Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chodzi mi głównie o to jak to działa w szkołach i na uczelniach, coś w tym stylu. Chyba że to nie z dysku wspólnego. ;) Głównie chodzi mi o to że ja z bratem mamy po 100zł do wydania, i oszczedniej wyszloby gdybyśmy kupili sobie wspólny 1tb niż w dodatku używane 320gb na głowe, tylko że właśnie martwi mnie jakby to wyglądało np. z League of Legends, uruchamianiem steam'a z jednego kompa itp. Wydaje mi się że League of Legends ma zabezpieczenie polegające na zapobieganiu podwojenia procesu a nie że nie może być uruchomione 2x z jednego dysku. :)

Edytowane przez kaysindri
Link to post
Share on other sites

Nie bardzo widzę sens takiego rozwiązania. Oszczędniej w zakupie ale:

- prąd(ten komp robiący za "serwer' musiałby działać zawsze wtedy, gdy chcesz mieć dostęp do danych na nowym dysku)

- ograniczenie w transferze przez sieć

- domowe dyski twarde nie są przeznaczone do pracy ciągłej to raz, dwa nie są przystosowane do wielu operacji I/O co za tym idzie jeśli Twój brat będzie oglądał jakiś film w FHD to Ty w tym czasie za wiele nie podziałasz na tym dysku

- lepiej dozbierać i postawić domowego NAS'a i wstawić go w sieć - mniejsze zużycie prądu, możliwośc rozbudowy, działa niezaleznie od pracy komputerów, można się zdalnie logować, uzywać torrentów, serwera wydruku itp itd. możliwości sa o wiele, wiele większe.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli na chłopski rozum, moge udostępnić swój dysk i korzystać z niego na raz z drugą osobą, edytować w tym samym czasie pliki

 

Tak.

 

 

 

na przykład grać obydwaj w grę która jest na tym dysku?

 

Gry trzeba instalować, więc nie bardzo.

 

 

 

lepiej dozbierać i postawić domowego NAS'a i wstawić go w sieć

 

Amen. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje Wam obydwóm bardzo, możecie mi troszke opowiedzieć o tym NAS'ie? Albo dać jakiś przydatny link na ten temat? :) No i czy nie będzie problemów takich przez które wykluczyliście inne opcje. :) I czy może da się wykorzystać do tego celu laptopa? Mam pare nie używanych laptopów w domu (jakieś Turiony po 1.6/1.8GhZ, 1/4gb ramu ddr2). :)


@Edit, może mi ktoś wytłumaczyć jak zrobić taki serwer NAS z starego pc? I jakie są plusy i minusy, bardzo prosze o szybką pomoc bo chciałbym już jutro podjąć decyzje. :)

Edytowane przez kaysindri
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...