Skocz do zawartości

IIyama ProLite X2483HSU-B1 wasza opinia


Recommended Posts

Aktualnie modernizuje komputer i postanowiłem zacząć od monitora.

Początkowy budżet na monitor wynosił ~650zł ale trafiłem na model

IIyama ProLite X2483HSU-B1. Szukając informacji na jego temat okazało się

że jest to bardzo ciekawa propozycja i jest mało znany polskim recenzentom.  

Nie ma aktualnie polskich recenzji tego monitora. W różnych porównywarkach

cen monitor zyskuje prawie maksymalne noty. W tej cenie do 800zł

inne propozycje monitorów zyskują niższe noty. 

Z tego co się zorientowałem z wad można wymienić smużenie które 

jest nie zawsze dostrzegalne oraz nie należy używać HDMI w tym monitorze.

Okazało się również w jednej z zagranicznych recenzji że warto wy-kalibrować 

ten monitor co wiele osób nie robi po zakupie.

Na innym forum jest długi temat http://forum.pclab.pl/topic/919331-X2483HSU-XB2483HSU/page__st__220

 

Recenzja po Rosyjsku 

https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=ru&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fwww.overclockers.ru%2Flab%2F58197_2%2FRekomendovano_k_priobreteniju_obzor_i_testirovanie_monitora_Iiyama_ProLite_X2483HSU.html

 

Jest też jakaś po angielsku ale nie mogę jej w tej chwili znaleźć.

 

Wracając do pytań. Pytania kieruje bardziej do zaawansowanych forumowiczów

bo jak wspomniałem użytkownicy sobie go chwalą.

 

Jak oceniacie ten monitor?

Gdzie dostrzegacie jego wady?

Jakieś alternatywy? 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

drachenfeles niestety nieobiektywnie i stronniczo podchodzi do iiyamy i co by nie napisać to się nie podoba (widać to w wielu postach)

z całym szczunkiem adminie - ale to nieetyczne zachownie dla profesjonalisty

 

wracając do tematu @doragon polecam CI ten monitor bez cienia wątpliwości, U mnie dokładnie ten sam model stoi na biurku (a właściwie stoją bo mam 2 szt podpięte do lapka (hdmi+dvi))

 

Wojtek

Link to post
Share on other sites

Drachen, a powiedziałbyś czego nie potrafią? Tzn. Wymień mocne i słabe strony tego monitora, bo sam się teraz zastanawiam czy już dołożyć te 3 stówki do 24 cali i mieć VA czy czekać w nieskończoność, aż seria GW od Benq wróci do sklepów. W jednym temacie chyba pisałeś, że GW2460 ma lepsze bebechy od tej IIyamki. IIyamke można skalibrować, a, że ja dosyć często siedzę sobie w Photoshopie (raczej amotorsko niż profesjonalnie :P) oraz modeluje w Blenderze to może warto dołożyć. Podsumowując - potrzebuję do gier (mam do czynienia też dosyć często u kumpla z GW27XX, smużenia nie zauważam) (jakieś 40% czasu przed monitorem), przeglądania WWW (30% czasu), grafika (15% czasu) i modelowania (15% czasu). Wsio rybka mi będzie czy kupię Iiyamkę czy Benq?

Link to post
Share on other sites

 

 

IIyamke można skalibrować, a, że ja dosyć często siedzę sobie w Photoshopie (raczej amotorsko niż profesjonalnie ) oraz modeluje w Blenderze to może warto dołożyć.

 

tylko, że nie można jej sprzętowo kalibrować, ani jej ani żadnego innego monitora nie-profesjonalnego wyłączając NEC EA244WMi, także jeżeli do czegoś chciałbyś dokładać to masz

benq pod tym kątem to też nic dobrego, dobre robi monitory dla graczy z cechami ważnymi dla graczy, nie do pracy i nie ma też na co czekać, GW jeśli wróci to w nowej wersji, która będzie niesprawdzona, a kupowania takiego kota w worku nie polecam, parę osób się tak rzuciło na niby atrakcyjne EW i się przejechali, bo jak wszystkie monitory z tunerem były do du*y

 

ta konkretna iiyamka nie jest taka zła, nie jest też prawdą, że ich jakoś zwalczam (wystarczy popatrzyć na listę polecanych), niestety ich produkty to w lwiej części nic nie warty chłam, na którym przez overshoty się dynamicznego obrazu nie da oglądać, a szarości mienią się odcieniami zieleni i granatu

 

a czego nie potrafią, standardowo w tej klasie - liniowość leży i kwiczy, kontrast jest niestabilny w funkcji jasności, a korekcja gamma pozostawia sporo do życzenia, co może dałoby się przeżyć i skorygować, gdyby regulacja OSD cokolwiek dawała, a nie daje

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...