocenianie firmy na podstawie tego jednego produktu nie ma sensu. Do ASUSa mam większe zaufanie ale zgadzam się z Twoją argumentacją, zgodnie z którą pierwsze miejsce należy się karcie od MSI.

Mimo wszystko wybieram STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5.

Link to post
Share on other sites

 

 

A czy historie o serwisie MSI to bajki, że wymieniają karty na takie po naprawach a nie na nowe?
 

 

I wprowadzaja je do obiegu sam dostalem niby nowa ale uzywana karte 780 Ti ale juz nie mialem czasu odsylac...dam na gware na wakacje .

Link to post
Share on other sites

Nie wiem nie uwazacie w tym jakiegos walka ze strony NV?;] Kurde okrajaja nas o procesory strumieniowe, jednostki teksturujace, liczbe tranzystorow, przepustowosc pamieci wzgledem 780Ti, podkrecili taktowanie nrdzenia do 1126mhz. i to cala eureka?  i wala wielkie testy ze gtx980 wydajnieszy o ok. 10fps od 780ti? to czemu nie opuscili cen 780ti?

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/nvidia-geforce-gtx-970-980-zestawienie-dostepnych-kart.html

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

"jeszcze" nie opuscili, slowo klucz.

 

Jak widac, zycie czasami potrafi rozpiescic ;)

 

Moim zdnaiem jesli ktos nie posiada karty 780ti i w zwyz czyli titan black titan z i 295x2 to nie ma sensu kupowania czegokolwiek wiecej niz gtx 970, ktory w wersjach autorskich nie raz oferuje wydajnosc 780 ti, ktora jets od niego o tysiac zlotych drozsza. Ba ! Za jakis czas ceny spadna to warto bedzie wziac druga do SLI, a to juz potwor.

 

Mne tylko ciekawi co na to wszytsko AMD, tak sie podniecali swoim 285, ktory patrzac na to co pokazali strarsi bracia zapewne zostanie brutalnie pobity przez nadchodzacego gtxa 960...

 

Amd musi szybko pokazac nowe uklady z serii 3xx bo bedzie u nich posucha.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

Ja zaczekam kilka miesięcy, niech się te nowe karty uleżą na półkach i popracują w obudowach. I tym razem nie będę się bawił w gpu za ponad 2k zł. GTX 970 mi w zupełności wystarczy. Ale w  SLI raczej nie wejdę, nawet jeśli kart drastycznie stanieją. Obawiam się microlagów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...