Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Chciałbym sie Was poradzić, co do kupna nowego laptopa. Znajomi doradzali mi, bym skompletował sobie "składany", by był pod kątem graficznym i wydajnościowym (pamięć ram, procesor) jak najlepiej dobrany. Nie wiem co o tym sądzicie dlatego wolę sie poradzić. Oto moje dane według wzoru proźby o doradzenie sprzętu:

 

1) Do 3000 zł z twoją robocizną
2) 15.6
3) Programy Autodeska (AutoCad i Robot Struktural Analisis) ale jak sie da na nim zagrać to nie zaszkodzi
4) Głównie w domu
5) Matryca raczej matowa i staram się dbać o komputer żeby nigdzie nie spadł
6) Kolor obojetny byle nie biały
7) Z systemem najlepiej windows 7

 

Serdecznie dziekuje za wszelkie propozycje :) .

Link to post
Share on other sites

Up@

Nie dam  :P

Oczywiście żartuję.

 

Spróbuję udowodnić,że jednak można :

za 3500 zł (z systemem czyli sam laptop jakieś 3200 zł) jest Asus G550JK z 40% wydajniejszą kartą graficzną niż ta w Y510p lub

droższe ale za to z ,,czymś" czego inne laptopy nie mają (y510P, Asus) czyli rozbudowa/ wymiana na nowsze/starsze wszystkich części oraz ekran IPS (to akurat niektóre mają) czyli Clevo W650SJ.

 

 

A ty co ty na to ?  :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Tzn. że można wymienić wszystkie części tak jak w stacjonarkach ?

Tak dokładnie o to mi chodziło :) Tyczy sie to tego, iż w gotowych laptopach albo jest dobra karta graficzna, albo procesor, albo jest dużo pamięci - w tym przedziale cenowym który podałem nie mozna miec w "gotowcach" wszystkiego na raz. Stąd pomysł. Ale to wszystko poddaje pod dyskusje.

Link to post
Share on other sites

Spróbuję udowodnić,że jednak można :

za 3500 zł (z systemem czyli sam laptop jakieś 3200 zł) 

 

A ty co ty na to ?  :menda:

 

A ja to, że budżet to sztywne 3000. I co Ty na to? :)

 

 

 

Tak dokładnie o to mi chodziło :) Tyczy sie to tego, iż w gotowych laptopach albo jest dobra karta graficzna, albo procesor, albo jest dużo pamięci - w tym przedziale cenowym który podałem nie mozna miec w "gotowcach" wszystkiego na raz. Stąd pomysł. Ale to wszystko poddaje pod dyskusje.

Laptopy mają to do siebie, że:

a) są mobilne

b) są gotowe - kupujesz i masz.

Link to post
Share on other sites

 

A ja to, że budżet to sztywne 3000. I co Ty na to? :)

 

A ja na to jak na lato  ^^

Zdecydowanie warto dopłacić te kilkadziesiąt złotych. Jak ktoś nie może - jego strata.

 

 

 

Up@

Ogólnie laptop jest bardzo dobry ale ... dla ciebie będzie słaby (głónie przez słaby procesor niskonapięciowy).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...