Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie.

 

Poszukuję przyzwoitego dysku twardego o pojemności 2TB. Zakupu chciałbym dokonać w tym tygodniu, żeby odebrać go najpóźniej w piątek. Dysk będzie używany jako 3ci. System postawiony mam na SSD.

 

Przeznaczenie dysku: tylko i wyłącznie do przechowywania gier, na steamie mam około 750GB gier, nie licząc platform origin oraz uplay.

 

Nie potrzebuję wybitnie szybkiego dysku, ale prosiłbym o podanie takich, które charakteryzują się dobrą kulturą pracy oraz słabą awaryjnością. Budżet jaki mogę przeznaczyć na dysk to maksymalnie 400zł

 

Konfiguracja w podpisie.

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Barracuda 2TB - cicha, szybka i stosunkowo niedroga.

 

http://www.agito.pl/dysk-seagate-barracuda-st2000dm001-2tb-64mb-sata600-83-531371.html

 

Agito oferuje przedłużenie gwarancji i ochronę w przypadku przypadkowego uszkodzenia do 5 lat, za 52 zł, więc z takim dodatkiem wyszłoby 338zł - oferta nie do przebicia - sam z niej skorzystałem.

Link to post
Share on other sites

Barracuda 2TB - cicha, szybka i stosunkowo niedroga.

 

http://www.agito.pl/dysk-seagate-barracuda-st2000dm001-2tb-64mb-sata600-83-531371.html

 

Agito oferuje przedłużenie gwarancji i ochronę w przypadku przypadkowego uszkodzenia do 5 lat, za 52 zł, więc z takim dodatkiem wyszłoby 338zł - oferta nie do przebicia - sam z niej skorzystałem.

 

 

Kurde sam się nad tym zastanawiałem. Posiadałem Seagate 2x 1TB z którymi nigdy nie miałem problemu. Lecz tyle już się o wadliwych sztukach naczytałem że bałbym się kupić drugi raz. 

Na dane spróbował bym teraz WD RED.  

Link to post
Share on other sites

@Nowaj

Faktycznie dobrze cenowo to wygląda, początkowo celowałem w WD Red więc już 100zł w kieszeni. Znajomy posiada identyczną Barracudę tylko, że 1TB i nie narzeka.

 

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć skąd taka różnica w cenie miedzy tymi dwoma modelami? WD Red czymś wyróżnia się na tle tej barracudy?

Link to post
Share on other sites

RED to modele, których głównym przeznaczeniem jest praca w NAS (Network Attached Storage). Producent deklaruje większą wytrzymałość na pracę 24/7.

 

Seagate prawie zawsze oferował produkty po konkurencyjnych cenach, miewali oczywiście wtopy, ale obecnie oferowane nośniki zbierają świetne recenzje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dysk już siedzi u mnie w kompie, lecz bardzo mnie on irytuje :)

Mój komputer stoi na biurku więc jestem wyczulony na dźwięki, które dochodzą z PC. W czasie przeglądania neta dysk zagłusza pracę 8 wentylatorów ustawionych na 800obr/min. Dziwne jest to, że w momencie gdy jest nie używany (tylko gry steam, origin, uplay są na nim) to cały czas on chodzi jak jakaś turbina oraz czasami bulgocze jak woda w czajniku. 8 Letni dysk Hitachi jest od niego dużo cichszy.

 

Chciałbym się zapytać czy istnieje możliwość wymuszenia spoczynku dla tego dysku oraz czy ten typ tak ma?

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...