Skocz do zawartości

Telefon do 1500 zł. Dylemat z producentem.


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Igoruss,

Recommended Posts

  • mój budżet : ok. 1500 zł

  • gdzie i jak zamierzam dokonać zakupu : Nie ma znaczenia.

nówka czy używka : Nówka.

preferowany rozmiar wyświetlacza : Od 4.5 do 5.5.

preferowany system mobilny : Nie ma znaczenia.

do czego będę używać urządzenia dzwonienie/sms, internet, muzyka, oglądanie filmów

moje najważniejsze wymagania dobra jakość muzyki, dobra jakość wyświetlacza, długi czas pracy

Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz androida to bierz nexusa 4/5 Ale polecam Ci Lumie na WP 635 Szwagierka ma i jest super. Kupiła za ok 550 zł. A jak nie 635 to Polecam Lumie 920 925 930 Szczególnie tą ost powinieneś dorwać za 1500 jak dobrze poszukasz :) Mam ją i jest super. Co do Lumie 920 dostaniesz ją za 750zł 925 za ok. 900zł. Zastanów się też nad LG G2 jest to najlepszy smartfon do 1200 zł :) Co najważniejsze nie zamula tak jak samsungi. A Co do samsunga to jedyną porządną propozycją jest Galaxy Note 2 :)http://allegro.pl/polski-samsung-n7100-galaxy-note-2-bialy-krakow-i4590936775.html

Edytowane przez Wizzy159
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jakbym miał 1500 zł to na pewno szukałbym gdzieś trochę taniej Lg G3:

http://www.skapiec.pl/site/cat/200/comp/10506828

I tak jego cena spadła znacznie od czasu premiery ponieważ w sklepach internetowych można go aktualnie kupić już za 1700 zł to jeszcze na aukcjach na pewno znajdzie się go jeszcze taniej ponieważ ludzie sprzedają telefony z abonamentu.

Jeśli chcesz koniecznie kupić sobie nowy ze sklepu to weź albo Lg g2 albo coś z Huawei  - również niezłe telefony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak lubisz wydawac kase to bierz G3, w zasadzie to jest to samo co G2 z lepszym aparatem, wyzszym taktowaniem procka i wyzsza rozdzielczoscia ekranu, co daje podobna wydajnosc wzgledem G2. Nie bede juz pisal o nakladce, ktora takze ma wyjsc dla G2.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Już pisałem w jednym temacie, polecam nowego smartphona Sony Xperia T3, telefon posiada 5,4 cala, działa w rozdzielczości HD, robi bardzo ładne zdjęcia, do tej pory telefon nie zacinał mi się przy żadnej aplikacji. Posiadam ten telefon ok 2 tyg i jestem z niego bardzo zadowolony cena na rynku to ok 1300zł 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Grabo, ma to byc tel do 1500 zl wiec nie polecaj średniego telefonu który powinien kosztować 850 zł.

 

G3 nie jest oplacalny. Ekran QHD wykancza ten telefon. G2 w swojej cenie jest oplacalnym telefonem. Posiadam i nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A ja zaproponuję Lumię 1520 - ma 6 cali - ale - skoro Podajesz 5.5 to te półcala nie robi dużej róznicy. A na 6 calowym ekranie Filmy będzie się świetnie oglądać.

 

W zamiam dostajemy piekielnie szybki i mocny sprzęt : 2GB RAM, Snapdragon 800, 32 GB Pamięci Wewnętrznej, slot na Kartę Pamięci Micro SD. Świetny aparat - jeden z najlepszych w smartfonach, optyczna stabilizacja, świetna jakość matrycy i optyki Carl Zeiss. Do tego Lumia 1520 ma długie czasy pracy.

 

Po za tym mamy jakość wykonania, i długie wsparcie, znacznie dłuższe niż Android. Oraz dużo dodatkowych aplikacji ja darmowa nawigacja OffLine.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

G3 to niewypał. Gorszy od poprzednika w najważniejszych aspektach wydajność, czas pracy. Wyższa rozdzielczość bardziej obciąża procesor przez co system chodzi wolnej, telefon przegrzewa się. Jeśli wystarczy Ci ok. 12gb pamięci wbudowanej w g2 to nic lepszego cena/jakość nie znajdziesz

Link to post
Share on other sites

Lumia 1020 ze względu na najlepszy obecnie aparat. 41 mpix z pure view robi zdjęcia konkurujące jakością z dobrymi kompaktami. Na rynku smartphoneów nie ma drugiego telefonu, który pod tym względem dorównałby Lumi.

 

Poza tym telefon jest bardzo wydajny, nie zacina, nie zamula.

Link to post
Share on other sites

 

 

Panowie jakbyście mieli wybierać między  Lumią 925 a Lumią 1020, to co byście wybrali? Kończy mi się umowa i chcę przedłużyć z telefonem. Dużo korzystam z internetu, nie gram w ogóle. Co lepsze?
 

 

Autor nic nie wspomniał o robieniu zdjęć wiec czemu wciskanie mu fotograficzne Lumie ?

Czytaj dokładniej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeśli twoim zdaniem Lumia robii zdjęcia na poziomie aparatu kompaktowego.... 

Cóż radzę na logikę wziąć sprawę. Powiedz mi, jak coś takiego może robić zdjęcia na poziomie aparatu z obiektywem (normalnym wysuwanym obiektywem). Sory, ale telefon jest telefonem. Może za 10 lat się to zmieni, ale mogę Ci udowodnić, że mój ponad 5 letni "kompakt" zrobi lepsze zdjęcie od tej lumii. Mam LG G2, który robi nie najgorsze zdjęcia(jak na smartfona) i żadne zdjęcie ma się nijak do mojego starego aparatu :)

 

PS: widziałem zdjęcia robione Lumią 1520 i nie robią na mnie wrażenia

W dodatku uważam, że Nikon za 200 zł z biedronki zrobi lepsze zdjęcie od tego pseudo fototelefonu. 

Edytowane przez davv1882
Link to post
Share on other sites

@up

kilkakrotnie w powyższej wypowiedzi pokazałeś jakie masz pojęcie na temat czegoś, o czym próbujesz się wypowiedzieć.

Po pierwsze mylisz Lumię 1520 z Lumią 1020. Jeśli nie widzisz podstawowej różnicy w aparatach, to sorry, ale doucz się.

Po drugie, jeśli nie wierzysz w miniaturyzację elektroniki i rozwiązań, także się doucz.

Wiadomo, że duży obiektyw zawsze będzie lepszym rozwiązaniem ze względu na większą objętość światła, ale aparat na obiektywie się nie kończy i wyłącznie obiektyw nie jest wyznacznikiem jakości. 

Obecnie dużo zależy nie tylko od hardware'u, lecz od software'u. Dopracowanie konkretnego algorytmu i już jest różnica w jakości.

Po trzecie śmiem twierdzić, że Twój pięcioletni kompakt nie jest w stanie zapisać zdjęcia w bezstratnym formacie, a zapisuje zapewne w JPG. A L1020 zapisuje w formacie RAW.

 

41 MPiX z Pure View nie jest tylko pustą liczbą - uprzedzę zgryźliwe komentarze na temat liczby pixeli - zapoznaj się najpierw po co aż taka rozdzielczość, a zapewne pohamujesz się z komentarzem, że są to puste i nieużyteczne cyfry.

 

Może zapoznaj się najpierw z technologią zastosowaną w aparacie Lumi 1020, później zobacz czym różni się wspomniana przez Ciebie 1520 - mimo, że dwa razy droższy model, to robi słabsze zdjęcia ;)

 

 

Przykładowe zdjęcia wykonane lumią 1020:

http://farm3.staticflickr.com/2820/10632473864_ed31099401_o.jpg

http://smartfan.pl/wp-content/uploads/2013/07/Nokia-Lumia-1020-przykladowe-zdjecie-7.jpg

http://smartfan.pl/wp-content/uploads/2013/07/Nokia-Lumia-1020-przykladowe-zdjecie-8.jpg

 

LG G2 - porównujesz aparat, który jest porównywalny, jak nie gorszy, od tego zastosowanego w Lumi 920 sprzed dwóch lat.

Jeśli już chcesz o czymś się wypowiedzieć, to uporządkuj wszystko, bo dotychczas zrobiłeś pomieszanie Lumi 1520, 1020, LG G2, a każdy jest innym telefonem.

 

Btw, w L1020, jako chyba jedynym telefonie jest zastosowany prawdziwy palnik ksenonowy, a nie flash na ledach.

 

 

*Moja wypowiedź odnośnie L925 czy 1020 była skierowana do pytającego o wybór pomiędzy tymi dwoma urządzeniami i nie miała nic na rzeczy odnośnie pytania autora tematu.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...