Skocz do zawartości

Pomoc/porada w wyborze dobrego monitora do gier i pracy


Recommended Posts

Witam wszystkich serdeczenie.

 

W ciągu ostatnich dni mój monitor (ASUS vs229H-P) zaczął stroić fochy. Pokazał się mrugający pasek (koloru czerwonego) biegnący przez całą wysokość ekranu. Po dokładnym sprawdzeniu ekranu, kart graficznych (patrz sygnaturka) wyszło na to (bądź co bądź ku mej uldze), że problem tkwi w ekranie. Tutaj zaczyna się cały problem. Ekranów na rynku jest naprawdę sporo i każdy ma swoje plusy i minusy a ja mówiąc szczerze dość dawno nie wybierałem ekranu dla siebie. Dlatego prosiłbym o poradę w wyborze, czegoś dobrego co będzie służyć przez dłuższą chwilę.

 

Oto co chciałbym mieć:

wielkość matrycy 27"

matryca - najlepiej IPS lub podobna (przyzwyczaiłem się)

porty - standard, choć nie zawadziłby display port, 

hub usb, głośniki nie są mi potrzebne do szczęścia

kolor - czarny

 

Myślałem o rozdzielczości WQHD (2560x1440) ale obawiam się że moje sli zbudowane z GTX680 i dwoma GB VRAM mogą nie wystarczyć do obsłużenia gier (ostatnio BF4). Na obecną chwilę nie zamierzam wymieniać kart bo nie ma to sensu. Z tego też powodu może być 1920x1080 jednak pytanie do specjalistów jest takie czy aby na 27" nie będzie pikselulozy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że matryce TN mogą mieć lepsze odświeżania co w SLI mogłoby być całkiem miłe, ale IPS zawsze mnie zachwycał kątami widzenia i kolorami i mogę przeboleć niższe odświeżanie (na poziomie 60Hz) bo i tak mam przykręconą ilość generowanych klatek w BF4. Z drugiej strony wysłucham każdej opinii, nawet po to aby zawęzić krąg poszukiwań, powiedzmy do kilku ekranów. 

 

Cena maksymalna to około 1300zł (wiadomo że trzeba być elastycznym).

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie no 1300zł to napisałem w odniesieniu do ekranów 1920 bo wydawało mi się to rozsądne. Za QHD mogę dać 2k bo wiadomo że więcej pikseli będzie więcej kosztować. Martwo mnie że kiedy puszczę BF4 na Ultra na 1920 to pamięć VRAM jest ostro doładowana. AA mogę wyłączyć bo przy takich rozdzielczościach nie jest aż tak niezbędny ale nie uśmiecha mi się zjechać z ustawieniami do medium :) To tak naprawdę jest problemem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...