Skocz do zawartości

Dziwne temperatury


Recommended Posts

Witam może ktoś z was wie od czego są temperatury dodaje screen z dwoch programów speedfan i HWmonitor , najbardziej mnie zastanawia TEMP2/3 ze speedfan.

Te temperatury są wyświetlone podczas gry na full detalach i na obrotach wiatraków na minimum, gra to world of tanks

 

 

 

Daje screen     http://i61.tinypic.com/28hj1no.png

Edytowane przez BOGDAN26
Link to post
Share on other sites

Witam posiadam PC


Procesor-AMD Phenom II X4 965


Płyta Główna-Gigabyte Technology GA-78LMT-USB3


Karta Graficzna-AMD Radeon HD 7700 series


Obudowa-SilentiumPC Brutus M23 Pure Black SPC090


Zasilacz- Deus G1 500.


 


Ostatnio właśnie zrobiło się coś głośno w moim PC,nie wiem czemu


i jeszcze jedno co to sa te obroty fana numer 2 z speed fan?


Edytowane przez BOGDAN26
Link to post
Share on other sites

To jest pewnie wentylator procesora. Co gorsze program wyświetla że nie kręci ci się wentylator na karcie graficznej. Temp3 to pewnie temperatura chipsetu. Otwórz kompa i sprawdź radiatory które najmocniej grzeje założę się że ten na chipsecie będzie gorący.

Przydały by ci się dodatkowe wentyle na przodzie i tyle i górze obudowy, w dodatku sprawdź ten karty graficznej bo chyba ci nie kręci. A głośno jest bo masz pewnie boxowy cooler pod cpu a on lubi hałasować. Powinieneś sobie go wymienić na coś większego jak np SilentiumPC FERA 2, spartan pro.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

a wiec tak. 

Co do wentylatora procesora to mam go podpietego pod regulator obrotow, dwa z przadu wentylatory wciagajace dwa u gory wyciagajece i jeden z tylu tez wyciagajacy, jak mam jeszcze wiecej dac tej obudowie? :) w zwiąsku z tymi temperaturami planuje zakupic nowe wentylatory be quiet 120mm , ale pierw chcial bym sie dowiedziec co to wogole sa te temperatury

Co do karty graficznej to normalnie wszystko sie krecie dobrze, 

Ten radiator na płycie głownej z napisem GIGABYTE jest dość gorący

 

Daje zdjecie ze środka mojego kompa

 

http://i58.tinypic.com/ndlq0w.jpg

Edytowane przez BOGDAN26
Link to post
Share on other sites

załtaw jaki kolwiek inny zasilacz i przetestuj, wq mnie coś nie halo z napięciem jakie podaje

"Jakikolwiek inny zasilacz" może być kolejnym owocem SPC. Niestabilne napięcia nie powodują wyższych temperatur, tylko niestabilność jednostki/uszkodzenia podzespołów.

Link to post
Share on other sites

a wiec tak. 

Co do wentylatora procesora to mam go podpietego pod regulator obrotow, dwa z przadu wentylatory wciagajace dwa u gory wyciagajece i jeden z tylu tez wyciagajacy, jak mam jeszcze wiecej dac tej obudowie? :) w zwiąsku z tymi temperaturami planuje zakupic nowe wentylatory be quiet 120mm , ale pierw chcial bym sie dowiedziec co to wogole sa te temperatury

Co do karty graficznej to normalnie wszystko sie krecie dobrze, 

Ten radiator na płycie głownej z napisem GIGABYTE jest dość gorący

Wentylatorów to ty masz mnóstwo więc nie wiem czy jest sens dodawać następny,

 

Ten radiator chłodzi chipset i on zwykle jest gorący na każdej płycie i osiąga wysokie temperatury. Można zamontować zamiast tego radiatora taki cooler na chipset http://allegro.pl/thermalright-hr-05-sli-ifx-wroclaw-i4589982598.html i on pewnie będzie tmpin3 albo 2.W dodatku często ten czujnik na tym chipsecie w płytach głównych gigabyte jest popsuty i źle wskazuje.

 

Jeśli nie masz żadnego wentylatora podpiętego pod płytę główną to pewnie te ponad 3000rpm robi wentylator karty graficznej i to on tak ci hałasuje.

 

Możesz jeszcze wymienić pastę na gpu i cpu np na AC mx2 lub tańszą AAB TG2

 

Zainstaluj sobie HWiNFO64 on dokładniej pokazuje co jest czym. (Zaznacz sensor only)

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dodam jeszcze moze caly screen z temp i napieciami moze to w czyms pomoze.

 

 

Powiem ci 1985r7 ze własnie grafika i procek najmniej chalasuja dosc glosny jest zasilacz no i reszta wiatrakow ale to nie problem bo bede je wszystki nie dlugo wymienial, ale bardzo mnie ciekawi czemu ta jedna temp dochodzi nawet do 82 C

 

http://i57.tinypic.com/n9auc.png

Edytowane przez BOGDAN26
Link to post
Share on other sites

Tak jak ci pisałem to pewnie jeden z tych radiatorów na płycie głównej. Wentylatory podpinasz pod regulator obrotów i skręcasz tak jak chcesz i chodzą cicho. A ten wentylator co ci robi 3400 rpm to musi być głośny jak suszarka.

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

A wiec tak, komputer juz zlozony pasta wymieniona na cpu I gpu wentylatory wyczyszczone, co do głośnosci moze troche i jest ciszej, mam nadzieje ze lepszy efekt bedzie jak we wtorek zamontuje nowe wentylatory:)

Teraz podpielem wentylator CPU pod płyte glowno juz nie pod regulator.

Co do temperatur no jakaś ta roznica juz jest ale ta jedna nadal dosc wysoka, co o tym myslicie??

Te temperatury oczywiscie na full detalach podczas gry, wentylatory na minimum, oprócz grafiki i cpu

 

Screen

http://i57.tinypic.com/2zzosib.png

Edytowane przez BOGDAN26
Link to post
Share on other sites

Temperatury idealne. Jak chcesz zbić ten tmpin2 to trzeba wymienić radiator płyty głównej z napisem gigabyte, tylko sprawdź czy ci się zmieści są rożne rodzaje tego.

https://www.google.pl/search?q=chipset+cooler&client=firefox-a&hs=rWr&rls=org.mozilla:pl:official&channel=sb&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=6J8VVK7JEeO47Aav9YCwCA&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1360&bih=610

Edytowane przez 1985r7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...