Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Moj obecny zestaw wyglada nastepujaco:

 

Zrodlo:

Creative Sound Blaster Z

 

Sluchawki:

AKG K550

 

Glosniki:

Zestaw kina domowego spiety przez swiatlowod @DDL:

Samsung HT-DS900

 

Pokoj:

~4x4m

 

 

Jako ze kupujac AKG, odkrylem nowy wymiar dzwieku, chcialbym pojsc za ciosem i porawic go rowniez na glosnikach oraz  wyciagnac z tych sluchawek maximum.

 

Budzet - szczerze jestem tutaj dosc elastyczny, jesli bedzie warto to jestem w stanie zaplacic za odpowiednia jakosc. Orientacyjnie chcialbym wydac:

karta/dac ~600 pln

glosniki ~ 1500 pln

Jesli bedzie potrzeba dokupic jakies kostki kable to tez nie widze problemu.

 

Czego oczekuje:

Jesli chodzi o glosniki to chcialbym dosc nisko schodzacego basu ( ale bez dudnienia czy przyslaniania reszty pasma ) z dosc neutralna i "czysta" reszta.

 

Tor na sluchawki  powinnien cechowac sie neutralno-lekko cieplawym brzmieniem.

 

Komponenty moga byc nowe jak i uzywane.

Co do interfejsu to moze byc to PCI, PCI-E czy tez USB ( preferowalbym to ostatnie ale nie jest to konieczne )

 

 

 

Link to post
Share on other sites

opcja zagranicą w chodzi w grę (ebay ,itp) ?,aczkolwiek jeszcze nie szukałem co tam jest.

 

ja to widzę tak, słuchawki neutralne z lekko rozjaśnioną średnice już masz,można teraz poszukać ciepłe źródełko bądź neutralno-jasne.Powinno to się dobrze zgrać.Parowanie ich z neutralnymi układami da trochę taki już sterylny, bez podbarwień dźwięk.Jak dla mnie nudny w przekazie ale może nie dla ciebie.

Link to post
Share on other sites

Bardziej bym szedl w strone ocieplenia dzwieku.

Z tym ze mam negatywne doswiadczenia z tanszymi rozwiazaniami i nie chcialbym zeby takie ocieplenie "wycielo" mi cos z reszty pasma etc.  dlatego ujalem to jako neutralnie-lekko cieplawy. Ale domyslam sie ze na wyzszej polce - ocieplenie nie niesie takich koszmarkow.

 

Co do zagranicy - ujme to tak - preferowalbym zakup w PL, jednak jesli bedzie cos naprawde wartego uwagi to mozna sprobowac.

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

 

 

Bardziej bym szedl w strone ocieplenia dzwieku.

myślę, że fajnym rozwiązaniem byłoby DAC Aune T1. Recka tutaj;

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-wzmacniacza-aune-t1/

 

a jak nie, to Creative Titanum HD ,choć jak dla mnie on już za bardzo muli ale nie każdy z tym się zgodzi. Za Daciem przemawia lepsza jakość dźwięku, mobilność, wzmacniacz słuchawkowy, a za układem kretona panel sterowania i możliwość wymiany oampów.

Link to post
Share on other sites

Ok.

Obie bralem wczesniej pod uwage takze fajnie ze tutaj sie pokrywamy.

Jakie kostki do THD bys polecil?

Myslalem jeszcze nad ta karta:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

Ale z tego co czytam to w jej przypadku wymiana kostek bedzie konieczna ( fabryczne brzmienie jest dosc jasne ).

 

Pytanie jakie glosniki/amplituner do tego? Bo tutaj jestem zdecydowanie "daleko w polu" ;-)

Link to post
Share on other sites
Myslalem jeszcze nad ta karta:

To jest bardzo duży krok do przodu , kilka technicznych innowacyjnych rozwiązań. Układ jak najbardziej wart polecenia.Jeśli wierzyć recenzją lepszy wybór jak THD.

Ale z tego co czytam to w jej przypadku wymiana kostek bedzie konieczna

nie ma problemu ,ciepłe ,to np. OPA2604 ,OPA 2107,AD825,któreś z MUSesów.W przypadku THD bardzo ładnie gra AD797BR ,mam tą kostkę przestrzenność rysuje fenomenalnie.

Pytanie jakie glosniki/amplituner do tego? Bo tutaj jestem zdecydowanie "daleko w polu" ;-)

może jakieś monitory aktywne ? .Ja na kolumnach i ampli się nie znam :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
akiej wielkości chcesz kolumny. Mają to być monitory, czy może być to kolumna podłogowa?

Sluchalem monitorow w sklepie i troche brakowalo mi basu.

Takze raczej cos wiekszego.

 

 

 

nie ma problemu ,ciepłe ,to np. OPA2604 ,OPA 2107,AD825,któreś z MUSesów.W przypadku THD bardzo ładnie gra AD797BR ,mam tą kostkę przestrzenność rysuje fenomenalnie.

Super, dzieki za namiar chyba sie zdecyduje na tego AIMa plus cieple kostki.

Troche poczytalem, poszperalem i na cos takiego bym sie przymierzal:

 

http://allegro.pl/kolumny-t-a-triton-r130-vifa-i4587598267.html

 

+

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-stereo-denon-pma-500ae-pilot-jak-nowy-i4607068067.html

 

dobry wybor?

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Po dluzszym poszukiwaniu i orientowaniu sie w glosnikach, wzmaczniaczach itp. Zakupilem i zlozylem taki zestawik 2.1:

 

Glosniki "satelitarne":

Edifier S2000

Wzmacniacz:

Cambridge Azur 540A

Subwoofer:

Klipsch KSW-10

 

Tymczasowo smiga to jeszcze z SB Z. No i musze powiedziec ze jestem bardzo zadowolony.

Caly powyzszy zestaw razem z okablowaniem kosztowal ok 1600 czyli dosc tanio ( udane polowanie na tanie uzywki ;) ).

Muzyka elektroniczna jak i klasyczna brzmi swietnie.

Efekty w filmach mimo ze to "tylko" 2.1 sa sporo lepsze niz na poprzednim zestawie 5.1.

 

Teraz jeszcze zostala kwestia zrodla.

Na 80% bedzie to THD + 2x LME49860  + 2xLME49710

20% - to AIM SC808 / Xonar ST + cieple kostki ( OPA2107 )

 

Najwieksza niewiadoma jest dla mnie AIM - bo poza recka na audiofanatyku nie za bardzo moge znalesc w necie inne recki czy opinie o tej karcie. Ma, mial ja ktos? Pytam bo poleganie na 1 opinii jest dosc ryzykowne ;-)

Link to post
Share on other sites
Teraz jeszcze zostala kwestia zrodla. Na 80% bedzie to THD + 2x LME49860 + 2xLME49710 20% - to AIM SC808 / Xonar ST + cieple kostki ( OPA2107 )

według mnie nie ma nawet co się zastanawiać jeśli ci zależy na produkcie w bardzo dobra relacją cena/ jakość .Na recenzji można w 100% polegać, tym bardziej, że wiele sprzętu u niego przewinęło się.Pozostaje kwestia wsparcia, za mało ludzi  posiada ten układ by ocenić dostępne sterowniki.  

 

co do THD to nie jest wcale idealna karta do gier . AIM powinien pod tym względem lepiej się sprawdzić, bo generuje lepszą przestrzenność i dynamikę, co bez problemu powinieneś to odczuć.

 

a tu opina kw1 z PClaba dot. THD i DACa, z którymi miałem konwersację.

 

''co do gier to jest lepiej, nie dużo lepiej ale trochę lepiej,

scena jest bardziej krystaliczna, bardziej przestrzenna, lepiej lokalizować dźwięki w różnych kierunkach,

w THD miałem tak, że helikopter był niby z prawej z przodu, a tak na prawdę to był z tyłu...

albo w THD niektóre kroki przeciwnika ciężko był mi odgadnąć czy z tyłu po lewej cz całkiem z tyłu...

 

w SMSL jest z tym lepiej,

ale wydaje mi się, że to dużo zależy od serwera, jak zapchany, to te dźwięku się rozmywają

i nawet lepszy sprzęt nie przetworzy zakłóconego sygnału

i będziesz miał przekłamania''

Link to post
Share on other sites

KupilemTHD glownie dlatego ze generuje  cieply dzwiek no i stoi za nim creative a nie firma krzak ;-).

Narazie na stockowych kostkach testuje i muzyka jest troche lepsza niz na zetce ale prawdziwy ogien jest w csie w polaczeniu z akg k550 czuje sie jakbym gral z wall-hackiem.

Strach pomyslec co to bedzie jak przyjada lepsze kostki  :D

Temat mozna zamknac :)

Edytowane przez sadys
Link to post
Share on other sites

ja bardzo często decydowałem się na lepszy wybór, mniej znanego sprzętu, zyskiwałem wówczas lepszą jakość dźwięku.Tak było z Xonarami na początku DACami i tak jest teraz z nowymi bardzo dobrymi kartami dźwiękowymi AIM SC808.Niemniej jednak każdy ma swoje preferencje i w to nie wnikam. 

 

a tobie polecam dozbieranie do 2x AD797BR, 2x LME49990 (genialne,przestrzenne kostki)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

to już zależy od preferencji z Essence ST najlepiej było 2xAD797BR i na bufor LME49990 z THD może być inaczej, trzeba poczytać.Każde zestawienie na różnych układach może brzmieć różnie. Na DACu zyskałem super przejrzystość, scenę ,na Xonarze dobrą przestrzeń.

Link to post
Share on other sites

Przyszly LME49860.

Powiem szczerze ze jest innaczej.

Czy lepiej - ciezko mi jednoznacznie stwierdzic.

Narazie poslucham tego zestawu jakis czas ale docelowo chyba bede szedl w wspomniane AD797BR.

Z tego co czytalem dobrze do nich dobrac OPA1611.

Niestety nie ma ich na allegro.

Macie moze jakis namiar na sprawdzone sklepy z tego typu asortymentem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...