Skocz do zawartości

Zakup Karty Geforce GTX 970


Recommended Posts

Witam , planuje zakup nową kartę graficzną gtx 970 która będzie miała zaniedługo premierę.
Chcę zamienić ją za Radeona r9 270x i czy będzie duży boost ? mój sprzęt to procesor i5-4670 3.4 ( bez mozliwosci podkrecania) zasilacz 550W ocz, 8 giga ram ddr3 .
I tu jest pytanie czy mój procesor wykorzysta tą kartę graficzna gtx970 ? ogólnie w sprawie zasilacza to spokojnie bd miał jeszcze zapas bo ona zabiera max 180W.
Wasze porady ?
bardzo dziekuję za pomoc

Link to post
Share on other sites
planuje zakup nową kartę graficzną gtx 970 która będzie miała zaniedługo premierę. Chcę zamienić ją za Radeona r9 270x i czy będzie duży boost ?

Ile mam teraz palców w nosie ?

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

970 to wydajność 780,(970 mniejszy pobór prądu) zależy jaka będzie cena bo jak wyższa jak 780 to za bardzo nie widzę sensu dopłacać i na wersję autorskie będzie trzeba ciut dłużej poczekać.

Tudzież w konkurencyjnej cenie masz R9 290X.

Oczywiście jeśli zwisa Ci pobór prądu.

Link to post
Share on other sites

 

 

no comon ludzie taka wasza kultura ?

Nie, po prostu pytasz o rzeczy na które nikt nie ma odpowiedzi bo jak sam już wspomniałeś, karta nie miała premiery... Tak ciężko to zrozumieć ?

Procesor i zasilacz nie powinny sprawiać problemów z r9-290 czy gtx 780 więc MOŻE (bo w końcu nie wiemy za dużo na temat tej karty) i z gtx 970 nie będą.

Link to post
Share on other sites

970 to wydajność 780,(970 mniejszy pobór prądu) zależy jaka będzie cena bo jak wyższa jak 780 to za bardzo nie widzę sensu dopłacać i na wersję autorskie będzie trzeba ciut dłużej poczekać.

 

Cena podobno 329 $ w górę za niereferenty i coraz więcej źródeł to potwierdza, lecz nie jest oczywiście to 100% oficjalne. Dowiemy się dokładnie jutro.

970 mają mieć autorskie chłodzenia już na start, a w przypadku 980 trzeba będzie trochę poczekać.

 

Odczujesz, bo myślę, że już teraz można śmiało przyjąć, iż będziesz miał na 970 blisko 2x więcej fps

Edytowane przez DyndaS
Link to post
Share on other sites

bo jedno wiem ze im mocniejsza karta graficzna to tym mocniejszy trzeba miec procesor i tu wlasnie se obawiam czy moja da rade przy nowszych kartach graficznych :)

 

Nie trzeba. Problemy są tylko w skrajnych przypadkach, gdybyś chciał sparować np. Pentium 4 z Titanem :)

Link to post
Share on other sites

Sa juz testy, karta jest nieoplacalna minimalnie lepsza od 780ti nieraz nawet gorsza , wiadomo ze stery to poprawia ale gra nie warta paru fps a pewnie ceny beda polskie . Lap okazje ze bedzie zadyma na rynku i dorwij 780ti tanio.

Link to post
Share on other sites

Sa juz testy, karta jest nieoplacalna minimalnie lepsza od 780ti nieraz nawet gorsza , wiadomo ze stery to poprawia ale gra nie warta paru fps a pewnie ceny beda polskie . Lap okazje ze bedzie zadyma na rynku i dorwij 780ti tanio.

 

Nie rozumiem z tej wypowiedzi niczego. "Karta (mająca kosztować ok. 1400zł) jest nieopłacalna minimalnie lepsza od 780ti (kosztującej obecnie 2500zł)". Czyli twoim zdaniem jest nieopłacalna nawet jeśli zaoferuje zblizoną wydajność za 1100zł mniej.

 

 

Te testy zrównujące 970 z 780TI kosztującego fortunę to z PClol są i wydaje mi się, że nieco zawyżają wyniki dla kart GTX 970 i GTX 980. Nie tylko PClol już wypuścił swoje testy i można porównać.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Prosze bardzo recenzja.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/6.html

 

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/74853-evga-geforce-gtx-970-ftw/?page=5

 

Ja tam biore 970 nbez zastanowienia, za ta cene to bezapelacyjnie najlepszy zakup.

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

Prosze bardzo recenzja.

 

http://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/GTX_970_SC_ACX_Cooler/6.html

 

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/74853-evga-geforce-gtx-970-ftw/?page=5

 

Ja tam biore 970 nbez zastanowienia, za ta cene to bezapelacyjnie najlepszy zakup.

Test wygląda bardzo obiecująco, nawet w niektórych grach 970 zdaje się delikatnie przewyższać 780TI.

Edytowane przez Ziental
Link to post
Share on other sites

Hmm

 

Hmmm, jednak w niektórych grach 970 zdaje się delikatnie zamiatać 780TI, w innych nieco przegrywa.

 

Ja biore Gigabyte, zobaczcie na obrazkiw  termowizji ta karta jest chlodna! wyglada cudnie i mozna na niej wysoko podkrecic zegary!

Nvidia  GTX'em 970 ucielo AMD obie nogi, dalej moga sie czolgac ale juz nie pobiegna :P

 

Karty za okolo 350-360 dolcow za niereferencyjne rozwiazanie, ktore w niektorych grach przebija 780 Ti, Fatality.

Warto bylo czekac te 2 miechy z integra dla tej dziecinki :)

 

http://www.guru3d.com/articles-pages/gigabyte-geforce-gtx-970-g1-gaming-review,1.html

Edytowane przez icecoldart
Link to post
Share on other sites

@icecoldart - Z tym ucinaniem nóg to bym tak nie wyskakiwał, bo nowych Radków jeszcze nie ma. 350$ to jest cena w USA która nie zawiera podatków.

970 jest w casekingu za 350 Eurasów i to jest cena chyba możliwie oddająca ile będzie kosztować w PL (~1450zł).

980 jest za blisko 570 Euro.

Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem z tej wypowiedzi niczego. "Karta (mająca kosztować ok. 1400zł) jest nieopłacalna minimalnie lepsza od 780ti (kosztującej obecnie 2500zł)". Czyli twoim zdaniem jest nieopłacalna nawet jeśli zaoferuje zblizoną wydajność za 1100zł mniej.

 

Mowimy tu o 980 a nie 970...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...