Skocz do zawartości

Nvidia Geforce GTX 970, jaki jest naprawdę?


Recommended Posts

Moje marzenie to kupić 2x 970,nową budę(+parę wentylatorów :P) i Asus ROG Swift PG278Q,który ma rozdzielczość 2560 × 1440. Taka konfiguracja powinna wystarczyć,żeby grać na Ultra w tej rozdzielczośći i dużej liczbie klatek,nie?

 

Znalazłem test SLI z GTX'ów 970 w aż 5 roozdzielczościach.Wynik pojedynczego GTX'a od rozdzielczości 2560x1600 i wyżej to już tylko 60% wyniku SLI,czyli bardzo ładnie; http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_970_SLI/1.html

Edytowane przez Stasiek_Zabojca
Link to post
Share on other sites

 Przeczytałem 3 tematy odnośnie nowych kart i z tego wszystkiego powstał w mojej głowie niemały znak zapytania. Dlatego kieruję do was to  pytanie czy jest sens wymiany 760(2GB) na 970? Wiadomo że będzie wzrost punktów jak i fps ale czy faktycznie to się przekłada na wydajność/cena, czy może warto wziąć na wstrzymanie i poczekać ten szał.

Link to post
Share on other sites

 

 

pytanie czy jest sens wymiany 760(2GB) na 970?

 

jasne ze jest sens sam wymieniam 660Ti które jest 3-5% słabsze jak 760 pozatym dostajesz 4GB które napewno na kolejne 2 lata wystarczy do nowych tytułów ( GTA V ) a 2GB może już być mało..... powinieneś dostać jakieś 40-50% wzrostu fps

Link to post
Share on other sites

Arturo99 - na jakiej zasadzie ty chciałeś kupować w casekingu ? Na firmę ? Czy normalne zamówienie ?

normalne zamówienie na osobę prywatną,ale Szwajcaria to bardzo skomplikowany kraj.A tutaj coś dostać to masakra,przykładowo MSI 970 trzeba czekać od 2 do 6 tygodni na dostawę  :o Sam jeszcze nie wiem co zrobię,a po urzędach celnych nie chce mi się tu ganiać.

 

Ps:

Czy w moją obudowę wejdzie każda karta GTX 970 ?Chodzi mi o długość.

Edytowane przez arturo99
Link to post
Share on other sites

Tylko że w Szwajcarii  są  mocno "zryte"przepisy.

 

Jakbyś mógł wytłumaczyć, byłoby fajnie :)

 

Zresztą jestem nieco zaskoczony. Miałem wrażenie, że to najpierw w Szwajcarii coś dostaniesz a potem reszta Europy :)

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Jakbyś mógł wytłumaczyć, byłoby fajnie :)

Troszkę byłoby zachodu z tym.Ale tak z innej beczki,przeszukałem wszystkie sklepy w CH jakie znam i Asusa i MSI nie dostanę w ciągu najbliższych 2-6 tygodni(taka informacja widnieje w opcjach dostawy)ale za to znalazłem dostępnego nowego Gigabyta na nasze za około 1300zł.Trochę szczerze powiem że mnie kusi ta oferta.Ale tutaj każdy na forum planuje zakup/albo kupił już kartę od MSI.A ten Gigabyte byłby złym rozwiązaniem?Jest chłodny i daje się ładnie OC zrobić.Jak myślicie?A za MSI czy Asusa już trzeba będzie dać tutaj około 1600 zł.Więc to około 300zł różnicy w CH.Brać tego Gigabyte?

Link to post
Share on other sites

http://www.tomshardware.com/reviews/nvidia-geforce-gtx-980-970-maxwell,3941-8.html BF4 w ultra @1080p

 

A odnoście fps https://www.youtube.com/watch?v=YCWZ_kWTB9w&list=UU0vBXGSyV14uvJ4hECDOl0Q

Ja bym powiedział, że jest to głównie kwestia przyzwyczajenia , jeśli ktoś jest przyzwyczajony do 30 to tyle mu wystarczy. Ale pop rzesiadce na 60 już bedzie cięzko wrócic itd. Ja się wolę nie przyzwyczajać przy TV po zmianie 60 hz na 400 to dłuuugo miałem dziwne wrażenie "polskiego filmu".

Link to post
Share on other sites
Że hę? Oczywiście, że nie. Ludzkie oko widzi pełną płynność przy 38 klatkach.

Nie pytam się czy widać czy nie. Posiadam monitor 120hz i dlatego pytam czy na karcie będę miał stałe 120 fps przy ustawieniach high. Bo jak nie, to nie opłaca mi się wymieniać jeszcze mojego radka 7850 na ta kartę, gdyż na niej mam stałe 60fps przy high. Ultra detale mnie nie interesują bo w ogóle nie widze różnicy.

 

A skoro ludzkie oko nie widzi więcej niż 38 klatek to po co zmieniacie kartę.? Nie wystarczy wam to co już macie

Edytowane przez eXar1138
Link to post
Share on other sites

Nie pytam się czy widać czy nie. Posiadam monitor 120hz i dlatego pytam czy na karcie będę miał stałe 120 fps przy ustawieniach high. Bo jak nie, to nie opłaca mi się wymieniać jeszcze mojego radka 7850 na ta kartę, gdyż na niej mam stałe 60fps przy high. Ultra detale mnie nie interesują bo w ogóle nie widze różnicy. A skoro ludzkie oko nie widzi więcej niż 38 klatek to po co zmieniacie kartę.? Nie wystarczy wam to co już macie

A widzisz, żeby ktoś robił testy przy twoich ustawieniach? Nikt nie ma tutaj szklanej kuli. Chcesz sprawdzić czy będzie 120 FPS? To poproś uprzejmie jednego z posiadaczy 970-ek, czy nie zrobiliby takich testów dla Ciebie, jeżeli oczywiście ma gry, które Ciebie interesują.

Edytowane przez jorginto
Link to post
Share on other sites

różnica jest w sterowaniu, szczególnie w grach FPS i samochodówkach - każdy ją dostrzeże :)

 

gigabajt 970 będzie na jutro, wraz z Ethanem Carterem uprzyjemnią weekendowy wolny czas

 

down: miałem brać MSI w x-kom ale koniec końców wyszło, że dopiero na poniedziałek będą mieć dostawę więc im podziękowałem, wcześniej komputronik miał mieć dla mnie MSI ale do dziś nie dostałem maila z danymi do przelewu, ostatecznie gigabajt w Agito ;)

Edytowane przez lamparcicho
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...