Skocz do zawartości

głośniki pc 2.1 / 5.1 (1-2k)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Lukson,

Recommended Posts

Nigdzie nie polecałem logitechów.

Powiedz mi jakie pasmo mają wycięte monitory?

 

 

Ano takie pomiędzy nisko a wysokotonowym.

Jest jeszcze średni. Prawda ?

Żeby nie zagłębiać tematu średni najlepiej gra pomiędzy 80 a 250hz a co z resztą  do góry ?

 

Jeśli chodzi o jakość głośników to można na nie wydać majątek. Wie to każdy kto choć raz był w salonie HI-FI

Trudno komuś polecić kolumny przez internet. Jeden  tak odbiera wrażenia odsłuchowe drugi inaczej.

Najlepiej iść samemu i posłuchać. Wtedy wybrać coś dla siebie.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

 

 

Ano takie pomiędzy nisko a wysokotonowym. Jest jeszcze średni. Prawda ? Żeby nie zagłębiać tematu średni najlepiej gra pomiędzy 80 a 250hz a co z resztą  do góry ?

 

Znowu skrobiesz głupoty. Nie masz pojęcia to się lepiej nie udzielaj.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Widać, że nie masz pojęcia o budowie kolumny. Jeżeli dla Ciebie głośnik średnio-tonowy 

 

najlepiej gra pomiędzy 80 a 250hz
to nie mamy o czym gadać i lepiej przestań się tu udzielać bo skończysz jak na elektrodzie.
Link to post
Share on other sites

 

Widać, że nie masz pojęcia o budowie kolumny. Jeżeli dla Ciebie głośnik średnio-tonowy 

 

to nie mamy o czym gadać i lepiej przestań się tu udzielać bo skończysz jak na elektrodzie.

 

 

No to chłopie może wytrzeźwiej a potem pisz.

Bo napisałem "a gdzie średniotonowy"

A Ty piszesz że mid-woofer to średniotonowy. 

No to się zastanów.

 

Albo popraw to co napisałeś post wyżej. 

I nie ubliżaj jeśli łaska 

 

A tak wogóle to nie potrafisz więcej nic prócz dogadywania. Bo jak zerkam w Twoje posty to kompletnie nic innego nie robisz.

Widać że się starzejesz.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Bo napisałem "a gdzie średniotonowy" A Ty piszesz że mid-woofer to średniotonowy.

 

http://www.eclectablog.com/wp-content/uploads/2012/07/JesusFacepalm2.png 

 

Widzę u Ciebie problemy z poprawnym formułowaniem zdań a także czytaniem ze zrozumieniem.

Tak więc jeszcze raz to zacytuję podkreślając fragmenty, które naskrobałeś i jak widać sam nie rozumiesz:

 

 

Ano takie pomiędzy nisko a wysokotonowym.

Jest jeszcze średni. Prawda ?

 

To sugeruje kolumnę trójdrożną. Gdybyś znał się na budowie takich urządzeń to wiedziałbyś, że zwrotnica najczęściej cięta jest 500Hz/4000Hz (wszystko zależy od głośnika, bo nie każdy średni jest w stanie przeżyć tak niski podział), co więc sprawia że przy spadku 12dB głośnik średnio-tonowy nie zagra w przedziale 80-250Hz.

 

Idąc dalej monitory zazwyczaj mają płaską ch-kę i budowę two-way po to, żeby uniknąć przebarwień dźwięku jakie może powodować średni.

Link to post
Share on other sites

Lord Krecitsqa idąc twoim tokiem rozumowania to kolumny zaproponowane przez Ciebie też nie będą grały średnich tonów.

Kolumny efektowe od zestawów KD grają średnimi tonami, jedynie mogą na basie niedomagać ale to nie jest reguła.

W kolumnach dwudrożnych podział zwrotnicy jest w okolicach 3 kHz, dobre kopułki sobie potrafią poradzić z takimi częstotliwościami. W monitorach są montowane głośniki do 18-20 cm i one potrafią grać do 5kHz.

Edytowane przez scythe1123
Link to post
Share on other sites

dobra dawac jakies konkrety czyli jesli 2.1 to co proponujecie za 1-2k a jesli nie to moga byc nawet kolumny moze by sie miejsce znalazlo bo te male kolumienki mnie nie przekonuja (brak glosnika niskotonowego), fotel sie wyniesie i git :D

 

No to już coś. Napewno będziesz bardziej zadowolony niż z zakupu "monitorków"

Fronty i dobre fundamenty są  ;)

Za 1200 jest w czym wybrać.

Idź do MediaM i tam posłuchaj jak grają.

 

Monitorki są dobre jako surround  %-)

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Jaki brak głośnika niskotonowego...

Jeżeli kupisz monitorki na 10cm głośniku to rzeczywiście nie będzie basu ale jeżeli kupisz na głośniku 18cm to już co innego i wtedy taki monitor będzie miał więcej basu niż podłogówka na 15cm głośniku.


Jak Ci się DIY nie podoba masz za 1600zł produkowane przez firmę: http://stx.pl/mx-140-orzech.html

Link to post
Share on other sites

No to już coś. Napewno będziesz bardziej zadowolony niż z zakupu "monitorków"

Fronty i dobre fundamenty są  ;)

Za 1200 jest w czym wybrać.

Idź do MediaM i tam posłuchaj jak grają.

 

Monitorki są dobre jako surround  %-)

Za 1200zł to kupi nowy syf. 

W takim pomieszczeniu z AWX nie zabraknie Ci basu.

Jak upierasz się na te podłogowe to proponuję Dali 104. Zostanie więcej kasy na wzmacniacz, może pokusisz się o CD ?

Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie syf.

Zależy od miasta w rodzimym PRL-u

W Bielsku jest fajne Hi-Fi Studio na Cieszyńskiej gdzie syfu nie uświadczysz a za 1200 to coś fajnego wymyślą.

 

Mogę Ci opchnąć moje HTS-900 za 600zł para.

Rozniosą Ci pokój  %-)

 

W zasadzie nie zależy mi na sprzedaniu ale niedługo się przeprowadzam do nowego domu gdzie salon mam ogromny i trzeba będzie coś nowego kupić.

Jak nie pójdą to jako surround będą ideałem.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

 

 

okazja na allegro za 1399)

 

Ch*j nie okazja. Ja Edifiery S550 kupiłem za 400zł z dostawą do domu, sprawne i grające.

Poza tym zestawy te grają głównie głośnikiem basowym więc na Twoim miejscu kupiłbym pierdzitechy Z-2300, wyjdzie taniej i zagra tak samo do bani jak S730.

Link to post
Share on other sites

 

 

maly metraz

 

 

edifiery s730
 

 

 

okazja na allegro za 1399

 

 

wejscia optycznego ... a na nim lepiej gra...

 

Tak można podsumować cały ten temat i słuchanie rad udzielanych przez innych forumowiczów:

 

http://www.eclectablog.com/wp-content/uploads/2012/07/JesusFacepalm2.png

 

Marnowanie czasu innych ludzi. Dziękuję, wysiadam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

tyle ze ja mam cos nietak z ta integra co jaksi czas tak strzela w glosnikach nie wiem jak to nazwac (na sluchawkach podlaczonych do pc to samo), gdybym chcial polepszyc troche jakosc dzwieku to co zakupic i jak podlaczyc? jak juz wydaje tyle kasy to chcialbym zeby to gralo na 100% tym bardziej ze zaoszczedzilem stowke w porownaniu do innych aukcji.

Link to post
Share on other sites

Zasilacz mam Chiefteca 450W to dziwne (rozumiem jakby nie dawal rady w grach 3d ale nie idle), dla was to lipne glosniki ale przy moich starych t3000 to niebo a ziemia, w innych tematach pisza ze na optyku jest lepszy dzwiek a tu mi pisza ze nie to juz nic nie wiem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...