Skocz do zawartości

Problem ze startem nowego komputera


Recommended Posts

Specyfikacja:

 

CPU: Intel Core i5-4690K 
CPU COOLER: Thermalright HR-02 - Macho - Black White 
Płyta główna: ASRock Z97 PRO4 
RAM: Crucial Ballistix 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz CL Unbuffered NON-ECC 1.5V 
HDD: Seagate Barracuda, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 64MB cache
PSU: Cooler Master G650M 
Obudowa: Fractal Design Define R4 Black Pearl 

 

Wszystko wygląda OK, oprócz tego, że za każdym razem jak włączam komputer po włączeniu zasilacza to startuje na 1-2 sekundy (wiatraczki zaczynają się kręcić, świeci się lampka power) wtedy gaśnie na 2-3 sekundy i startuję normalnie. Problemu nie ma dopóki nie wyłączę zasilacza

Komputer jest nowy, wczoraj złożony, nie pomaga odczekanie chwili po włączeniu zasilacza.

Link to post
Share on other sites

W takim wypadku wszystko jest jak najbardziej ok. Jeżeli coś przetaktowywałeś to płyta po właczeniu sprawdza nastawienia zegarów a następnie startuje poprawnie. Podwójny start płyty jest jak najbardziej na porządku dziennym ale nie pamiętam czy da się go wyłączyć, ale z tego co wiem to nie powinien mieć miejsca jeżeli przywrócisz wszystkie ustawienia as default i nie masz nic oc

Link to post
Share on other sites

Nie robiłem absolutnie nic. Komputer startuję w ten sposób od zawsze. Pierwsze uruchomienie czyli płyta główna, ram, cpu, 24pin, 8pin i kabelek od włącznika power - ta sama sytuacja. UEFI jest już w najnowszej wersji czyli 1,30. Wszystko wygląda na to, że to problem z płytą więc ją po prostu odeśle. 

Edytowane przez hanthing
Link to post
Share on other sites

Ale to sie dzieje jak odlaczysz od pradu? Czy jak normalnie uruchamiesz (komp caly czas ma prad) bo u mnie hero VII jak odlacze od pradu i podlacze to plyta zawsze uruchamie sie 2 razy to jest jakies sprwdzanie czy cos (jeszcze przed updatem biosu plyta resetowala i uruchamiala sie kilkukrotnie... niczym zalapala , ale nowy bios to naprawil).

Link to post
Share on other sites

Żeby to rozjaśnić: wyłączam zasilacz, włączam zasilacz, wtedy włączam komputer - startuję jak wspomniałem dwukrotnie. Następnie go wyłączę i teraz jeżeli nie wyłączę zasilacza to komputer po wciśnięciu przycisku power startuję już normalnie. Dodam, że pracuję na komputerze już od 10 godzin i wszystko (gry, benchmarki) chodzi prawidłowo, a stabilność jest 100%.

Link to post
Share on other sites

Jak zasilacza ... jak masz kompa stabilnego a dzieje sie to tylko po wylaczeniu kompa z pradu to normalne ... ja tez tak mam , inna plyta ale efekt taki sam jak u ciebie a zasilacz mam az za sprawny.

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

Zasilacz jest ok, niestety kolejnym problemem są stałe temperatury, które ma odczytywać chip na płycie głównej, co mam na myśli to: temperatura socetu cpu, płyty głównej oraz trzecia, która jest pewnie temperaturą mostka północnego: CPU to stałe 36-38C, płyta 26-28, ta 3 to 46-47. Temperatury rdzeni są ok, czyli 22-45C.. Temperatury z płyty nie zmieniają się bez względu na obciążenie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...