Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, mojemu kuzynowi zaczal strasznie wolno dzialac komputer (w benchmarku odczyt i zapis 2,5MB/s) to bylo oczywiste ze dysk sie popsul (WD2000JB chyba). Dzisiaj do mnie z dyskiem przyjechal zebym zgral zdjecia itp. Przy kopiowaniu dysk zaczal od 3,5MB/s powoli sie rozpedzajac az zaczal dzialac caly czas jakies 30MB/s (dysk jest na ATA, nie wiem czy to jako tako normalna predkosc tego dysku). Gdy wszystko skopiowalem to zaczalem ten dysk defragmentowac bo wygladal wrecz tragicznie. Jako ze dysk mialem polozone na kablach w zatoczce 5.25 to chcialem zobaczyc czy wszystko gra i tak go ruszylem ze wlozyz juz go nie moglem... wyslizgiwal mi sie przy okazji zauwazylem ze jest strasznie goracy to wylaczylem kompa (win 7 uśpilem) i wyciagnalem dysk. Nie wiem ile mial C ale parzyl dosc mocno i czuc od niego bylo spalona elektronika (?). Po paru minutach gdy ochlonal wlaczylem komputer z powrotem ale dysku juz nie bylo widac, znowu uspilem kompa i pozbylem sie resztek pradu zeby sie normalnie uruchomil z hibernacji ale o dziwo odrazu pulpit sie pokazal o0. Dysk trzymalem w reku i pewna czesc plytki pod dyskiem w kilka sekund sie rozgrzala do chyba 100C bo nawet dotknac nie szlo t komputer wylaczylem i dysk obecnie lezy przedemna na biurku.

 

Co moglo byc przyczyna tak wolnej pracy dysku i nagłe przyspieszenie na moim komputerze? (u kuzyna sam komputer do pokazania pulpitu chyba z 5min sie wlaczal)

I co z temperatura? Czy to normalne zeby az tak sie nagrzewal?

i co z samym dyskiem? Jak komputer uruchomie od biosu, nie z uspienia to bedzie dzialal czy to defragmentowanie bylo jego ostatnimi minutami zycia? ;/

Link to post
Share on other sites

To bardzo nienormalne zachowanie dysku :pajac:. Prawdopodobnie to ostatnie chwile jego życia więc dobrze ze udało się chociaż zgrać z niego dane. Zrób screena danym S.M.A.R.T. dysku np. programem HD Tune lub Everest i wrzuć tutaj. Ale skoro już się tak bardzo rozgrzewa to nic z niego nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...