Skocz do zawartości

Komputer dla gracza do 10k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez stelek,

Recommended Posts

No skoro nikt mi nie chce pomoc, to sam postanowiłem przepłacić i kupie coś takiego :)

Minus buda i PSU bo te już zakupione, ale dla pełnego efektu dodałem je do tej listy :)

 http://www.overclockers.co.uk/pimg/GX-352-AS_60.jpgAsus GeForce GTX 970 DirectCU II OC Strix 4096MB GDDR5 PCI-Express Graphics Card £299.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/CP-546-IN_60.jpgIntel 5820K 3.30GHz (Haswell-E) Socket LGA2011-V3 Processor - Retail (BX80648I75820K) £299.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/MB-627-AS_60.jpgAsus X99-Deluxe Intel X99 (Socket 2011) DDR4 ATX Motherboard £299.99

http://www.overclockers.co.uk/pimg/MY-408-CS_60.jpgCorsair Vengeance 16GB (4x4GB) DDR4 PC4-23000C16 2800MHz Quad Channel Kit - Black (CMK16GX4M4A2800C16) £289.99

http://www.overclockers.co.uk/pimg/CA-185-CS_60.jpgCorsair Graphite 780T Full Tower Case - White (CC-9011059-WW) £144.95
http://www.overclockers.co.uk/pimg/CA-155-CS_60.jpgCorsair RM Series RM 850 '80+ Gold' 850W Power Supply (CP-9020056-UK) £115.99
http://www.overclockers.co.uk/pimg/HD-410-WD_60.jpgWestern Digital Caviar Black 2TB SATA 6Gb/s 64MB Cache - OEM (WD2003FZEX) HDD £99.98
http://www.overclockers.co.uk/pimg/HD-168-SA_60.jpgSamsung 250GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s Basic - (MZ-7TE250BW) £99.95
 Sub Total : £1,375.69 
Shipping : £13.75

VAT is being charged at 20.00% VAT : £277.89   Total : £1,667.33

 

Czyli w cenie się zmieściłem, co już jest pewna niespodzianka :)

 

Teraz jeszcze 2 sprawy:

1) Dlaczego GTX 970 a nie 980? GTX 980 będą dostępne dopiero po 17/10 a mnie się już nie chce czekać. Za to będą 2 GTX 970 w SLI

Problem jest następujący: Asus czy MSI, bo na forum zdania sa podzielone...

Asus dostepny od 26/09 i droższy o 30 funtów od MSI, które dostępne jest od poniedziałku. Kolorystycznie to mi bardziej pasuje Asus ale kurde zdecydowac sie nie mogę bo MSI ma chłodzone pamięci i takie tam...taka tam zagwozdka

 

2)Chlodzenie do procka: H110i czy coś inszego? Nie znam się i na forum jeszcze nie doczytałem, bo łeb mi już pęka od wykresów, porównań i recenzji ;)

Może ktoś od reki ma jakiegoś faworyta i się chętnie podzieli wiedza?

Edytowane przez Kapi99
Link to post
Share on other sites

Według tego co masz napisane u siebie w zestawie to ty chyba tez nie wiedziałeś co wyczyniasz, wiec nie rozumiem krytyki...

Co wyczyniam? Wydaje pieniąchy które zarobiłem bo po to tez się pracuje nieprawdaż?

Prosiłem o jakies przykładowe zestawy pod rożne sockety, ale jakoś nikt nie za bardzo chciał pomoc...

Oddźwięk jest tylko wtedy kiedy krytyka wskakuje :)

Wiec proszę bardzo, napiszcie mi jaki komp jest opłacalny...o ile taki istnieje, bo w końcu co jak co to części komputerowe bardzo tracą na wartości.

Link to post
Share on other sites

No to ok ... , jak sypiesz kasa i chcesz miec all top of the line to tak.

1. Zmien ssd na samsing 850pro 256 gb.

2. Asus rampage V extreme x99/lub jak wolisz pod kolpr to zostan przy tej co masz.

3. Zasilacz niby juz masz ale polecam AX 860 bez i (zasilacz nie do zajechania , mam i polecam).

4.Gtxy 970 od msi 4g w sli.

5.Procek ... do gier nie oplacalny , ale jak bedziesz cos nagrywal renderowal obrabial to jak najbardziej.

6.Chlodzenie h105 ma grubszego rada od h100i i cos tam daje ale przy tym odrazu zmiana wentyli na SP 120 quiet edition od corsair 4x zebys push pull zrobil.

 

I to na tyle lepszego zestawu narazie nie ma.

Edytowane przez GoingMad
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale ludzie dawali różne propozycje, np. http://forum.benchmark.pl/topic/145460-komputer-dla-gracza-do-10k/?p=1572287 nie czytałeś czy co xd?

 

Czytać czytałem ale ten co ja złożyłem wydaje się jednak lepszy i jest tańszy :)

Dzięki za zestawik GoingMad, zaraz się rozejrzę dokładniej za tym h105i i SSD...a zna ktoś jakies fajne rady w kolorze białym?

Zasilacz jeszcze nie wysłany wiec zobaczę czy da się zmienić zamówienie!

Link to post
Share on other sites
AX860i jest jednostką o lepszych parametrach pracy

 

 

I co druga piszczaca... AX860 bez i jest produkowana przez seasonica a z i przez flowera.

 

Niekompetencja // jg

Edytowane przez jacekgothic
Link to post
Share on other sites

Zestaw 1:

 

Intel Core i7 5820K - 1500 zł

MSI X99S Gaming 7 - 1000 zł

Corsair Vengeance LPX 16 GB 2800 MHz - 1500 zł

2x Asus GTX 970 STRIX - 2850 zł

Crucial MX100 250 GB - 450 zł

WD Red 2 TB - 400 zł

Corsair AXi 860W - 800 zł

Corsair Graphite 760T White - 650 zł

Thermaltake Water 3.0 Ultimate - 650 zł

 

Razem: 9800 zł

 

Zestaw 2:

 

Intel Core i7 4790K - 1300 zł

MSI Z97 Gaming 7 - 600 zł

Corsair Vengeance PRO 8GB 2133 MHz - 370 zł

2x Asus GTX 970 STRIX - 2850 zł

Crucial MX100 250 GB - 450 zł

WD Red 2 TB - 400 zł

Corsair AXi 860W - 800 zł

Corsair Graphite 760T White - 650 zł

Thermaltake Water 3.0 Ultimate - 650 zł

3x Corsair SP 120mm Quiet - 180 zł

 

Razem: 8200 zł

 

 

Zestaw drugi wg. mnie o wiele bardziej opłacalny. Do zaoszczędzonych pieniędzy można dołożyć później jeszcze trochę i przy okazji jakiejś przeceny/zniżki/promocji wymienić na 2x GTX 980 od np.: Zotaca w wersji AMP! Extreme.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

I co druga piszczaca... AX860 bez i jest produkowana przez seasonica a z i przez flowera.

Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz...

Po 1. To właśnie w pierwszych AX bez i, czyli modelach 650, 750 i 850 wat zdarzało się bardzo wiele piszczących egzemplarzy. No ale łatwiej puszczać w obieg informacje, o których nie wie się nic zamiast doczytać...

Po 2. AXi to wyrób Flextronics a nie Super Flowera, nie wiem, który to już raz Ci to piszę i nadal tego nie pojmałeś... Poza tym Super Flower jakościowo ma świetne wyroby, rzekłbym, że nie tylko zrównują się z Seasonic'iem, a nawet go przewyższają... 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Up, brniesz zeby tylko na twoim bylo, kreslisz cos (niekompetencja) i mam siedziec  cicho bo ty tak chcesz ... Przed wyborem zasilacza przefiltrowalem tysiace for zagranicznych tez i to zawsze z (i) mieli najwiecej klopotow i nic mi nie wmowisz. 

Link to post
Share on other sites
tysiace for zagranicznych

:o zaimponowałeś mi.

Znam kolego te zasilacze i raczej wiem o nich sporo od strony technicznej...

Kłopoty sprawia każdy zasilacz tj. wadliwa sztuka może zdarzyć się każdemu, ale od tego jest gwarancja.

AXi oferuje najlepszą regulację napięć na rynku(patrz TPU, kitguru, cokolwiek), bardzo dobre tłumienie tętnień oraz dobrą kulturę pracy. Nie bez powodu jest to flagowa jednostka z logiem Corsaira.

 

 

 

mam siedziec  cicho bo ty tak chcesz

Masz siedzieć cicho, bo robisz z siebie za przeproszeniem kretyna. Nawet nie potrafisz doczytać kto jest producentem AXi i piszesz głupoty w postaci:

"flower" Więc? 

Link to post
Share on other sites

No wlasnie expert > user , i nic wychilic sie nie mozesz . Sam mialem brac 860 z i ale poszperalem popytalem tu i tam i kazdy mowil zeby nie brac tego zasilacza z koncowka i , no i nie zaluje . Zasilacz jest nieslyszalny nawet z bliska nie ma oznak buczenia.

Wiadomo ze kazdemu moze sie trafic piszczaca sztuka ale te z i maja to wrodzone niektore glosniej niektore ciszej ale zawsze.

Link to post
Share on other sites

Wypowiedzieli się Tycha i szambor wyczerpując temat. Pytałeś o AX'a, to też odnośnie niego otrzymałeś odpowiedź.

Nie rób syfu na forum...

Poza tym błądzisz w zeznaniach, mówisz o "tysiącach for zagranicznych" to czemu zakładałeś u nas temat i chciałeś nas słuchać? Fck Logic...

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A może HX850i ?   ;)

Tak się składa że mam zamówienie na zbliżony konfig do Twojego. Ten sam problem mieliśmy : s2011-3 vs s1150. Po 2 tygodniach rozmów zdecydowaliśmy się na s1150 i 4790K. Haswell-E nie ma zbytnio sensu w przypadku gier. "Zwykła" 4 rdzeniowa i7 doskonale sobie radzi - nieraz na równi z 5820K, a nieraz nawet lepiej. Osobiście uważam że nie warto dopłacać do 6 jajek, lepiej dołożyć do GPU, które ma największy wpływ na wydajność w grach.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Osobiście uważam że nie warto dopłacać do 6 jajek,

 

I kto to mowi :P , autor cos nie moze sie okreslic czy bedzie ten komp zarabial czy tylko gral  . Jak chce miec tego procka i ma kase do wydania to niech kupuje . Wiadomo ze jak pod gry to procek kompletnie nie oplacalny , bedzie mial tylko + do lansu i nic wiecej chyba ze fascynuje sie benchmarkami  :->

Edytowane przez GoingMad
Link to post
Share on other sites

AXi jest znacznie lepszy od nowego HXi ? Wstępnie jak sprawdzałem to HXi prezentował się  tak samo jak AXi, który już trochę latek ma. Swoja drogą - nowe AX niebawem powinny zagościć na rynku  ;)

ps. AXi cz HXi cenowo wychodzą podobnie - nie szukam oszczędności, tylko lepszego PSU. Na HXi stawiam zewzględu na to że to nowiutki produkt jest, certyfikat Platinium. Prezentuje się naprawdę dobrze w moich oczach (amatora 8-) ). 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...